ODTÜ'DE ATEİST FİZİKÇİ İLE MÜSLÜMAN GENCİN BEYİN YAKAN TARTIŞMASI!

15 669
767
 
YORUMLAR
Guven78
Guven78 - 11 saatler önce
İkra bismi rabbike İlk emir okumazsanda dinle yada cehennemde inim inim inle.
Kübra karvar
Kübra karvar - 11 saatler önce
Kendini bilen Rabbini bilir Rabbini bilen kendini bilir.🌵
BERAT OK
BERAT OK - 11 saatler önce
Zira Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinde de perde vardır ve büyük azap onlar içindir."(Bakara, 2/7)
Atahan Özen
Atahan Özen - 12 saatler önce
Bir önceki video'da blur yoktu şikayet etti ellam
Berat GüneŞ
Berat GüneŞ - 12 saatler önce
Diss Like atanlar Hristiyan dır arkadaşlar
destinyisall
destinyisall - 12 saatler önce
Yani şimdi yüzü blurlu olan çocuk demek istiyo ki şu an bilimin açıklayamadığı şeyleri tanrıya atfediyorsunuz diyor. Hatta buna "the god of the gaps" diyolar İngilizcede. Türkçesi boşlukların tanrısı demek. Videodaki arkadaş yorumumu okursa bu konuda "Kırmızı Asa" video serisini izlemesini tavsiye ederim. O videolarda çok güzel açıknlanmış bu konu ve natüralizm. Mutlaka izleyin.
Fikir Al
Fikir Al - 12 saatler önce
Merhaba bakın gelin yorumlara bana İslamın yalan olduğunu kanıtlayan bir delir söyleyin ben size bilimsel olarakta kuran dan ayetlerle cevap verecem bakın
Ama şunu unutmayın anlamak için girin İslamı kötülemek için değil
Oğuzhan Bahadır
Oğuzhan Bahadır - 13 saatler önce
Tm bak ben ne diyorum ta o cagda insan kuranı kerimi yazacak kadar akıllımıydı
Asyaaa Okcn
Asyaaa Okcn - 14 saatler önce
Bir hadisi şerif (kendini bilen rabbini de bilir diyor).Kendini ve dolayısıyla rabbini (yaratıcıyı) bilmek isteyen insanın önündeki en büyük engel nefsidir. Aradığımız şey çok uzakta değil şah damarımızdan yakındır bunu ancak akiledenler ve akletemesi istenilenler anlayabilir.
X Y
X Y - 15 saatler önce
Takmislar bilime ya
nitelikli nicelik
nitelikli nicelik - 15 saatler önce
ALLAH merhamet etsin.
paranomal olaylar
paranomal olaylar - 15 saatler önce
Arkadaslar her zaman müslüman olun Allaha itaat edin
Ali İhsan Karaosmanoğlu
Ali İhsan Karaosmanoğlu - 15 saatler önce
Mevlana'nın sohbetlerinin toplandığı Fihi Ma Fih eserinde Mevlana tanrıyı ispatlama konusudunda Allah'ın varlığını akıl ile arayarak ispatlamaya çalışmanın ancak aklın ispatlayabildiği sürece bir imana vesile olacağını söyler. Kişinin aklı tıkandığı her noktada imanı zayıflar yahut iman etmez çünkü o kişi ancak ispatlayabildiği kadar imana sahip olur.
Bir başka yerde de aklınla aramaya çalıştığın rabb nasıl olur da senin aklının yaratıcısı olabilir der. Onu büsbütün aklının kavrayabileceği bir şey mi olduğunu iddia ediyorsun der.
Yaratıcının varlığı kendi fikrimce akıl ile ispatlanabilecek bir şey değil, yalanlanabilecek bir şey de değil. İnanmak ve akıl ile aramak arasında çok net, keskin bir çizgi var.
Yani demem o ki bu kadar iddialı bir şekilde karşındaki bireyi sıkıştırmana gerek yok, konuşmasına izin vermiyorsun. Onun üzerinden, video çekerek para kazanıyorsun. Bu videoların hiç bir ilmi yanı yok.
İnanmak, ruh, Allah bunlar metafizik şeylerdir. Bilim ile ispatlanmasına lüzumu yok. Allah, ruh, inanç vs bunlar madde değiller o yüzdendir ki tahayyülü çok zor şeylerdir. İnsanlar bu şekilde inanmaya davet edilmez.
Alican Nalbant
Alican Nalbant - 19 saatler önce
Ulan Bu Hadisleri Ve Süreleri Yazan Lar Dininde Bı İman Etmemis İnsanlardır Ben Deistim Tevrat Degtiriliyorsa Kur'an Nasi Degistirilemez
White Day
White Day - 20 saatler önce
Bence su soru çok basit' bizim parmaklarımızın 5 tane olmasını kim karar verdi?' diye solesen bence kimse kuşku edemez
Emin Gelegen
Emin Gelegen - Gün önce
Helal olsun be müslüman işte böyle olmalı müslüman birini müslüman yapmaya teşvik etmeli
Şenel Koşar
Şenel Koşar - Gün önce
Bu adamların amacı para zaten hesaplarını gizlemişler paralı yani onu izleyebilmek icin para odemeniz gerekiyor eger ki bu adamlar gercekten islam icin hizmet vermek amacinda olsaydi hesabi gizlemezlerdi
Emin Arslan
Emin Arslan - Gün önce
MADEM ATEİSTLER KENDİNDEN ÇOK EMİN TANRININ OLMADIĞINI SAVUNUYOLAR NEDEN YÜZLERİNİ SANSÜRLETİYOLAR. ÇÜNKÜ KENDI DAVALARINI BİLE SAVUNAMIYOLAR :)
Your Name
Your Name - Gün önce
Bilinmez olan her şeyi tanriya baglamak bir çözüm değildir. Tanri da bir bilinmez o zaman onu da bir tanriya baglayalim.
Murat Adak
Murat Adak - Gün önce
Siz müslümanlar acaba hic düşünuyo musunuz bu kanal muslumanligin ezildigi bir video paylasir mi
tuana yeni
tuana yeni - Gün önce
Allahın varlığının sebebi ne her sebebin varlığını tanrıya bağlıyorsunuz ama tanrının varlık sebebini açıklayamıyorsunuz demekki varlık için bir yaratıcıya gerek yok
saymyname
saymyname - Gün önce
asla karşı tarafı konuşturmuyo
Lokman TÜRKAN
Lokman TÜRKAN - Gün önce
Kardeşim Allahın dinini anlattığın için Allah ebediyen razı olsun. Kuran daki mucizelerden bahsetseydin diğer videolarda izledim. Belki iman ederdi. Namazlarımda Allahın dinene hizmet eden herkese dua ediyorum. Allah var gam yok.
Yusuf Yusuf
Yusuf Yusuf - Gün önce
ALLAH razı olsun inşaallah
Don İlke
Don İlke - Gün önce
Sizin gibi alt varlıklar yüzünden uygarlık olarak gelişemiyoruz. Ancak eğer kendi kendimizi yok etmez isek evlatlarımız bundan 3000 yıl sonra sizinle ve evreni süper bir güç ile açıklayışınızla dalga geçecekler. Tıpkı sizin bundan 2500 yıl önceki insanların yıldırımları Zeus'la açıklamalarına güldüğünüz gibi.
Serra Avcı
Serra Avcı - Gün önce
karşısındakinin alanı olmayan sorular sorarak ve sorulara işine geldiği gibi cevap hazırlayarak doğruyu savunduğunu sanıyor. Çocuk insanların olayları araştırmak yerine doğa üstü olay diyerek işin içinden çıkmalarını kolaya kaçmak olduğunu ve o anlık o insana bunun mantıklı geldiğini söylüyor karşısındaki ise mantıklı ise neden inanmıyorsun diyor. Fark ortada.
Can Özçolak
Can Özçolak - Gün önce
1.Kuran, İncil, Tevrat alıntıları 6000 yıl önce o bölgede yaşamış Sümer mitolojisiyle aynı öğeleri taşıyor. Sosyal yaşamdan din geleneklerine kadar. Sümer tabletleri, Gılgamış destana bakın, sami dinlerle neredeyse aynıdır.
2. Kurandaki fizik üstü olayların olması, Musa'nın asasının yılana dönüşmesi, kızıldenizi ikiye yarması, İsa'nın henüz bebekken konuşması, peygamberlerin göğe yükselişi. Süleyman'ın hayvanlarla konuşması. Nuh tufanı (Jeologlar yeryüzünde böylesine dünya geneli bir tufanın olmadığını söylüyorlar.) 4.5 milyar yaşındaki evren bu güne kadar fizik yasalarını ihlal etmemiştir.
3.Evrimin ispatlanması, tüm bilim adamları bu konuda hemfikir. İlk memeli canlı olan "shrew" den primatlara en son homo- sapiense olan evrimimiz Adem ve Havva'yı hikayesini yalanlıyor. Kanıt: Afrikada bulunan homo-habilis kafatasları, bulunan lucy iskeleti. Başta fareler olmak üzere tüm memeliler ile ortak özellik taşımamız. Şempazelerle DNA benzerliğimizin %99 olması. Bulunan kabuklu fosillerin zamanla değişmesi. Kuşların ortaya çıkışı. Balina,yunus gibi yüzen memelilerin varlığı.
Dünya üzerinde 4000 den fazla din ve mezhep var var. Bunların hangisi veya hangileri doğrudur. Yanlış dine inanmak veya dinlere inanmamak, nasıl bir suç teşkil edebilir. Diyelim bu suç sayılıyor. Bu durumda bize, Tanrı tarafından verilen aklın kendisinin yanıldığını bize nasıl düşündürtüyor. Eğer ahiret varsa, sami dinler öncesi taş-devri insanları nereye gidecek? Hayatını insanlara adamış, buluş yapmış, insan hayatını kolaylaştırmış insanlar inanmadığı için cehenneme giderken, sırf inandığı için sıradan birinin veya tövbe etmiş suçlu birinin cennete gitmesi mi doğrudur? Tecavüze uğramak üzere olan çocuğun, soykırıma uğrayan kişilerin dualarına yardım etmeyen Tanrı, sıradan duaları kabul mu edecek? Diyelim bu duaları kabul etti o zaman Tanrı adaletli midir küçük çocuğu kurtarmayıp daha önemsiz duaları kabul ediyor.
Sonuç: Dinler M.Ö 12.000 önce de vardı. (Göbeklitepe tapınağı). Daha eskiden de vardı. İnancın çıkmasının nedeni yok olmayı kabul edemeyişimiz. Bir güce sığınma isteyişimiz. Bir baba figuru. Otoriteye girmeye meyilli oluşumuz. Krallar, oligarşiler bu mantıkla çıkmıştır. Anlam veremediğimiz şeylere anlam yükleme çabamız. Bir şimşekle veya ateşle ortaya çıktı Tanrı, sonra putlaştı, en son soyutlaştı. Değişmeyen şey bilinçaltımızdaki bu algı. Zeki insanlar bunları bildiği için yıllarca inanların bu zaafını ve korkusunu silah olarak kullanmışlardır.Tarih bize bunu gösterdi (Kiliseler, din tüccarları, komplo teorisyenleri) Bu gücü hala kullanıyorlar ve halkın bu gerçeği öğrenmelerini istemiyorlar. Çünkü insanlar gerçeğin farkına varırsa, bu dünyada hakkını arar, adalet ister. Tanrıdan yardım gelmesini beklemez. Düşünün. Felsefe okuyun. Hayatı sorgulayın.
Senâ A
Senâ A - Gün önce
Videonun içeriği çok hoş olmuş kesinlikle tebrik ederim Allah razı olsun
Batuhan Zararsız
Batuhan Zararsız - 2 gün önce
Hep bilimin dinin dışında eğitimleri yüzünden...
Hıristiyan kilise mantığı halbiysem ıslam sosyal 1 dindir mabet dini değildir... şükür rabbimiz ki birçok insana olduğu gibi bana da nasip etti ıslam çerçevesinde yaşarken kapıcı hanımı cahil 1 zümre değil üniversite okuyan ıslamı yaşamaya çalışan da olabilirdik...
Sizin gibi sebep olan herkesten rabbim razı olsun dünya riziklarında hayırla bolca versin... vildan
Batuhan Zararsız
Batuhan Zararsız - 2 gün önce
Başlığa da ataist fizikçi ve müslüman mühendis deseniz...Allah cc razı olsun hepimizden
Kerem Göktuğ Çelik
Kerem Göktuğ Çelik - 2 gün önce
illa gelip gidip absürd konudan bir örnek ile tanrıya ulaşmaya çalışacaksın değil mi aciz
Sirac Tutuncu
Sirac Tutuncu - 2 gün önce
Allah diyemiyor doğanın gücü diyor... İnsan kendine karşı dürüst olduğunda ve çevredeki delillere bakıp düşündüğünde Allah'ın varlığını birliğini görebilir. Farklı görünme çabası ve bilimi Kuran'dan ayrı düşünmenin sonuçları maalesef. Solucanların ışığı inkar etmesi gibi bir şey bu.
Gamer Dünyası
Gamer Dünyası - 2 gün önce
Fizik hakkında ben daha çok şey biliyorum.Bu adam ODTÜ ye nasıl girmiş daha olayları açıklayamıyor.
Coşkun Demir
Coşkun Demir - 3 gün önce
Sen odtü de okuyorsun Ama bence okumamışsın cahilsin hemde çok cahilsin bir an önce okumalısın şuan benim düşüncelerimde ilkokul mezunu bile değilsin kur-ani kerim de ilk ayet OKU diye başlıyor.
Çali Kuşu
Çali Kuşu - 3 gün önce
Izmirdeki yeriniz nerede? Bayanlar içinde topluluğunuz var mi?
Bakk Bii
Bakk Bii - 3 gün önce
Bilime bu kadar güvenip aynı zamanda savunduğu din hakkında bile bu kadar bilgisiz olan insanlar topluluğu..
Bence olay sadece kuran-ı kerim ve içinde yazanların normal hayatlarına uygulaması zor gelmesi başka sebep olamaz kolayı seçmek işime geliyor dese konu kapanacak aslında
Muammer Kaan Çelikbaş
Muammer Kaan Çelikbaş - 3 gün önce
Bu ODTÜlülerin hocam diyişi yok mu. Bitiyorum ona ahhh. Bu müslüman kafalarda çok kalın oluyor. Tamam o var bu var da sen onu bunu görebiliyorsun ki yorum yapabiliyorsun. Ardına ise görmediğin Allah'ı koyuyorsun. Allah'tan başka sebepler ara bunun arkasında bir de? Evrimi gör mesela diyorum
Oguz Tuna
Oguz Tuna - 3 gün önce
HER INSAN ATEIST DOGAR YUKSEK MAKINE MUHENDISIYIM DIN CIDDI ANLAMDA TEHLIKELI VE MALESEG YALAN
FURKAN PEKER
FURKAN PEKER - 2 gün önce
BİR ŞEY SORACAĞIM HİÇ ONLARLA YADA ONLAR GİBİ OLAN DİĞER YERLERE GİDİP ONLARLA KONUŞMAYI DENEDİN Mİ
Eleştirel Düşünce
Eleştirel Düşünce - 3 gün önce
Karikateist admini ile röportaj yap
Zeynep Aydin
Zeynep Aydin - 3 gün önce
HOCAM SIZ COK GUZEL ANLATTINIZ AMA DINLEYEN DINLEMEK VE ANLAMAK ISTEMIYORRR😔
Mahmut Gungor
Mahmut Gungor - 3 gün önce
Onlar) sağırdırlar (hakkı işitmezler), dilsizdirler (hakkı söylemezler), kördürler (hakikati görmezler). Bu yüzden onlar (hakka) dönemezler
Winkelgasse Donald
Winkelgasse Donald - 3 gün önce
„Bir delil ile 40 alimi yendim, 40 delil ile bir cahili yenedim.“
~ Hz. Mevlana
HUSEYIN FISTIK
HUSEYIN FISTIK - Gün önce
Yalnız cahil dediğin adama bi bak istersen sorgulamak suc mu ? Tabii ki muslumanlik en guzel din bunu ben de kabul ediyorum ama , herkes sorgulama butun kutsal kitaplari okumali ve anlamini arastirmali , ondan sonra kendi fikirleri dogrultusunda kararini vermeli.
Seiichi Nishimoto
Seiichi Nishimoto - 3 gün önce
Türkiye nüfusu sözde %99 müslüman. Realite:
1/3 ateist, deist, agnostik
1/3 müslümanim deyen ama aslinda islamla alakasi olmayan deist
1/3 müslüman
Krim 2020
Krim 2020 - 14 saatler önce
Allah hepimizin islah etsin.
Y. Mert
Y. Mert - 4 gün önce
ODTÜ ye giren e kadar müslüman olan kardeşlerimiz. ODTÜ ye girdikten sonra ateist oluyor. Çocuklarımızı ateizmin merkezinden korumak lazım
Yusuf tayfun Durmaz
Yusuf tayfun Durmaz - 4 gün önce
Bu muazzam düzenlikte ki evrenin varlığı için belkide bir yaratıcıya ihtiyaç olabilir ama bu demek değil ki İslam doğru din.
Yusuf tayfun Durmaz
Yusuf tayfun Durmaz - 2 gün önce
@FURKAN PEKER onlar gibi derken kimi kastettiniz
FURKAN PEKER
FURKAN PEKER - 2 gün önce
BİR ŞEY SORACAĞIM HİÇ ONLARLA YADA ONLAR GİBİ OLAN DİĞER YERLERE GİDİP ONLARLA KONUŞMAYI DENEDİN Mİ
OSMANLI İMPARATORLUĞU
OSMANLI İMPARATORLUĞU - 4 gün önce
Delillere dayanamayıp bilim ileride bulabilir diyor akla bak mont canlı mı 😂😂😂
Kebab Ball
Kebab Ball - 4 gün önce
AhsenTV denen kindar kanal olsaydı
Olay çıkarırdı...
Kürşat Taha
Kürşat Taha - 4 gün önce
Ne kadar zeki olursanız olun,Allah'ı inkar etmeye kalkışınca saçmalıyosunuz
Ahmet Ağır
Ahmet Ağır - 5 gün önce
*Yorumların:*
*%91'i hadis* *(copy paste yöntemli)*
*%7'si ayet* *(copy paste yöntemli)*
*%1'i "teşekkür, iyi ki varsınız"*
*%1'i de videoda ki konunun üzerine FİKİRLER*
Semral
Semral - 13 saatler önce
@murat BEYAZDAG seninle kalkıp uzun tartışma içerisine girmek istemem. Saygı duyuyorum ama benim için zaman kaybı
murat BEYAZDAG
murat BEYAZDAG - 15 saatler önce
@Semral mesela ne var ?
Semral
Semral - Gün önce
@Salih Reiz su derken molekül anlamında demişdir. Buna bakılırsa bundan daha ciddi yanlışlar var konuşmada
Salih Reiz
Salih Reiz - Gün önce
Ahmet Ağır spiker 1 damla suyla 1 damla spermin aynı şey olduğunu sanıyor (müslümanım ama görüşlerim farklı)
Semral
Semral - 4 gün önce
Hep video içeriği hakkında yorum arıyorum. İnan bana 1% dan bile az
Mehmet Atar
Mehmet Atar - 5 gün önce
Çok güzel tartışmışlar .
euphemist
euphemist - 5 gün önce
Bebek otobusu kaldiriyor ornegi olmadi. Kainatta isler sebep sonuc iliskisine dayali ilerliyor. Tohum bir anda agac olmuyor. Ateistin dedigi gibi basamaklar var. burada onemli olan her tekamulun pozitif yone ilerlemesi. Her tekamulde bir sebep olmasi allahin yokluguna delil sunmaz. Ateistler surekli birseyler birseylerden geliyor diyerek Allaha gerek yok diyor. Tohumun icindeki milyonlarca kusurauz isleyen mekanizmalari ne var bunda diyerek degersizlestiriyor. Musluman ise bu biolojik carklar bir sanatkari gosterir der.
Özgür KURT
Özgür KURT - 5 gün önce
Yaklaşık 5 yıldır dinsizim. Ne zaman böyle röpörtajlara baksam hepsinin aynı şeyi söylediğini farkediyorum. Artık bu anektodlar yemiyor işte. Salın hacılar başka yerden vurmaya çalışın.
FURKAN PEKER
FURKAN PEKER - 2 gün önce
BİR ŞEY SORACAĞIM HİÇ ONLARLA YADA ONLAR GİBİ OLAN DİĞER YERLERE GİDİP ONLARLA KONUŞMAYI DENEDİN Mİ
Onur Çat
Onur Çat - 5 gün önce
Pilot kalem yok mu?
caner demirci
caner demirci - 5 gün önce
Pazarlamaci gibi yapismis mali satmaya kararli
Yunus Emre Asmakaya
Yunus Emre Asmakaya - 5 gün önce
Biz bilmediğimiz şeyleri bilimle araştırmak yerine direk Allah öyle yaratmış diye bişey demiyoruz biz bu kadar şeyi Allah nasıl yaratmış onu araştırıyoruz.
Furkan Dursun
Furkan Dursun - 5 gün önce
Tohumun koskoca ağaca dönüşmesi acaba neyin ispatı ???🙂🙂
Sodyum klorür
Sodyum klorür - 5 gün önce
Her müslüman insandır ama her insan müslüman değildir.
atheist bigot [Remastered]
ODTÜ de Namaz kılan üç beş öğrenciyi çivili sopalarla dövmek için yüz kişi saldırır sonrada tuvalet eşitliğinden bahsederler ulan daha insan a eşit davranmıyorsun bre gafil ahmak solaklar ve azılı thko tikko dhkpc tkpml tikko cu puşt lar..
atheist bigot [Remastered]
ODTÜ yü Menderes in kurduğu bilmeyen ve hala yarın devrim olacak sanan sahte solcu emperyalist kapatması coni dündar özentileri
atheist bigot [Remastered]
Sonlu bir varlığa sonsuz olma fikrini yine bir sonsuz varlık verir
DESCARTES..!.!
atheist bigot [Remastered]
@FURKAN PEKER tuğla kadar kitap okuruz derler namaz kılan üç beş öğrenciyi çivili sopalarla dövmek için yüz kişi saldırır..!.! Adeta şiddet bağımlısı dogmacı ateist yobaz bağnaz ne anlatsanda nafile.. Zaten Zeki iseler. Yüze çarpan gerçeği görürler..
FURKAN PEKER
FURKAN PEKER - 2 gün önce
BİR ŞEY SORACAĞIM HİÇ ONLARLA YADA ONLAR GİBİ OLAN DİĞER YERLERE GİDİP ONLARLA KONUŞMAYI DENEDİN Mİ
Sonraki