Hz Yusuf Amon Rahiplerini REZİL Ediyor! Kralın RÜYASINI Kim Yorumlayacak?

4 936
614
 
YORUMLAR
Otobüs Günlüğü
Otobüs Günlüğü - 15 saatler önce
Hz yusuf çok güzel dizi gerçekten
Otobüs Günlüğü
Otobüs Günlüğü - 15 saatler önce
Hz yusuf dizisi kaç bolum baya buyumusler
Eli Ezizov
Eli Ezizov - 17 saatler önce
Yüsifin kinosu əladl mən uşağ olanda ona gündə baxlrdlm
Müsterih Kadın
Müsterih Kadın - Gün önce
Harika bir yapım. Kim ne derse desin! İran Sineması hakkından gelebilirdi ancak. Oyuncular, müzikler, geçişler her şeyiyle harika bir yapım. 👏🏻
Harun Altundag
Harun Altundag - Gün önce
h'arun altundag on Tuesday
Ahmet Satici
Ahmet Satici - Gün önce
Kahinler neden bu kadar kötüler
hamza gibi
hamza gibi - Gün önce
Rahip rezil oldu
Ma Mi
Ma Mi - Gün önce
Tapınak kahinleri kralın rüyasını yorumlayamayınca diziyi izlemeyi bıraktım
PB-Keops
PB-Keops - Gün önce
Bende 120. Amon mehmet bende disklike attım :)
saddam kadafi
saddam kadafi - Gün önce
Siyonist şeytanis yahudiler 7 yaşindaki çocuklarina muslumanlar ve yahidiler büyük bir savaşavak yahudileri yok edecekler diye derveriyor ve islam ülkelerinde yerleştiriyorlar bazen bir şeyh bir emir bir general bir hoca parti başkani gizlice destekliyep örgutluyorlar bulunduklari devletlerde bu zamanin misirin bakin arap baharinda darbe yapan generali sisi özel yetiştirmesi siyonistleri bir yahudidir suud ayleside kiral faysaldan sonra siyonis pirensler yerleştirildi
Barış Güzeycan
Barış Güzeycan - Gün önce
Ismail iiii


Ç
Mehmet Arslan
Mehmet Arslan - 2 gün önce
Çok güzel bir filim
Elwen Elwen
Elwen Elwen - 2 gün önce
bu yahudiyi seviyorum iyi yahudi
info bey
info bey - 2 gün önce
Türkiyeye bu filimleri milli gorüs kazandırdi ama hala bazilari anlamadıkı milli göŕüş peygamber mesleği yapiyor...
Yunus Usanmaz
Yunus Usanmaz - 2 gün önce
13:59 Bu sahnede ben de gülmeye başladım 😅 gülmek bulaşıcı
Balamir
Balamir - 2 gün önce
Biriside Aleyküm selam desin amk 😂
Atilla Çalışkan
Atilla Çalışkan - 2 gün önce
Tapınakçılar hdp zihniyeti
Siyah aşkı
Siyah aşkı - 2 gün önce
7 defa baştan sona izlemiştim küçükken
Engin Küçük
Engin Küçük - 2 gün önce
Biz Yuzarsif in tanrısına da minnettarız o kendisine inanmayanları da düşünüyor.Şu lafı duyunca duygulanmamak elde değil gerçekten bizleri yaratan rabbimiz kendisine inansın,inanmasın herkesin rızkını tastamam gönderiyor ve kullarına karşı çok merhametli..
CHECHEN ADİGER
CHECHEN ADİGER - 2 gün önce
vallahi kaç senedir açıp açıp izliyorum bu kadar mı et ki eder insana
Sacide Karadenizli
Sacide Karadenizli - 3 gün önce
Tamam
Cerulla Aydemir
Cerulla Aydemir - 3 gün önce
Bu kinodan bawka kino gormemiwem
Bay Muzcuk
Bay Muzcuk - 3 gün önce
her yerde neden bu bölüm karşıma çıkıyor? izlemek istemiyorum aq
Гаранфиль Фарзизаде
Bu hansi olkede cekilib Cox xosuma gelir Cox anlamli ve guzel bir film
Raw-Imran/16 Pro
Raw-Imran/16 Pro - 3 gün önce
515 disklike var bu o demekdir ki 515 kafir var heleki😀😀
hasan celik
hasan celik - 3 gün önce
izledikçe izleyorum usanmadan
Allah bendesi
Allah bendesi - 3 gün önce
Kafirlər.əcəb oldu sizə.Bədbəxtlər.
Fatih HD
Fatih HD - 3 gün önce
Allahim cagin yusuflarini da koru ve zindanlardan fevc fevc ciksinlar. Ins. Hakkin ve halkin gozunde degerlerini yucelt.
Buğra Buğra
Buğra Buğra - 3 gün önce
Videoya attığınız başlık "Kurtlar Vadisi: Hz Yusuf"
İsimsiz Şahıs
İsimsiz Şahıs - 3 gün önce
yıl 2019 ve hâlâ saçma sapan bir baba figürüne inanıyorsunuz
Süleyman Çakır
Süleyman Çakır - 4 gün önce
Hazreti Yusuf Aleyhisselâmın rüya yorumlaması İbrahim Aleyhisselâm dan torunu Yakup Aleyhisselâma ondan da oğlu Yusuf Aleyhisselâm a miras kalmıştır vesselam...
Bünyamin Sezer
Bünyamin Sezer - 4 gün önce
Acaba kralin ruyasini kim yorumlayacak buyuk bir merak icindeyim
Enes Dede
Enes Dede - 4 gün önce
AMON & RA & ATHEN
Eski Yunan tarihçi Heredot'un deyimiyle 'Tüm dünyanın en dindar insanlarının yaşadığı yer' olan Mısır'da Tanrı Amon hükümranlığı yaklaşık 650 yıl sürdü.M.Ö Sümerli dönemden sonra medeniyetin merkezi Mısır'dı.Amon çok uzun süre diğer tanrılara kendini biat ettirdi.Tanrı derken mitolojik sıfat olarak değilde,İnsan suretinde olanların kendilerine ''Tanrı'' demesinden bahsediyoruz.Halk da bunlara inanıyordu.Çünkü firavun'un soyu idi.
Hava, rüzgar ve gemiciler tanrısı olarak bilinen Amon'un tahtını yıkacak kişi Firavun IV. Amenhotep ya da kendi deyimiyle Aton'a(Güneş'e) tapan,Firavun Akhenaton'dur.Aton Athen'in diğer adıdır.Mısır dilinde anlamı"aton'un oglu" demektir. Akhenaton, kendisinin tanrı olduğu düşüncesini reddetti.(Tarih tekerrür eder.)
Protestan akımı ile Teslis inancına reddiye yapıldı.Tanrı tektir fikri yayıldı.Protestan akımını temsil edenler Athen'in temsilcileri idi..
Athen,İnanılması gereken tanrının kendisi veya Amon olmadığını, asıl tanrının gökte olması ve her şeyin tanrısı olması gerektiğini hükümdarlığı boyunca dile getirdi.Akhenaton’un tek tanrı görüşünü benimsemesinin en büyük sebebinin annesi Tia olduğu söylenir. Tia ve onun babası Yuya’nın İbrani(Yahudi) soyundan geldiği bir çok kaynakta belirtilmiştir. Firavun Akhenaton, Eski Mısır dilinde ‘güzel kadın geldi’ anlamına gelen Nefertiti ile evlendi.Kaynaklara göre 6 tane kız çocukları olurken, hiç erkek çocukları olmadı.Hitler'in katlettiği soyda Athen'den geliyor..Avrupa'daki mirasçılarını yani bazı yahudileri Hitler katletti.
Dini merkez olarak bilinen Karnak’ta bulunan tapınakların rahipleri, dini istismar(3500 yılda değişen bir şey yok!) sonucu elde ettikleri maddi güç sayesinde zaman zaman Firavunlara dahi kafa tutar hale gelmişlerdi.Tabi ki Akhenaton bu durumdan rahatsızdı.Akhenaton günden güne ‘tek tanrı’ inancını iyice dillendirmeye, bu konuda halkına da öncü olmaya başladıkça güçlerini kaybetmek istemeyen rahiplerle ters düşmeye başladı.(Martın Luther-Kanuni görüşmesini hatırlayalım..Protestanlığın yayılması + Teslis İnancına karşı Tek İlah inancını yayması Hristiyanlığı parçaladı..Bunun sonucunda 30 yıl savaşları meydana geldi..)
Akhenaton firavun olduktan 6 yıl sonra Tanrı Amon’a tapınılmasını yasakladı ve tek tanrı olarak Aton’a yani Güneş’e tapınılacağını açıkladı.Hem erkek çocukları olmaması hem de inanç konusundaki uyuşmazlıklar sonrasında Nefertiti’yi saraydan uzaklaştırdı.Bir sonraki adım ise Karnak şehrinin yerine kendi inancına sahip olanları rahatlatacak yeni bir dini merkezdi.Aton’a tapanların yeni dini ve siyasi merkezi olarak Amarna’da bir şehir kurulmasını emretti.
Yaklaşık 10 yıl boyunca Mısır’da tek tanrı inancı iyiden iyiye yayılmaya başladı.Akhenaton döneminde yapılan resimlerde herkes olduğu gibi resmedilmiştir. Kendinden önceki 17 hanedanlıktaki Firavunlar, kusursuz olarak heykelleştirilmişlerdir. Fakat Akhenaton’un ellerindeki aykırılıklar heykele de aktarılmıştır ve bellidir.Akhenaton, M.Ö. 1332 yılında şüpheli bir şekilde ölüyor. Ölümü konusunda halen net bir bilgi veya kanıt bulunamadı. Mezarının yeri de bilinmiyor.Akhenaton’un ölümünden sonra rahipler eski inançlarını tekrar benimsediler, tek tanrı inancını yok etmek için halk üzerinde baskı kurdular.(O rahipler bugün Vatikan'ın temelini atanlardır..AMON'a bağlıdırlar..Tek İlah inancına karşı Teslis inancı fikrini ise papazlara dayatıp bunu onlar üstünden hayata geçirdiler.)
Amon rahipleri gucu tekrar ele gecirip. Horemhop u kral yapip amon dinine tekrar donulmustur. kitlik ve bolluk zamanlari tevrat da gecer ve piramitlerde bulunan bugday bunun kanitidir.Amon-Ra birleşip diğer Mısır'daki hanedanlara kendilerini biat ettirmiştir..RA'da ATON gibi Güneş Tanrısı idi..Aton'un gücü bitince Güneş üstündeki gücü kendi üstüne aldı.AMON ile ittifak kurup onunla beraber diğer tanrılara kendisine biat ettirdi.
Firavun ve ailesi M.Ö ortaya çıkmış kendini elit ve yönetici kesim olarak tanıtmış hatta Tanrının yeryüzünde ki sureti olarak nitelendirmişlerdir.Ne zamanki yeryüzünde tek tanrılı dinler dönemi başladı firavun ve ailesinin sansasyonel dönemi bitti fakat bir süreliğine Aile mensupları kendi ırkını korumak için Avrupa'nın çeşitli bölgelerine dağıldılar ve varlıklarını artık bu topraklarda devam ettirdiler.Bugün İngiltere Kraliçeleri taçlandırılırken Mısır piramidine benzer bir yapıya çıkartılır ve elinde ki asası Güneş Tanrısı Ra'nın adıyla Işıldayan Gök Asası dır Britanya'nın adı işte bu yüzden Güneş Batmayan İmparatorluktur.
Peki Hanedanlar bu firavun nesillerini nasıl devam ettirdiler ? Cevabı basit ama sapkınca adı ise ''İç Melezlenme'' Firavunun kendi zamanın da bile zaten aile içi kudreti ve kan bağını koruma amaçlı ensest ilişkiler yaşanıyordu .Ensest ilişki demek aile içinde yaşanan cinsi münasebet demektir . Bugün ki büyük hanedanlar da yine aynı sapkın yöntemi kullanarak kendi saf ve asil soylarını devam ettirmektedirler.Firavun zamanında o an yaşayan nesil son zamanlarını yaşamadan evvel bir sonraki gelecek olan nesile yani çocuklarına olan bağlılıklarını sunmak için çeşitli ayin ve törenler yapılır özellikle bu törenler kanlı olurdu .Mesela Kurtlar Vadisi'nde izlediğimiz sahnede de zaten 66.nesil için doğan çocuk o Amonun hanedanlığının kendinden sonraki nesilin yönetici kadrosundaki ilk iç melez meyvesine olan biatlarını gösterdiler.Bu 13 Hanedan aslında birbirinden farklı olarak görünseler de aynı ailenin mensuplarıdır yani hepsi yakın akrabadır..Tabi kan bağları aynı olsada aralarındaki çatışma pik noktasına ulaşmıştır.Aynı bağdaki hanedanların bir çoğu 1.Dünya Savaşı'nda yok edildi..Athen'e bağlı Hahonzollern,Ramonov,Habsurg hanedanlar örn..Aile içi kavga özellikle 16.yy tavan noktasına ulaşmıştır..
علي عبد العزيز
هو المسلسل مصرية صح وانتو ترجمته الى التركى انا من مصر
rasyonel İfade
rasyonel İfade - 4 gün önce
Amon Amen Amin Aynı bokun laciverdi
latif kyazim
latif kyazim - 4 gün önce
new sub
Sadik Akkan
Sadik Akkan - 4 gün önce
biz ceksek daha iyi cekeriz bence
Gulshen Isgenderli
Gulshen Isgenderli - 4 gün önce
Hec bezmeden tekrar tekrar baxaram🙏❤️
Evil Morty
Evil Morty - 4 gün önce
İlk başta Hz. Yasuo diye okudum
Nikoo Music
Nikoo Music - 4 gün önce
475👎yapan kahinlermi?
Özkan Akbal
Özkan Akbal - 4 gün önce
inek diyince aklıma ank mahu geliyo 😂😂
Engin Onur
Engin Onur - 4 gün önce
Alkiiiisssss
Muhammet Tetik
Muhammet Tetik - 4 gün önce
bu tipler ne olm
Masumeh Mohammadzadeh
Masumeh Mohammadzadeh - 4 gün önce
Man iran dan, turk dublaği çok hoş deyil.
Famil Memmedzade
Famil Memmedzade - 4 gün önce
Harika
kaptan marcos
kaptan marcos - 4 gün önce
Akhenaton adını alıyor müslüman oluyo öldürülüyo yerine tutankhamon geciyo tutankhamon hazineside eski güneş dinine dönmesinden dolayı rahipler tarafından hazinelere boguluyo
Adéle
Adéle - 4 gün önce
hala dinlere inanan mı kaldı ya :D
Yunus Cimbom
Yunus Cimbom - 4 gün önce
gidince görürsün bebeğim
Bahattin Çelik
Bahattin Çelik - 5 gün önce
*AMON VE MISIRIN TANRILARI İSLAM DAN ÖNCE*
Adéle
Adéle - 4 gün önce
:D
Belgeseller Ve Vahşi Hayat
Filmde başrol oynayan kişide putperest bir kafir
Arhatu
Arhatu - 5 gün önce
Komedi :)
Sonraki