KADİR SURESİ - NASSER AL QATAMİ (ÖZEL) | fussilet Kuran Merkezi

838
12
 
YORUMLAR
Devrim Ülgen
Devrim Ülgen - Gün önce
Allah razı olsun
Quran / Kurdish
Quran / Kurdish - 8 gün önce
wow mashalla
very nice song in world
Şefaat_ya_rasulallah
Şefaat_ya_rasulallah - 10 gün önce
Maşallah fussilet kuran merkezi için like 👍allah sizden razı olsun çok güzel okuyo nasser al quatami
Uğur Güven
Uğur Güven - 10 gün önce
Meal Şerifleri yazarken kimden yazıyorsunuz Elmalılı Hamdi Yazır Hazretleri mi öğrenmemiz mümkün müdür
fussilet Kuran Merkezi
fussilet Kuran Merkezi - 10 gün önce
Videonun açıklama kısmından bilgi edinebilirsiniz.
Zeynep Osman
Zeynep Osman - 12 gün önce
400
Zeynep Osman
Zeynep Osman - 12 gün önce
400 olsun
Zeynep Osman
Zeynep Osman - 12 gün önce
Oldu
Sadâkat Bey
Sadâkat Bey - 12 gün önce
.
Eflâ Hanım
Eflâ Hanım - 12 gün önce
Mutluluktan havalara uçasım var ❤️
Aciz Kul
Aciz Kul - 12 gün önce
Ya hak
Serhat
Serhat - 12 gün önce
Trendlerin son sırasında ama olsun . Bu bile bize çok fazla . Ülkemizde ne kadar boş videolar dolaşıyor ve ne kadar boş insanlar bunları izliyor
Yazılımcı olacak inş
Yazılımcı olacak inş - 12 gün önce
Rabbim okuyan da da dinleyenden de razı ola inşallah
ISKA
ISKA - 12 gün önce
Nassar Al Qatami'nin surelerinin ayet numaralıyla beraber yazıp tekrar paylaşmanız mümkün mü? Bir de yine Nassar Al Qatami'nin sayfa sayfa ayrı olarak 600 video olacak şekilde her 1 sayfayı 1 videoya koyarak da yükler misiniz? Hiçbir yerde bulamadım. Tek sure halinde olunca istediğim yeri bulup dinlemek çok zor oluyor. Hem hafızlık yapanların da çok işine yarar. Adamın sesi çok iyi ve kulakta kalıcı bir etki bırakıyor. Hem büyük sevap da işlemiş olursunuz.
Taleh Elesgerli
Taleh Elesgerli - 12 gün önce
ALLAHU AKBAR.ƏLHƏMDÜLİLLAH.SUBHANALLAH
GANGSTER TURTLES
GANGSTER TURTLES - 12 gün önce
Çok güzel
Enes Dipi
Enes Dipi - 12 gün önce
Maşallah
Nurdan Set
Nurdan Set - 12 gün önce
Subhanallah
Serhat Handur
Serhat Handur - 13 gün önce
Elhamdülillah trendlerdeyiz 😊
Doğan Güneş Özkılıç
Doğan Güneş Özkılıç - 13 gün önce
❤️❤️❤️
Biri işte ya
Biri işte ya - 13 gün önce
“Eğer size şöyle bir duyuru yapılsa: "Bir saat içinde şehre yakıp yıkıcı bir kasırga gelecek, eşyalarınızı toplayın ve şehri terkedin!" Bu duyuruya verilecek mantıklı bir yanıt ne olabilir?
A şıkkı: "Ah inanmıyorum ya, kasırgalardan nefret ederim! İnanamıyorum buna ya! Unut gitsin, bir Allah varsa neden böyle bir şey yapıyor ki, biz kasırga hak edecek ne yaptık, ben buna inanmıyorum. Kasırga geldiğine falan inanmak istemiyorum, kasırgalardan nefret ederim, unut gitsin!" dersin.
B şıkkı: Sen istesen de istemesen de, bir saat içinde bir kasırga gelecek ve bütün şehri yok edecek. Bu yüzden eşyalarını alıp toz olursun.
Bizim inancımıza göre, Allah kıyamet gününü yarattı, cenneti yarattı, ve evet, cehennemi de yarattı. İstediğin kadar ağlayabilir, şikayet edebilir, "İnanmıyorum uff nasıl olur! İstemiyorum!" diyebilirsin, istediğini yap, bu hala böyle. O gün hala var. Ve hala da yaklaşmakta. Cehennem hala var. Yokmuş gibi davranabilirsin, hatta bu belki seni geçici bir süre mutlu da eder, ama yokmuş gibi davransan da derinlerde bir yerde bunun geleceğini bilirsin. Herkes bir gün öleceğini bilir.
Allahu Teâlâ, Kuran'da kıyamet günü hakkında, cehennem hakkında çok çok korkunç, feci bir şekilde ürkütücü tanımlar yapmış, onu çok korkunç grafiklerle anlatmıştır. İnsanların yüzüne kaynar su, kaynar irin kaynar kan dökülüyor, insanlardan rosto yapılıyor, cehennemin kendisi bile ateşten korkuyor, ateş 'daha yok mu' diyor, acımasız zebaniler duruyor başında, deriler yanıyor sonra yenileniyor tekrar yanıyor, kişi cehennemin dışından en ufak soğuk rüzgarın birazını hissediyor ve 'ben galiba en kötü yerde olmalıyım' diyor, kişi ateşte yanıyor, 'su görüyorum orada' diyor, su daha iyidir deyip suya gidiyor ve kaynar suyun içine atılıyor, 'hayır, ateş daha iyi, ateşe gideyim' diyor ama ateş de derisini yüzüyor, sonra tekrar suya gidiyor, bu ikisi arasında tavaf ediyor ve daha bir çok grafik tasavvurlar... Bunların hepsi Kur'an'da geçer. "Biraz sonra gelecek ayetler şu şu şu yaş çocuklar için uygun olmayan görüntüler içeriyor" der gibi neredeyse. Televizyonda o görüntüler olsa dersin ki "Bunu kim televizyona koyar ki" ve hemen kanalı değiştirirsin.
Şöyle ki, aynı kıyamet günü, aynı şekilde diğer Peygamberlere (aleyhimusselam) de verilmişti. Çünkü inanç ve ahlak ile ilgili konular hiç değişmemiştir. Aynı şeyler farklı Peygamberlerden (aleyhimusselam) aktarılmıştır. Peki. Kuran'da İsrailoğullarına yapılan eleştirilerden biri de neydi? "Kalpleri katılaştı." Bizim ise, İslam'dan öğrendiğimiz şey, kalbin yumuşadığı yerlerden biri de ahiretin hatırlatıldığı zamanlardır. Cemaatle kılınan namazlarda -cemaat ne okunduğunu anlıyorsa- , cennet, cehennem, Allah ile buluşma, kıyamet günü ile ilgili ayetler geldiğinde cemaatten ne duyarsınız? Ağlama sesleri duyarsınız. Başka bir deyişle ahiretin hatırlatılmasındaki amaç ne? Kalplerin yumuşaması. Kur'an'da İsrailoğullarına yapılanithamlardan biri de neydi? Kalplerinin katılaşması. Şimdi bu ikisi arasında bir bağlantı bulacaksınız.
Onlar, sistemli bir şekilde, ahiretle ile alakalı hemen hemen her şeyi, kitaplarından sildiler. Aslında bakılırsa Museviliğin hemen hemen her tarikatı, ahiret söz konusu olduğunda sadece cennete inanmaktadırlar. Hatta bazıları, Yahudi olmayan herkesin öleceğine ve yer yüzünde kalacak insanların ise Tanrının buyruklarını takip edenler yani Yahudiler olacağına inanırlar. Yani tüm konsepti sildiler.
Hrıstiyan toplumuna ise uzun yıllar sonra modern zamanda olan şey şu ki; televizyonu açıp onların en ünlü şovlarını izlerseniz (the simpsons, family guy, south park gibi), sürekli dalgası geçilen şey nedir? Tanrı, cennet ve cehennem. Cehennemde iki boynuzlu her yeri kırmızı bir şeytan figürü, ateş, cehenneme gidip birilerine azap edip geri gelen kişiler, bunların hepsi alaya alınır. Onlar için bir şaka olmuştur. Modern film kültüründeki bu şaka haline gelen cehennem algısı nereden geliyor? İncilden. Artık bu eğlence veren bir şey haline gelmiş.
Allah'ın, bize cehennemin tanıtımını vermesi, 1400 yıl geçmesine rağmen Müslümanların cehennemle ilgili şaka yapamaması, O'nun çok büyük bir rahmetidir. Bizden önceki milletler sadece Allah'a inanmayı değil, aynı zamanda ahiret gününü de alaya aldılar ve inanmadılar. Peki sen bu uyarıyı ciddiye alsan da almasan da bu şey yaklaşmıyor mu? Senin, o kadar yıl geçmesine rağmen, hala bu işin ciddiliğinin farkında olman Allah'ın bir lütfu değil midir? Bu bir lütuf mudur bir azap mı? Yine de bazıları Kur'an'daki bu azap ayetlerini okuyor ve "Neden!?" diye soruyor. Buna cevap tâ ilk Peygamberlerin (aleyhumusselam) zamanında söylendi zaten, bu yeni bir şey değil. Hrıstiyanlar "Bizim kitabımızda azap ayetleri yok" diye kendileriyle gurur duyuyorlar. Aslında vardı. Onlar çoğu şeyi yok etti. Bu gurur duyulacak bir şey değil. Ben şimdi bilmeyi, azabın içinde olmaya tercih ederim! Ben şimdi bu tanımları okuyup çıldırıp kendimden geçip de kendime çeki düzen vermeyi, orada son bulmaya tercih ederim.
Şeytanın en büyük ataklarından biri de budur: "Baksana Kur'an cehennemi nasıl da tarif ediyor, bak sana ne yapmak istiyor görmedin mi? Bu nasıl bir Allah da seni böyle cezalandırmak istiyor? Sen ona ne yaptın ki?" Kafanı bu düşüncelerle doldurmak istiyor.
Allahu Teala buyuruyor ki:
"إِلاَّ مَن رَّحِمَ رَبُّكَ وَلِذَلِكَ خَلَقَهُمْ"
"Ancak Rabbinin merhamet ettikleri müstesnadır, zaten onları bunun için yarattı." Hud/119
ve yine Allahu Teala şöyle buyuruyor:
"لَا يَصْلَاهَا إِلَّا الْأَشْقَى"
"Oraya ancak insanlığın en kötüsü, en berbat kimse atılır." Leyl/15
Kuran'daki cehennem tasvirleri, Allah'ın rahmetinin bir ürünüdür. Nasıl mı? Rahman suresi, cehennem azabının en korkunç şekilde anlatıldığı yerlerden biridir. Hemen sonra Allahu Teala buyuruyor ki:
"وَلِمَنْ خَافَ مَقَامَ رَبِّهِ جَنَّتَانِ"
"Ve Allah'ın huzurunda durmaktan korkan kimseye iki cennet vardır." Rahman/46
Şimdi anlaşılıyor mu neden rahmet ürünüdür? Seni bu kadar korkuttum, ve eğer korktuysan, sana iki cennet veriyorum, tebrikler. Buna rahmet denir işte. "Rahmân" ancak buna diyebilirsin. Cehennemi bile rahmete dönüştürene. Diyebilirdi ki 've kim iman ederse' ya da 'kim teslim olursa' ya da 'kim iyi amel işlerse'. O ne buyurmuş: Kim korkarsa. Ve bizi korkuttu. Seni o kadar çok korkutuyor ki "Hey! Cennet o tarafta. Oraya git" demek için. Subhanallah. Hamdet ki, bu ne olursa olsun gelecek olan gerçeği sana göstermedi, sadece tanımladı.”
Biri işte ya
Biri işte ya - 13 gün önce
Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdulillahirrabbilalemin. Esselatu Vesselamu Ala Rasuluna Muhammedin ve Ala Alihi ve Sahbihi ecmain.
   Dini konularda şaka yapmak veya espiri yapmak, dini konuları alaya alarak bunlar üzerinden fıkra ve benzeri sözler sarf etmek kişiyi günahkar edebilmekte ve hatta küfre götürebilmektedir. Nitekim Rasullallah (sav) hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor:
“Kişi yanında oturanları güldürmek için bazen bir kelime söyler ve bu kelime onu Cehennemde Süreyya yıldızından daha uzak bir yere fırlatıp atar.” (Ramuzul-Ehadis 1365)
“Kişi bazen kendisinin sakınca görmediği fakat Allah’ın  öfkesini gerektiren öyle bir kelime söyler ki bu O’nu, yetmiş yıl derinlikteki Cehennemin dibine indirir”.  (Ramuzul-Ehadis 1364)
   Toplumumuzda özellikle cennet, cehennem, ahiret, zabeni, ölüm, hesap, sual gibi çoğunlukla gayba ve ahirete dayalı meselelerle ilgi fıkra anlatmak, karikatür çizmek olağan bir şey olarak karşılanabilmektedir.  “Dansözler, şarkıcılar hep orda olacak vur patlasın çal oynasın” gibi alay eden “Yanar çıkarız” gibi hafife alan sözler kişinin imanından olmasına sebep olacaktır.
Rabbimiz bir ayeti kerimesinde;
“İnsanlar arasında öyleleri var ki, bir bilgisi olmadığı halde Allah yolundan saptırmak ve onunla alay etmek için boş lafı satın alır. İşte onlara alçaltıcı bir azap vardır.” (Lokman: 6)
 Yine Rabbimiz Tevbe Suresi 65. ve 66. Ayeti kerimesinde mealen şöyle buyuruyor:
“Şayet kendilerine sorsan «biz, sırf lâfa dalmış şakalaşıyorduk» derler, de ki: siz, Allah ile, âyetleriyle Peygamberiyle mi eğleniyordunuz? Boşuna özür dilemeyin, iman ettik dedikten sonra küfrünüzü açığa vurdunuz. İçinizden bir kısmını affetsek bile bir kısmını suçlarında ısrar ettikleri için azabımıza uğratacağız.”
   Bu ayeti kerimenin bir kimsenin “bu hafızlarda hep göbekli oluyor” sözüne istinaden indiğini hesaba katacak olursak bizlerin ne durumda olduğumuzu daha iyi anlarız.
   İnsanların imanının pamuk ipliğine bağlı olduğu bu ahir zamanda islami meselelere ciddiyetle yaklaşmalı, dini meselelerde şakalar yaparak imanımızı tehlikeye atmamalıyız.
“Öyle bir zaman gelir ki, kişinin imanı giderde haberi olmaz. Halbuki ondan gömleğin çıktığı gibi iman çıkmış olur.” (Hadis-i Deylemî)
   Bu konunun önemini daha iyi kavramak adına akaid/iman meselelerini öğrenmenizi ve elfazı küfür konusuyla alakalı ehlisünnet kaynaklarına göz atmanızı tavsiye ederim. Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Alihi ve Sahbihi ve Sellim.
Biri işte ya
Biri işte ya - 13 gün önce
Bismillahirahmanirrahim
153-يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ “Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım isteyin.”

Ey iman edenler! Günahlara ve nefsin hazlarına karşı sabırla ve namazla yardım isteyin. Çünkü namaz,
-İbadetlerin esasıdır.
-Mü’minin miracıdır.
-Alemlerin Rabbine bir münacattır.
إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ “Şüphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir.”
Allah, yardım ederek ve dualarına cevap vererek sabredenlerle beraberdir.
SADAKALLAHÜLAZİM
Biri işte ya
Biri işte ya - 13 gün önce
“ Bismillahirahmanirrahim
Kurbanların ne etleri, ne de kanları Allah’a ulaşır. Allah’a sadece sizin ihlâs ve samimiyetiniz ulaşır.” (Hac Sûresi (22), 37)
SADAKALLAHÜLAZİM
Biri işte ya
Biri işte ya - 13 gün önce
*_ALLAH Tevbe edenleri sever._*

*Tevbe İstiğfar Duası*
Bismillahirrahmanirrahim
"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm
“Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır.”
Biri işte ya
Biri işte ya - 13 gün önce
Cabir b. Abdullah’ın işittiğine göre Rasulüllah (s.a.s.) şöyle demiştir: “Kişi ile şirk ve küfür arasında (engel olarak) namaz vardır (ve namazın terk edilmesiyle bu engel kalkar.)” (Müslim, İman, 134.)
Biri işte ya
Biri işte ya - 13 gün önce
"Bismillahirrahmanirrahim
(Tarafımdan onlara) de ki: Ey nefislerine karşı aşırı giden kullarım, Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah bütün günahları bağışlar. Çünkü, O, çok esirgeyen, çok bağışlayandır." (Zümer, 39/53).
SADAKALLAHÜLAZİM
Biri işte ya
Biri işte ya - 13 gün önce
*_Seyyidül İstiğfar Duası:_*
Bismillahirrahmanirrahim
“Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente”
Anlamı: «Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Sen’den başka ibâdete lâyık ilâh yoktur. Beni Sen yarattın. Ben Sen’in kulunum. Ezelde Sana verdiğim sözümde ve vaadimde hâlâ gücüm yettiğince durmaktayım. İşlediğim kusurların şerrinden Sana sığınırım. Bana lutfettiğin nîmetleri yüce huzûrunda minnetle anar, günâhımı îtirâf ederim. Beni affet, şüphe yok ki günahları Sen’den başka affedecek yoktur.»”
Resûl-i Ekrem - Sallallahu aleyhi ve sellem - Efendimiz sözlerine devamla şöyle buyurur:
“Her kim, bu Seyyidü’l istiğfârı sevâbına ve fazîletine bütün kalbiyle inanarak gündüz okur da o gün akşam olmadan ölürse Cennetlik olur. Yine her kim, sevâbına ve fazîletine gönülden inanarak gece okur da sabah olmadan ölürse Cennetlik olur.” (Buhârî, Deavât, 2, 16; Ebû Dâvûd, Edeb, 100-101)
Biri işte ya
Biri işte ya - 13 gün önce
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
“Sen bağışlama yolunu tut. İyiliği emret ve cahillerden yüz çevir.” (A’raf, 7/190)
“(Onlar)(Muttakiler, Allah’tan korkanlar)kızdıklarında öfkelerini yutarlar ve insanların kusurlarını affederler.” (Âl-i İmran, 3/134)
SADAKALLAHÜLAZİM
ALLAH BIRDİR
ALLAH BIRDİR - 13 gün önce
Süper paylaşım hayata gördügüm en iyi paylaşım bu bir ayet cünkü #trent de Allaha şükür olsun
Slim Jones
Slim Jones - 13 gün önce
🌸🌸💎💎💎💎💎💎💎💎✅✅✅✅🍀🍀🍀🍀🌸🌸 *yalnız sevgiye dayalı. Allah bizim yerimize ölmek Oğlu İsa gönderdi. Sonra üçüncü gününde O'nu ölümden yükseldi.*
*Şimdi, yalnız İsa olsa. Tanrı bize sonsuz yaşam ücretsiz hediye vermiştir. O'nu sorarsan, sizi kurtaracak ve iyileşir.*
RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH - 13 gün önce
🌷🌹🕋🌷🌹🕋🌷🌹🕋🌷🌹🕋🌷🌹🕋🌷🌹🕋🌷🌹🕋🙏👏👏👏👏👏👏👏👏✒️💐💐💐💐💐💐💜
Pâyidar
Pâyidar - 13 gün önce
MaşeAllah
Evin Adım
Evin Adım - 13 gün önce
Subhanallah gelişme var gibi trendlerde kuran-ı kerim Maşallah🌼❤
inan özdaş
inan özdaş - 13 gün önce
Hadi samimi birer birer salavat getirelim Allahümme Salli ala seyyidina muhammedin ve ala Ali seyyidina muhammed
MUSTAFA DEMİRCİ
MUSTAFA DEMİRCİ - 13 gün önce
Lütfen böyle hayırlı işlere devam edin. Bu büyük mucizeden istifade etsin bilen bilmeyen. Böyle güzel tilavetlerden haberi olmayan bir sürü insan var sadece annesinden babasından duyduğu şekilde duyan var. Ama böylesi kabe imamları insası çok derinden etkiliyor hüzünlendiriyor dünya hayatının ne kadar boş olduğunu ve bişeyler yapman gerek dercesine, hayır için Allah için çalış dercesine insana müthiş motivasyon sağlıyor.
Allah razı olsun emeğinize, yüreğinize sağlık.
Dogrusöyleyenikovarsakovsunlar
Allah razı olsun
Clash Delisi
Clash Delisi - 13 gün önce
...
OrHan GaZi han
OrHan GaZi han - 13 gün önce
☝️🌹
Akın Koç
Akın Koç - 13 gün önce
ALLAH sizlerden razı olsun
Âmin Ecmain
Her Gün Yeni Bilgiler
Her Gün Yeni Bilgiler - 13 gün önce
Allah razı olsun
MFK
MFK - 13 gün önce
Kuran ruha şifadır. Elhamdülillah ki Müslümanız...
Miayke
Miayke - 13 gün önce
Bismillahirramanirrahim
ferhat
ferhat - 13 gün önce
allah süper lan
Abdullah Öztürk
Abdullah Öztürk - 13 gün önce
Maşallah çok güzel olmuş ellerinize sağlık
Ömer Sevgi
Ömer Sevgi - 13 gün önce
Allah svt razı olsun
willywonka
willywonka - 13 gün önce
Allahuekber
ÜMMETİN UMUDU
ÜMMETİN UMUDU - 13 gün önce
Allah Azimüşşandır
Umut Yüce
Umut Yüce - 13 gün önce
Adamın sesi o kadar güzelki insanın dinledikçe dinleyesi geliyor
Hakan Akbaş
Hakan Akbaş - 13 gün önce
Vay Be Trendlerde Maşallah : )
Mehmet islam
Mehmet islam - 13 gün önce
Nasr el qatami hangi mezhep bilen varmı
Meryem
Meryem - 14 gün önce
Elhamdülillah ☝️
Burak BOR
Burak BOR - 14 gün önce
Ne mutlu ki bir Kuran tilavetini trendlerde görüyoruz 🤲🏻
VEDAT CPY
VEDAT CPY - 14 gün önce
😍😍😍😍
Kadir İnci
Kadir İnci - 14 gün önce
Maşaallah
Redzheb Yuseinov
Redzheb Yuseinov - 14 gün önce
MashaALLAH
İnsan
İnsan - 14 gün önce
Şarkı yerine kuranı kerim dinlemeyi tercih edenlerden olalım inşaallah
İnsan
İnsan - 14 gün önce
.
Mustafa Karaviran
Mustafa Karaviran - 14 gün önce
Süphan Allah rabbim inşeallah o hayıra ulaşanlar dan eyler bizi
Ümran Kaya
Ümran Kaya - 14 gün önce
Barekallah
Eren Terzi
Eren Terzi - 14 gün önce
Çok şükür. Allah kelamını trendlerde görmek çok hoş.🖤🖤
Ahmet Narlıdere
Ahmet Narlıdere - 14 gün önce
Elhamdülillah 🌹
Hadim-ul Kur'an
Hadim-ul Kur'an - 14 gün önce
🌹
Ömer ata Saka
Ömer ata Saka - 14 gün önce
Trendlerdeyiz ELHAMDULİLLAH, 💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼
Ali AYGÜN
Ali AYGÜN - 14 gün önce
🧕
Anlamlı Sözler
Anlamlı Sözler - 14 gün önce
İnsllah trend yükselir ve herkes dinler
İnsan
İnsan - 14 gün önce
@Anlamlı Sözler haklisin ,öyle tabi
Anlamlı Sözler
Anlamlı Sözler - 14 gün önce
@İnsan olsun yinede bir kısım dinlemiştir inada şükür
İnsan
İnsan - 14 gün önce
Ama maalesef düşüyor 12 den 22 ye düşmüş
İnsan
İnsan - 14 gün önce
Amin
Hatice Kılıç
Hatice Kılıç - 14 gün önce
Allah emeklerinizden dolayı razı olsun inşaallah 😊sonunda trendlerde olması gereken bir video.😊😊
Humeyra Öztürk
Humeyra Öztürk - 14 gün önce
Allah razı olsun
Humeyra Öztürk
Humeyra Öztürk - 14 gün önce
Allah razı olsun
Humeyra Öztürk
Humeyra Öztürk - 14 gün önce
Allah razı olsun
Humeyra Öztürk
Humeyra Öztürk - 14 gün önce
Allah razı olsun
Mehmet Emin URUK
Mehmet Emin URUK - 14 gün önce
Trendler olması büyük lütuf.
Mustafa Yiğit
Mustafa Yiğit - 14 gün önce
Muhteşem bir duygu heleki trendlerde olması ayrıca bir mutluluk Teşekkürler 🙏
Kalbe Huzur
Kalbe Huzur - 14 gün önce
Maşaallah Maşaallah mükemmel bence çoktan trendler girmeye hak ediyordunuz.. ❤️İşte FUSSİLET işte başarı ❤️
Züleyha Yeşilyurt
Züleyha Yeşilyurt - 14 gün önce
Rabbim razı olsun🌸🌹
Muhammed Tayyip Pelit
Muhammed Tayyip Pelit - 14 gün önce
Allah razı olsun
İnsan
İnsan - 14 gün önce
♥️
MİZAHLI SOKAK
MİZAHLI SOKAK - 14 gün önce
❤️❤️❤️👈
abdullah güneş
abdullah güneş - 14 gün önce
:)
Muhammet Nuri
Muhammet Nuri - 14 gün önce
❤️
Huseyin Koparal
Huseyin Koparal - 14 gün önce
Çok şükür trendlerdeyiz
Huseyin Koparal
Huseyin Koparal - 14 gün önce
#kadirsuresi
Sonraki