MERCEK-AKGÜNDÜZ’DEN HİZMET GÖNÜLLÜLERİNE ÖLÜM FETVASI-HOLLANDA'DAN SERT TEPKİ

708
35
 
YORUMLAR
Aldim Verdim
Aldim Verdim - 9 aylar önce
Umarim insanliktan nasibini alirsin.
ercan coşkun
ercan coşkun - 9 aylar önce
Esad’a karşı gelen , muhalif olan insanlarında katli vacip o zaman, onlarda devletlerine isyan ediyorlar, Esad’ı yıkmaya çalışıyorlar, Esad’da halkı katletmekle doğrusunu mu yapıyor oluyor?
başımızda ki yönetici zalimse isyan etmeyecekmiyiz, bırakanımda o mu bizi katletsin?
Sevgi Uzun
Sevgi Uzun - 9 aylar önce
Allah razi olsun biizi bilgilendiriyorsunuz
Muhammed Simsek
Muhammed Simsek - 9 aylar önce
Devlet hangi devlet???😏
Cihat Yilmaz
Cihat Yilmaz - 9 aylar önce
Ismi Ak ile baslyan ne varsa satilmisla
Cihat Yilmaz
Cihat Yilmaz - 9 aylar önce
Herkez kendi inandiklariylami muhasebe ediliyor yoksa bulunduklari devletlerin hukuklarina göremi? Birkere islami okmayan dinin hukumler ile yönetilmeyen bir ulkede kimse kendi insiyatifine göre bunlar musluman oldugu icin seriata göre asalim keselim diyemez seriatin ceza hukumleri seriatla yönetilen ulkelerde tatbik edilir edende devletdir . Cezanin Mesruiyet kazanmasi ancak devlet eliyle zahiren hukum verilerek yapilmasi ile olur . Bugun dunyada seriat ile yönetilen hic bir devlet yoktur.
Duygu Deniz
Duygu Deniz - 9 aylar önce
hizmet gönüllüleri!? ne hizmeti? neye hizmet? kime hizmet? niye hizmet? niye gönüllü?
Hamza Akman
Hamza Akman - 9 aylar önce
Yezid zihniyeti bu resmen.
Hak Yolcusu
Hak Yolcusu - 9 aylar önce
Saltanat ve allahın kitabı ayrı olursa devlet bir tağut olur. Bize rasulullah allahın kitabından ayrılmamamızı söylüyor. Devletin kendisi önce allahın kitabını uygulasın... içki zina kumar gibi şeyleri yasaklasın. Ancak bunu da yapamazlar çünkü demokrasi geriye dönüşü olmayan bir yoldur...
Luko Luko
Luko Luko - 9 aylar önce
Özetle Yezid Hz. Ali'yi şehit etmekte haklıydı diyor beyfendi. Neyi savunduğunun farkında bile değil.
Vatansever Kardeşler
Vatansever Kardeşler - 9 aylar önce
Kendinin alim olduğunu ima eden ve bu kapsamda hakikatı araştırmadan, yaşananların arkasındaki komploları gör(e)meyecek bir kişinin geçmişteki kişisel hırs ve hasetliklerinin etkisiyle böyle bir vetfa vermesi ne kadar muteberdir acaba?
Ayrıca 15 Temmuz öncesinde de hizmet gönüllerine her türlu cefayı ve zulmu reva gören ve terör orgütü diyen bir iktidar sahibine iki laf sözü yok mudur? Onlara adaleti ve zulmün kotülüğünü neden anlat(a)maz. Yoksa iktidar biat etmek böyle bir şey midir ! Oysa ben ve tüm hizmet gönüllerinin her namaz sonrası yapılan tesbihatlarda "talebet-i risalei nur" şeklinde aynı dua halkasında buluştuğumuzu inkar mı eder! Allah ıslah etsin kalbini yumuşatsın demekten başka elden bir şeyi gelmiyor. Ama unutulmamalıdır ki; bu kadar hizmet gönüllerinin hakkına girmekte ve vebal işlemektedir.
Yakup Yusuf
Yakup Yusuf - 9 aylar önce
Akgündüz müslümansa ben değilim
Merkür
Merkür - 9 aylar önce
Haksız yere kasten insan öldürenler idam edilebilir. 15 temmuzda da masum insanların öldürülmesi bu noktada tartışılabilir. Tabi burada suçun en büyüğü enmri ilk veren ve yetkil olan diğer kişilerdir. Diğer halk yığınları ayrı tutulabilir. Bunlar da kandurılmış olabilir. Zamanla her şey gün yüzüne çıkacaktır.
RABİA TURAN
RABİA TURAN - 9 aylar önce
hiç bir mülümanla dost olaamzsınız. ancak haçlılarla birlik olun.
Gülsüm Öksüz
Gülsüm Öksüz - 9 aylar önce
Kafayı yemiş, karanlık bir adam, benim için eskiden değerli bir akademisyendi. Anlayamamışım. Kime , bu zavallıyı övdüysem, herkesten özür dilerim. Meğer içi zifiri karanlıkmış, Yezid’in ananesi olabileceğini hiç anlayamamışım. Korkunç bir kin ve nefret doluymuş, kendine yazık etti.
Osman Topoğlu
Osman Topoğlu - 9 aylar önce
zaten şianınin uşağı bebek katilinin hizmetinde olduğunu anladığında işiştengecmişolur
ali yardimoglu
ali yardimoglu - 9 aylar önce
..ona yaziklar olsun!!..
Ya Hasratan Alal Ibad!!.. (Qur'an 36:30)
Kalla Innal Insana Layatgha (Qur'an 96:6)
İSMAİL ÇETINER
İSMAİL ÇETINER - 9 aylar önce
Rabbim bunlar için cehennemin içinde ayrı bir cehennem yaratsin...
Remazan Genc
Remazan Genc - 9 aylar önce
Bir devletki kadın satar,kumar oynatır ,içki üretir satar,faizin en yükseğini alır verir ,ismi müsluman devlet!
Mehmet ÜNLÜ
Mehmet ÜNLÜ - 9 aylar önce
benim aklım karıştı. Şimdi bir adam Allah dostu olsa da (takva ehli,veli) olsa da katli diyorsa Allah'a rağmen İslam için mi savaşıyorlar? Yahu bir kudretli kralın vezirin kellesi için kralın öfkesini düşünüyorum da Allah ne der merak ederim. Hucurat suresini delil gösterse de ahirette "bunu ben severdim sen katlettin" dese Allah, bunu ne ile cevaplarız? Yani bırakın Gülencileri, suçundan emin olmadığınız kimse için bu riske girilmez. Çünkü bu hesabı Allah soracak. İnsan aptal ise durum başka tabi
Hoca 41
Hoca 41 - 9 aylar önce
akgündüz günümüz ebussuud fetvasına soyunmuş.yazıklar olsun.islam hukuku frof u olduğunu ididdia eden bu zatışerif islama asastan zarar veren kişi konumuna düşmüştür.hani islam barış dınıydı. bu ınsanları nasıl ikana edebiliriz islamın barış dini olduğuna.
Memis Cetinkaya
Memis Cetinkaya - 9 aylar önce
İster veliullah olsunlar, yani Allah’ın sevdiği kullar, ister takva sahibi, yani Allah’a yakın, şimdi bu sıfatları taşıyan insanlara hem terörü yakıştıracaksın, sonra da infaz edeceksin, masumlara layık gördüğü fetvaya bak, diyelim Türkiye şeriatla yönetiliyor, beytülmaldan çalanlara fetvan nerede ey Ahmak Şergündüz, tezatlar ötesi tezat, senin fetvasını verdiğin hüküm kusura bakma on metrelik kumaştan don çıkarmaya benziyor.
Life / Mangue TV
Life / Mangue TV - 9 aylar önce
İyi yayınlar diliyorum, Erkam bey
Feride Balcan
Feride Balcan - 9 aylar önce
cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil zalimlee için yaşasın cehennem
John Garcia
John Garcia - 9 aylar önce
Aslinda cok gormemek lazim. zaten ak it ise, fikri zikri bellidir. Ozbekcede bir Atasozu var cok guzel: it hurar , karvon yurar, yani it havlar ama kervan devam eder yurumeye.
Nurlan Karinbaev
Nurlan Karinbaev - 9 aylar önce
Hayret...o sempatik yuzlerin arkasında ne kadar da şeytani ruhlar duruyor...profesormussun...rektormussun ıslam üniversitesini yonetiyormussun... ama butun niyetin masum insanlara çamur atmak... hadi hepsini aldattın yahu kendine hesap vermezmişin...nasıl taşıyorsun içinde o iftiraları.. sen de bilirsin Allah da bilir iftira olduğunu...yani her şey o zalimin gözünü yalamaktan geçmez...o da ölecek sen de öleceksin...hesap sorulur sonuçta...zaten hollanda başladı hesap sormayı...
Mirkato
Mirkato - 9 aylar önce
Birisi bahsi geçen o ayeti paylaşabilirmi lütfen?
asya asya
asya asya - 9 aylar önce
Peygamber Efendimizin yüzü suyu hürmetine Ya Rab verılen bu fetvaları kım söylediyse kendilerine en kısa zamanda nasip et. F.... dıyen dilin kopsun .
Let's Dil Merkezi Whatsapp 05346967077
...................allah kahretsin yalancı dinciler,fetvacılar...
Cem Yildiz
Cem Yildiz - 10 aylar önce
Islamci ahlaki böyle bir sey olmali.
Habibe Topel
Habibe Topel - 10 aylar önce
Anadoluya kurban ol Alçak.inşallah zelil olur. Telafuz etdiyi sözden utana utana dolaşır,içinin çirkinliyi yüzüne vurmuş. Birde ayeti telafuz ediyor Allah dünyadada ahiretdede zelil etsin inşallah
Habibe Topel
Habibe Topel - 10 aylar önce
Akgündüz adını lakap olarak almış. Karakara demek gerek bu insan kılığına girmiş şeytan
Muslum Tavas
Muslum Tavas - 10 aylar önce
Yaşasın cehennem zalimler için. Allah bu münafıkları tez zamanda kahr-u perişan eylesin. Bu adamın adı Ahmet fakat künyesi ne acaba? Çukur yaratıklar
Amina Akhmedova
Amina Akhmedova - 10 aylar önce
Fetvaya cesaret
Cehenneme cesaret
Sloganini simdi net anladim
Allahim hidayete erdikten sonra zelalete dusurmesin 🤲🏻
Aragorn
Aragorn - 10 aylar önce
Allah (C.C.) Tüm mazlumları bu zalimlerin şerrinden korusun. Cenabı hak bunları kendi hukuklarına muhtaç etsin.
Cennet kolay değil cehennem de lüzumsuz değil.
Zalimler için yaşasın cehennem.
Mesut Cakmak
Mesut Cakmak - 10 aylar önce
Üstadı tanıdığını sanan zavallı mahluk, rabbim dünyadayken senin perişaniyetini görmeyi nasip etsin. Şeref fukarası zavallı.
Uğur Şengül
Uğur Şengül - 10 aylar önce
Insan oğlu daha ne kadar adileşir ğuzel bir örnek sergilemiş hayırda yarışıldıği gibi şer'dede yarışılıyormuş.Allah(c.c) ıslah eylesin.Mazlumlari mağdurları hizmet erenlerini her türlü kötülüklerden korusun!
leyla google
leyla google - 10 aylar önce
hristiyanlarin icine uclu birlik fitnesinin girmesine sebep olan aziz pavlus anlayisina sebebiyet veren, yahudilerin icinde yuvalanmis yasa koyucu, dinin ruhunu kaybetmis akgunduzlerin varliği idi!
leyla google
leyla google - 10 aylar önce
akgunduz ve emsaline hodri meydan, haydi curet etsinler! Allahın yeryuzunde tukurdugunu yalattirmadigi tek bir insan yok. rahat olun...
seren775
seren775 - 10 aylar önce
Burdan cikarilmasi gereken en onemli ders bence su: Hic kimseye aklinizi teslim etmeyin. Bu adam bir zamanlar cemaatte makbul gorulur kitaplari tavsiye edilirdi. Bu, Latif Erdogan gibi adamlar bunun en guzel gostergesi.
A Ozgur
A Ozgur - 10 aylar önce
seren775 , kesinlikle haklisin!
âdem ibn-i âdem
âdem ibn-i âdem - 10 aylar önce
"Açık ayet" diye ifade etmesi daha büyük bir cinayet; bahsettiği ayetin söyledikleri ile alaksı yok...( وأن طائفتان من المؤمنين...)Biz canımızı savunuruz ayetleri Sahibi ve Hafîz'ı koruyacaktır... 😢😢 Ayete/Kur'an'a karşı işlediği suçu tarif edemiyorum... Artı nurcu kisvesi altında...
Dersim' li
Dersim' li - 10 aylar önce
"İslamo-kemalist" akım diyor buna sosyalist sol
Gm Mg
Gm Mg - 10 aylar önce
Erkam bey bu sahis soyledigi seylerin nereye varacagini rektoru oldugu okulun bile akreditasyonunun Geri alinmasi ile sonuclanicagini bilir.Acaba arpaligindan gelen arpalar yetmiyorda ceviremiyormu biz kaynak yoklugundan kapatmadik onlar bizi fikrimizi ozgurce soyledigimiz icin kapattilar demek icin olmasin ne dersiniz
Erkam Tufan
Erkam Tufan - 9 aylar önce
olabilir, mümkün ama zihniyeti de bu
Kazim dag
Kazim dag - 10 aylar önce
Gonullu ler demek cok safca ..
mustafa Çelikten
mustafa Çelikten - 10 aylar önce
Sayın Akgündüz islam adına konuşuyorsan hırsızlara rüşvetçilere bu hadisi söyleyebilirmi
"Devlet malından bir hırka bile olsa aşıran, çalan şehit olmaz"
Kizkulesi Uskudar
Kizkulesi Uskudar - 10 aylar önce
Yezid oluyor kendisi bu mantikla, isid kafasi...
Yasemin Akta
Yasemin Akta - 10 aylar önce
Hooşt münafık deyin gitsin bunlan işitin taaa kendileri kemikleri yağlı verilmiş mahluklar
Ibrahim Ozer
Ibrahim Ozer - 10 aylar önce
tutukladıkları insanların masum olduğunu tüm dünya biliyor dünya onlarla hem fikir olmadıkça içlerindeki pisliği kusuyorlar
zalimler için yaşasın cehennem
Mustafa Sert
Mustafa Sert - 10 aylar önce
Hali hayatta ve kemali sıhhatte iken akgündüze bile bir kere olsun iyilik yapmamıza müsaade et allahım...
Teyfik Taşkın
Teyfik Taşkın - 10 aylar önce
Benim anlamadığım bu adam hangi devletten bahsediyor hollandadan bahsediyorsa kendisi suç işlemekte eğer türkiyeden bahsediyorsa türkiye zaten islam la yönetilmiyor yani yine suç işlemiş durumda bakalım bu adamı kim tutuklayacak.
Ramazan Özer
Ramazan Özer - 10 aylar önce
Zamanında yani 28 Şubat sürecinde Ahmet Akgündüz ‘ün Profluğu elinden alınacaktı oda önlem için üniversiteden istifa etmişti.
O zamanlar ona destek için hizmettekiler onun kitaplarını satmıştı
Ormanadami c
Ormanadami c - 10 aylar önce
Milleti tanklarla ezdiniz, askerlere masum insanların üzerine ateş ettirdiniz. Katliam yapanlar sizsiniz. Çıkmış katliamdan ölümden işkenceden bahsediyorsunuz.
Hakan Ahmed
Hakan Ahmed - 10 aylar önce
Milliyetçilik artik bitmiştir. Saçma ideloji tarihin çöplüğüne gömülür inş. Artik hizmet türkçülük yapmaz inş.
berk çırak
berk çırak - 10 aylar önce
erkam bey kaydı bikaç defa dinledim ama ayırt edemedim katline bile mi diyor? yoksa katline mi diyor? gerçi adamın niyeti açısından çok bir şey fark etmez ama hukuki açıdan fark edebilir? bilmem katılıyor musunuz?
Cimbom Şampiyon
Cimbom Şampiyon - 10 aylar önce
Elin hollandasi ülkesinde islam üniversitesine müsade ediyor bunlarin yaptigi salakliga bakin ya dinimize en cok Bu yobazlar zarar veriyor isidten bunlarin farki yok
islam durustluktur
islam durustluktur - 10 aylar önce
bu sadece okumus ama insan olmamis bir yaratik isit icinde ole konusurmu bir sorsunlar
YAVUZ korkmaz
YAVUZ korkmaz - 10 aylar önce
Köpekler istedi diye atlar ölmez
Maria Ç.
Maria Ç. - 10 aylar önce
Allah Akgündüz gibilerini söylemleriyle muhatap etsin, kendi başlarını yesin inşallah. Mazlumları Rabbim korusun. Amin..
MAT
MAT - 10 aylar önce
valla erkan bey sende olmasan A HABERE mecbur bırakacaklar bizi
esref celik celik
esref celik celik - 10 aylar önce
Hasan Doğan abiye sormak isterdim,AKP'li cahil fanatikler Hollanda zaman gazetesinin Peygamberimizin eşcinsel evliliğe izin verdiğini yazdığını iddia ediyorlar. bu işin aslı nedir acaba?
mehmet dalma
mehmet dalma - 10 aylar önce
Keske. Seninle. Bir. Araya. Gele. Bilsemde. Bu. Konuyu. Salman. Farisi. Kaynakli. Kitaptan.ki. bulunaz. Bir. Kitaptir. İran. Devlet. Kutup hanesinde. Muhafaza. Edilir.
Cimbom Şampiyon
Cimbom Şampiyon - 10 aylar önce
Bunu diyen müslüman olamaz islamla Hic Bir alakasi olmayan münafik akpliler Allaha havale ediyoruz
Sonraki