Halkın Ekonomisi- 13 Mart 2019- Uğur Civelek- Murat Şahin- Ulusal Kanal

719
31
 
YORUMLAR
Ferhan Alan
Ferhan Alan - Aylar önce
44:00 -44:50 gençleri güzel anlattınız hocam
Yorumların Efendisi
Yorumların Efendisi - 2 aylar önce
Maalesef Bu ülkede Cem Yımaz gibi soytarılar , Uğur Civelek ve gibi Adam gibi adam olanlardan 1000 kat daha ünlü olduğu sürece yüzümüz hiç bir zaman gülmeyecek
Yorumların Efendisi
Yorumların Efendisi - 2 aylar önce
Uğur baba Chp'nin başına geç veya İyi partinin burda anlatmak ile kurtaramazsın bizi :((
Gazi Dogan
Gazi Dogan - 2 aylar önce
İktidarın 17 yılda yaptıklarına bir bakın.
Anormal dış borç
Satılan devlet fabrikaları
Anormal borçlu ve işsiz vatandaş
Yok edilen tarım, batan çiftçi
Fabrikaları batan özel sektör
Biribirine kin duyan vatandaş
Bütün komşularıyla düşman türkiye
Simdi sizlere soruyorum, iktidar en başından beri söylediği BOP ve israil e hizmetinden hic vazgecmismi. Yahudi cesaret nişanı basuna verilmedi bu hainlere,, filmin sonu hiç iyi görünmüyor. Tanrı TÜRK û korusun..
emir eymen
emir eymen - 2 aylar önce
adam sakin sakin nasıl battığımızı anlatıyor.
FcKraL
FcKraL - 2 aylar önce
wqewqewq
Bozkurt Türk
Bozkurt Türk - 2 aylar önce
yatırım için iyi zaman değil güvenli limanda bekleyin dedi sayın civelek, insan ister istemez şüpheleniyor bankada birikimim var batmasın bankalar kaybetmeyim paramı
beytullah yilmaz
beytullah yilmaz - 2 aylar önce
bunlar gitse duzelir hersey diye bekleyenler gece sabah olmadan gunesin dogmasini beklemesi gibidir
duzelmesi icin iyi olmayanin yerine daha kotusunu getirmekle de duzelmesini beklemek en duzgun ifadeyle ahmaklik olur
peki ne olacak ulke olarak ne hakettiysek onu yasayacaz
Biz Allahin kanun hukumlerini unutursak bizde daha iyilerini haketmedigimiz ortadadir
sozde islam ulkesiyiz ama dini islama nekadar zarar verdigimiz hic islamla alakasi olmayan yasam sekliyle daha iyisini beklemek cahillikten baska bisey degil
Gündeme Dair
Gündeme Dair - 2 aylar önce
adama sorulacak tüm gereksiz soruları sormuşsun tebrik ederim. dersine çalışsaydın daha güçlü sorular sorsaydın! Bir de adam konuşurken espri yapma! Bu arada Uğur Hocamızın sesi çok kuvvetli! Teşekkür ederiz.
Sfred X
Sfred X - 2 aylar önce
Adam sarki soyler gibi ekonomi anlatiyor. Kendi kanalını acmasi lazim bence.
Heroic Comments
Heroic Comments - 2 aylar önce
Arkadaslar ekonomik krizden cikmak icin recep (5 harfli) her Turk vatandasinin birer bobregini kamulastiracakmis. Bobreklerden gelen parayla ekonomiyi cokmekten kurtaracaklarmis.
Spoo Ky
Spoo Ky - 2 aylar önce
dolar 2 tl iken kişi başı gelir 10.000 dolar dolar 5.5 kişi başı gelir 9600..tl bazlı 3 kat mı büyüdük 10 senede anlamadım ben bu matematiği.
Mt Mt
Mt Mt - 2 aylar önce
Egitim , tarim , ekonomik vs ulkede herahngi bir politika yok . Anı yasiyoruz ruzgar nerden eserse o tarafa kicimizi doniyoruz yazik oliyor ulkeye bir ulkenin hicbir politikasi olmaz mi bu nasil bir dusuncedir. Hic kimse gelecegini ongoremiyor ileride ne olacaginin garantisi yok yazik ?
sevgi pınarı
sevgi pınarı - 2 aylar önce
büyü me rakamları....
zisananter
zisananter - 2 aylar önce
serbest düşüş. Paraşütsüz düşüş. Düştükten sonrasına konsantre olunuyor olması lazım. Türk lirası bazında yüzde 2,6 büyüme, aynı değer dolar bazı yüzde 9 daralma. Artık kimse gerçeklerden konuşmak istemiyor. Kırılganlıklardan bahsetmekten herkesin ödü kopar durumda. Büyük istikrarsızlık yaşanmaya başladığı zaman da devekuşu gibi kafamızı kuma gömmeye devam etmeye kararlı mıyız? Eğer öyle ise çok fazla işsizlik olsa da enflasyon da yükselmeye devam etse, iflasların artmasına bakmak epey güç bir seçim ..
Ertuğrul Atagün
Ertuğrul Atagün - 2 aylar önce
uğur hocayı çok kesiyorsun. Biraz dinle de bişeyler öğren.
Mahmut Mahmut
Mahmut Mahmut - 2 aylar önce
Dinimiz önemli İslam önemli ne ekonomisi namazinizi kılın kâfir batılılara ozenmeyin. Son İslam halifesi ve peygamberi Erdoğan herşeye kadirdir muktedirdir. Nankörlük yapmayin.obur tarafı düşünün az araba ev almayın boş işler bunlar teknoloji en büyük düşmanımız
Barış Peace LeganderyTM
Barış Peace LeganderyTM - 2 aylar önce
İşsizlik 13.5 Uçuyoruz İstikrar ;)
sertan karataş
sertan karataş - 2 aylar önce
Kral adamsın hocam.Allah uzun ömür versin size
Milad
Milad - 2 aylar önce
İşten çıkartmalar artıyor haberlerde hiç yok %12 'lerdeymiş, batsın sizin rakamlarınız...yalanla ülke yönetilmez milletin artık size inancı kalmadı, işsizlik %25'in altında değil...
Muhsin Bitola
Muhsin Bitola - 2 aylar önce
Her programda aynı şeyleri söylüyor. İçlerinden bir tanesini seç devamlı onu yayınla israfa masrafa gerek yok.
bomcimtube
bomcimtube - 2 aylar önce
Türkiye su zengini değil, 2030 da su fakiri olacağız, daha bekleyin neler göreceğiz..
Berkan Taşçı
Berkan Taşçı - 2 aylar önce
Bütün suriyeli vatandaşlar AKP'ye oy veriyor, Bizim AKP'den hükumeti almamız çok zor..
Ediz Ünsal
Ediz Ünsal - 2 aylar önce
Bazı bankaların çalışanlarına tazminatlarını ödeyip, işlerine son vermeye başladığı söyleniyor.
Erdal Yagci
Erdal Yagci - 2 aylar önce
hocam bir süre seni izlemeyecem kötü hissediyorum kendimi biraz polyanacılık yapmanız gerekiyor ruhumuz bunaldı gerçek gerçek yetti
gökhan tatar
gökhan tatar - 2 aylar önce
Beklendik sonuçlar bunlar. Suriyelileri geçindir, bize bir faydası olmayan kıbrısa para gönder hatta ıraktaki peşmergenin ücretini bile sen ver. nereye kadar bu sürecek bilmiyorum. üretim yok. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.Güzel ülkemi ne hale getirdiler. Lanet olsun bu hale getirenlere. En büyük sorunumuzda kendimizi yüksek görmemiz. Asgari ücretlinin elinde bile iphone var. Biz neymişiz ya..... Böle patlar içimizde......
burak kartal
burak kartal - 2 aylar önce
Ugur Hocam, nedir bu moderatorlerden cektigin... kuculerek buyumek, hizmet sektoru ile hizmetkar olmak, mandalina yi kamulastirmak, parasut deneyimi ve niceleri. Ugur hocayi en azindan duzgun yonlendirebilecek bir moderator bulamadiniz. En azindan Murat bey oksurmuyor.
FearISaWMD
FearISaWMD - 2 aylar önce
ulusal tv yani doğu perinçek artık akpci oldu, muhtemelen uğur beyi bu kanalda son görüşümüz
Ersin Ozturk
Ersin Ozturk - 2 aylar önce
Kamu spotu ; oy vermek göt vermeye benzemez!!!
buket duygu
buket duygu - 2 aylar önce
korkum emekli aylıklarının ödenemeyecek duruma gelinmesi düşünsenize bu kadar aileyi ya sgk da batarsa :((
abdullah serez
abdullah serez - 2 aylar önce
hocam çok güzel anlatıyorsunuz ama bir daha ki sefere tek başınıza çıkıp bilgilendirin lütfen
aydın şahin
aydın şahin - 2 aylar önce
soy isminizden dolayı yorumlarınıza tenkimli yaklaşıyorum civelek bey
Sinem Sinem
Sinem Sinem - 2 aylar önce
Miras olarak bana 30.000 TL kaldı. Hayatımda hiç bu kadar parayı birarada görmemiştim. Bankada elime verilince neye uğradığımı şaşırdım. Fakirliğimi o zaman anladım. Ben bu paranın türk lirasında kalıp erimesini istemiyorum. Hayatımda sahip olduğum tek serveti dolara yatırdım. İsterdim ki ülkem de, parası da güvenilir olsun. Bankaya yatırdım sadece güvenlik açısından. Kar etmesini bile beklemiyordum. Şimdi de bankadaki döviz hesaplarıyla ilgili birçok şaibe var. Ben de paramı çekip evde tutmaya karar verdim. Resmen kendi devletimle köşe kapmaca oynuyorum. Bu devlet benim dostum mu düşmanım mı belli değil. Türk olmak gerçekten zor.
tan aksu
tan aksu - 2 aylar önce
Ugur bey gerçek bir beyfendisiniz. Göründügunuz gibimisiniz acaba. Eski eşim de öyle sanmistim çok kaba çıktı...
Osman Erol
Osman Erol - 2 aylar önce
Çok konuşup hiç bir şey söylemeyen adamlar. Öldük, bittik, mahvolduk, bu daha bir şey değil, göreceksiniz ananızınkini...gibi laflar. Yahu etmeyin eylemeyin. Tamam enflasyon var ama Türkiye %120 enflasyonu da gördü. Ne oldu? Yola devam. Daha dün Türkiye üç denizde 125 savaş gemisiyle 10 günlük bir tatbikat yaptı. Bu gün dünyada bunu yapabilecek ülke sayısı bir elin beş parmağını geçmez.
Tesadüfen internette gördüm Nasyonal Coğrafya mega yapılar adı altında yaptığı programda Deriner barajını gösterdi. Dünyanın en yüksek üçüncü barajıymış. Boldüzerler havalarda uçuyordu. İnanılmaz bir inşaat. Ama hükümet tarafından bu konuda hiç bir yayın yapılmadı. Çünkü öyle muazzam inşaatlar var ki bunlar kanıksanmış durumda.
Bu gün Türkiye'de 16 milyon kişiye karşılıksız maaş ödeniyor. Avrupa yandım allah deyip Türkiye'ye sığınırken Türkiye 5 milyon sığınmacıya bakıyor, onlara maaş veriyor. Bu gün çekilen sıkıntıların altında yatan gerçek budur. Bir an için 5 milyon kişinin Türkiyeyi terk ettiğini düşünün, soğanı patatesi koyacak yer bulamazsınız.
Ben iktisatçı geçinen Uğur Civelekten hali hazır ekonomik sıkıntının ekonomi bilimi açısından açıklamasını beklerdim. Ama ortada bir şey yok. Bir iktisatçı olarak ben söyleyeyim. Zirai mahsullerin talep elastikiyeti çok düşüktür. Yani soğan patates ucuz diye kimse 10 kilo soğan patates almaz. Alacağı bir yemekliktir. Bu nedenle (Arz ve talep eğrisinin konumu nedeniyle) arz veya talep miktarında meydana gelecek küçük değişiklikler fiyat seviyesinde büyük oynamalara sebep olur. Biz yakın geçmişte domates para etmiyor diye üreticinin domatesleri yollara döktüğünü de gördük. O zaman kimse "ne oluyor yahu?" diye sormadı. Mevsimsel nedenlerle soğan tarlada çürümüş. Bu nedenle arz miktarındaki küçük oynama fiyatta büyük değişikliğe sebep olmuştur. Yaşanan olay budur.
Kendi haline bırakılmış Ziraatta maalesef (COWEB TEOREMİ) Örümcek ağı teoremi denilen bir ekonomik olayla karşılaşılır. (Uğur bey bunu iyi bilir ama söylemez) Bunu önlemek için planlı üretime gitmek gerekir. Ama bu güne kadar ne hikmetse hiç bir yönetim bunu başaramamıştır. Söylenecek daha çok şey var ama anlayana...
Nihal Gul
Nihal Gul - 2 aylar önce
Butun ekonomlar icinde dinlemekten en cok hoslandigim, karamsar diye elestirilen yorumlarina ragmen, birisidir Ugur Civelek. Yaklasimi "matematiksel", olabildigince objektif ve karmasik bir yaniti olabildigince pedagojik, yalin ve keskin bir dille sunabilen birisi. Butun kapasitesine ragmen son derece alcakgönullu durusu onu seckinlestiriyor.
mert yılmaz
mert yılmaz - 2 aylar önce
Şu adama eşofmanlı şevket hoca muamelesi yapmayın lütfen sayın sunucu :D :D
sami mermer
sami mermer - 2 aylar önce
dolar bazında kaybediyoruz. tl de kazanır gibi oluyor. ama zarar ediyoruz. eriyoruz
Valeri Valeriev Isaev
Valeri Valeriev Isaev - 2 aylar önce
Tesekurler hocam
Ertan Toker
Ertan Toker - 2 aylar önce
EYT''yi anca kendileri doyunca çıkarırlar oda bi 5 sene daha var
Bülent EROL
Bülent EROL - 2 aylar önce
Sizi canlı izleyemesekte youtube dan izlemeye devam ediyoruz.Emeklerinize sağlık Sevgiler Saygılar
Fırat Topci
Fırat Topci - 2 aylar önce
senelerdir izlerim dinlerim;hakikaten tam bir ekonomi uzmanı.hep gerçekleri anlatıp durdu.
Levent UZAKGÖREN
Levent UZAKGÖREN - 2 aylar önce
Hocam yıllardır doğruları bıkmadan, usanmadan açıklıyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum, Azmi’niz için.
Yorumların Efendisi
Yorumların Efendisi - 2 aylar önce
Ne değişti?
Yokan World
Yokan World - 2 aylar önce
Kafamız açıldı, gözümüz aydınlandı.. Hocam, şimdi hareket zamanı..
Reşat Erken
Reşat Erken - 2 aylar önce
Dolar hala düşük iken paramı dolara çevireceğim seçimden sonra pişman olmak istemiyorum.!
Reşat Erken
Reşat Erken - 2 aylar önce
​+Fatih önal Dolardan şaşmam, Dolar düşüşe geçtiği zaman altına çeviririm.
Fatih önal
Fatih önal - 2 aylar önce
Paranız çoksa bir kısmıyla altın alın.
Ali saraç
Ali saraç - 2 aylar önce
20 yıldır aynı mesleği yapıyorum ordinaryus oldum diye bilirim işim ile ilgili icatlarım var ama bunları hayata katacak ekonomik alt yapım yok malesef devletden yardım istemek şöyle dursun devletin kurumları adeta vahşi sırtlan sürüsü gibi her gün esnafın bir parçasını kopartıyor .Oysa her ilde ücretsiz yararlana bileceğimiz arge labaratuarları olmalı en kötü 3 d prototip v.s devlet sunmalı
Mu ̈stafa
Mu ̈stafa - 2 aylar önce
Sevgili  Uğur Hocam( Hoca Cami Hocası anlamında değildir. Toplumumuzda Öğretmenlere de Hoca denmektedir.) ve Sevgili  Murat Bey,
Patates'i nereye ekersen çıkmaz mı bu topraklarda. Gelin İstanbul'a, İstanbul'da yaşayan biri olarak diyorum. Orman diyorlarlar. Şehir merkezinde maksimum 20 ağaç olan yeri(bu ağaçlar da iğne dikenli ve boyları maksimum 3m) Yanına da Basketbol sahası yapmışlar.) Orman olması için kaç ağaç gerekir? Koru bile denmeyecek yerleri Orman diye tabela asan bir Ülke'deyiz. Yani o hale gelmişiz ki; 1 ağacı olan yere neredeyse, mutluluktan uçacağız.
Son noktada, Japonların yaptığı gibi evlerinde dikey Mimari'de kasalara toprak koyarak, kendi sebzemizi yetiştireceğiz. Balkonlarda bunlar olacak. Her yer betonlaştığı için, çocuklarımız tavuk gördüğünde şaşır oldu. Tarım ülkesi ve kendi kendine yeten ülkeden Güzel Ülkem'i bu hale getirenlere Yazıklar olsun. Kim bunu yaptıysa, ALLAH iki yakasını bir araya getirmesin. Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed'in ağaçları kesenler için söyledği sözler üzerlerine düşsün. Şeytan bile yapmaz bunu. Allah'ın yarattığı şeye saygılı'dır. Onu da Yaratan'ın Allah olduğunu bilir. İnsan'daki bu azgınlık, sonunu hazırlıyor.
Bayram Gorel
Bayram Gorel - 2 aylar önce
KAMU BİNALARININ SATIŞI VE SUKUK
[…Maliye Bakanlığı, kamu mülklerinin, devlet binaları dahil listesini çıkardı ve satılmaları için Hazine Müsteşarlığı’na gönderdi. Ankara ve İstanbul’daki toplam 22 devlet binasına, 15.5 milyar lira değer biçildi…Kamu binalarının ‘Sukuk’ adı verilen ‘İslami finans’ yoluyla satılacağı açıklandı. Sermaye Piyasası Kurumu; sukuku; ‘faizin yasak olduğu İslam dünyasında, faizsiz İslami yatırım araçları piyasasının temeli’ biçiminde tanımlıyor. Görünüşte, faizden kaçınma uygulaması olarak getirilen bu Orta Çağ Arap uygulaması, gerçekte ne faizden kaçıyor ne de gelirden vazgeçiyor. Kendini kandıran bir yöntemle faizi dolaylı olarak meşrulaştırıyor…Sukuk alıcısı, aldığı malın mülkiyetine sahip oluyor ve tam tasarruf hakkı kazanıyor. Aldığı malı, dilediği gibi kullanıyor. Satabiliyor, işletebiliyor, kirasından ve her türlü gelirinden yararlanıyor. Böylece faiz geliri elde etmemiş oluyor!…Sukuk, oluşturulan sertifikalar (bir kimsenin niteliğini ya da kendisine verilmiş olan bir hakkı belirten resmi belge) aracılığıyla, bina mülkiyetinin parası olanlara aktarıldığı bir süreç. Bu süreç, uzun vadeli taksitli alacakların paraya dönüştürülmesinden başka bir şey değil. İngilizler buna ‘securitization’ diyor. Securitization işleyişinin, doğal olarak ‘haram!’ olan faiz geliriyle bir derdi yok ama sukukçular bunu kullanmakta bir sakınca görmüyorlar…Satış işlemlerini yürütmek için, Hazine Müsteşarlığı’na bağlı ‘Kamu Varlıkları Yönetimi AŞ’ adında bir şirket kurulacak. Çalışan sayısı 5’i geçmeyecek bu şirket, kamu taşınmazlarının kira işlemlerini takip edecek. İlgili bakan, gerek gördüğünde, bu takibi, bağımsız gayrimenkul ekspertiz şirketlerine yaptırabilecek…Sukuk sertifikaları ve bu kapsamda çıkarılacak kağıtlar; Kurumlar Vergisi haricinde her türlü vergi, resim, harç, fon ve diğer mali yükümlülüklerden muaf olacak. Menkul Kıymet veya Gelir Ortaklığı Senedi biçiminde düzenlenecek tahvillerde; otoyol, köprü ya da baraj gibi altyapı yatırımlarının satışı da yapılabilecek. Baraj, otoyol ya da köprünün gelirleri dikkate alınarak hazırlanacak olan tahviller, kâr-zarar sistemine göre satılacak…]
Kaynak; METİN AYDOĞAN ‘Geri Dönüşten Çöküşe’
Ercan Ata
Ercan Ata - 2 aylar önce
Teşekkürler
toygun tekin
toygun tekin - 2 aylar önce
guzel program, tesekkurler
Milad
Milad - 2 aylar önce
4,82 kur nerde varmış milletle dalga geçiyorlar...tabiki güven olmaz...böyle saçmalık mı olur!!!? Kaldıki bu sene 5,20 lerden 5,46 lara iki ayda geldi, bu Allah tan reva mı!? Fiyatlar her yerde uçmuş durumda.. özel eğitim kurumları bile gittikçe fiyat artırımı yapmaya başladı... bu yapılanlar kimsenin yanına kar kalmayacak bunu yönetenler iyi idrak etmeli...
Murat Yazıcı
Murat Yazıcı - 2 aylar önce
Ben kısa sürede bir toparlanma beklemiyorum.Cahil kesim ekonomik savaş içindeyiz yalanı ile uyuyor.Yöneticiler ise ayakta uyuyor. Sıkıntı büyük....
Gaye Duyar
Gaye Duyar - 2 aylar önce
Allah'ını seven şu sunucuyu değiştirsin. Olmamış.
Hasan Polat
Hasan Polat - 2 aylar önce
Vielen zevkle izliyorum sizi
Erdinc Ü
Erdinc Ü - 2 aylar önce
İşi ehline verceksiniz.
Emaneti ehline vereceksiniz.
Uğur civelek aklını kullanan işin ehli emanete saip çıkacak bir kişidir.
Maalesef diploması ortada olmayan ABD planı BOP Eş başkanı ülkeyi yönetemiyor.................................
Mehmet Ozturk
Mehmet Ozturk - 2 aylar önce
Aynen kardeşim.
12345 67890
12345 67890 - 2 aylar önce
hocam kisaca türkiye YARRAGIIIII yedi de . programi bitir !
Milad
Milad - 2 aylar önce
Batıkların kurtarılması veya yapılandırmalardan artık vazgeçilmeli zira yıllardır bu yapılıyor...bu şekilde ekonomi yönetilmez...
Milad
Milad - 2 aylar önce
3.dönemde beklenen iyileşme belli ki sadece turizmle alakalı olacak...ama bu kurtarmaz boşuna...
Ilgaz Tolluoglu
Ilgaz Tolluoglu - 2 aylar önce
Erdogan ve ahalisi gitmeden bu işler duzelmez. Adamların niteliği bu kadar. Emevi diyarlarından iktisab eyledikleri din haric baska hiçbir bilgileri yok.
Milad
Milad - 2 aylar önce
Açıklanan rakamların oranların tamamı yanlış, olay ise sadece saklama..
Alain Delon
Alain Delon - 2 aylar önce
Turkıye tek adam rejımıyle dıktator yonetımle bır adım ılerı
Gıtmeyecek bunu herkes bılıyor
Sadece koyunlar anlamıyor
Turkıyede korkudan bunu basın yazamıyor
mustafa satis
mustafa satis - 2 aylar önce
En kötüyü yaşadığımızda kına yakarsın artık Uğur Civelk....
T.
T. - 2 aylar önce
Yalan yanlis bunlar fedoncu, ehonomimiz coh eyi, reisimize laf yohh!! :)
Arslan Ermerak
Arslan Ermerak - 2 aylar önce
Dunya bundan once iki kutupluydu, gergindi..., simdilerde de tekrar iki kutuplu bir yone yoneldiyse, sonuc malum..., tekrar gerginlik olacak. Bu gerginlik bundan once dunya genelindeydi, dunya bolusumuydu, dunyada hakimiyet kurmakti...., bundan sonra bu gerginlik uzayda olacak, uzayda hakimiyet kurmak...300 sene evvel dunyanin bazi bilinmeyen yerleri kesfedilmeye baslandi, yaris boylece basladi, simdilerde de uzayin kesfi basladi.., tabii ki belli gucler tarafindan....., bizler de onlarin etkisinde kalarak yolumuzu belirlemeye calisacagiz.
Murat T
Murat T - 2 aylar önce
Ekonominin esinden anlamayan bir arkadaş bu kişi. Her hafta ekrana çıkartılıp felaket senaryoları çizmesi isteniyor. Oda ne yapsın baktı para ediyor bir yol tutturmuş gidiyor. Kriz gelecek diyerek yolunu buluyor. Parayı başka türlü kazanamayacağını biliyor. Bu bakımdan uyanık biri. Helal olsun 15 senedir gelecek dediği kriz bir türlü gelmedi. Kendisini dinlemek zaman kaybı.
Murat T
Murat T - 2 aylar önce
+cemsentin Hayır doğru değil. Kriz yok. Dolar bira dalgalandı geçen yıl hepsi bu. 1 Nisandan sonra kötü olacak bir şey bir nisanı beklemez hemen olurdu. Şu an herşey normal. Kriz miriz yok. Kapanan şirket herzaman vardı. Cehape iktidarda iken de vardı. 40lı yıllara bak istersen. Birkaç şirket kapandı diye kriz olmaz.
heredot
heredot - 2 aylar önce
+cemsentin :İflah olmaz bir troll nefesini tüketme.Defalarca uyardım küfür yemekten hoşlanan bir mazoşist ciddiye alma.
cemsentin
cemsentin - 2 aylar önce
Uğur Bey, felaket tellalı değil ki. Aksine ekonomideki kötü gidişi halkın dilinden anlatan bir ekonomisttir. Çevremde birçok esnafın dükkanı kapandı, aylarca tutulmayı bekleyen kiralık ve satılık daire ve dükkan sayısında artış var. Hükümetin siyasi cambazlıklarla krizi halka hissettirmemeye çalıştığını görmüyorsun. Şu an görünen ekonomideki kusursuz fırtınanın öncülleri. Asıl fırtına 1 Nisan'dan itibaren kopacak.
Şahin AKMAN
Şahin AKMAN - 2 aylar önce
Sözün bittiği yerdeyiz yorum ekonomi yorum yapsan ne olur yapmasan ne olur
TCK 309
TCK 309 - 2 aylar önce
acaba firildak d.perincek, u.civelek'in programlarini izliyor mu?
taner yiğit
taner yiğit - 2 aylar önce
Civeleğin yorumları kabus gibi gerçek acıdır sivri biberde acıdır ozaman gerçek sivri biberdir. Freddy nin kabusu, Dehşet gecesi, Korku tüneli ve Sayın Civelek nefes bile almıyorum.
Metin Yasar
Metin Yasar - 2 aylar önce
Ne olacak daha kardeşim,, bombalar mı yağacak meteor mu çarpacak, millette akıl kalmadı yeter lan artık öleceksek ölelim yahu
Ahmet aa
Ahmet aa - 2 aylar önce
Biz birsey yapmadik, birileri nasi koydu ama.
huseyin nankor
huseyin nankor - 2 aylar önce
ezan var cami var diyanet var hemde yerli.. patetes sogan seker bugday ithal hemde yabanci...yakinda fatiha okur cami duvari yeriz,!!!!!!!!!!! açligin dini milleti olmaz.umarim venezualla olmayiz...
l y
l y - 2 aylar önce
Ekomomideki sancilarinin dile getirildigi videonun altina konuyu provake edecek alakasiz yorumlar yazmayiniz. Mukaddes kitabin ayetlerini tartismak icin diyanet videolarini tercih ediniz. Thank you for your understanding...
Mehmet Ali Bayram
Mehmet Ali Bayram - 2 aylar önce
Araba için bankadan 29 bin lira para aldım yemin ederim elim ayağım titredi, ama bizim milleti gör konutlara 300 bin tl lere 400 bin tl lere onar yıllığına imzaları çakı çakıverdi yettimi? yetmedi içine 1. Sınıf sifir mobilya oda krediyle yettimi ? Yetmedi doğuş otonun önünde araba kuyruğuna girdi bu millet. Türk cesurdur dedikleri bu heralde, batık ekonomi ile 10 yıl borçlar bitecek diye beklerler artık...
Hüseyin Guneysi
Hüseyin Guneysi - 2 aylar önce
Sonumuz facia böyle gitmez🤔
do- stra
do- stra - 2 aylar önce
üretim diyorsunuz da , üretim baş ağrısı olarak görülüyor. o kadar ar-ge , altyapı , bilim / teknik gibi konulara kim yanaşacak. cumhuriyet edinimleri bu kadar prim yapmışken , satıp yemek varken kim uğraşır üretimle ?
hem sonra üretim yapılırsa yandaşlar dışarıdan ithal ettikleriyle nasıl komisyonculuk yapacak.
üreten vatandaş vergisini sorgular ama yardım kolisi bekleyen bunu yapamaz. bu durumdan da memnun çok insan var.
euguro
euguro - 2 aylar önce
Herkesin izlemesi lazım
Zehra Nguyen
Zehra Nguyen - 2 aylar önce
Reza zerrap ile çevrilen dolaplar ve inşaatlar üzerinden yapılan yolsuzluklar ile ne yazıkki ülkemizi batırdılar. Tüm geliri inşaata yatırıp ihaleler üzerinden paraları cukkaladilar. Üretime ve tarıma hançer vurdular... Keşke bunu halkımız görebilse...
Ejder Kaya
Ejder Kaya - 2 aylar önce
Ne yazıkki kimse göremiyor sonuçlar çalışır
Ali Sait Çolak
Ali Sait Çolak - 2 aylar önce
Şükürler olsun erdoğanın tek elinde tutamadığı şey ekonomiydi oda bitti zaten, ekonomi bitmeseymiş biz bu kafalardan kurtulamazmışız!! Her şerde bir hayır var dedikleri buymuş aydınlandım ;)) yazık ettiler bu ülkenin geleceğine sonuc bu!! Tahribat cok buyuk, ozellikle egitimdeki cehalet ile gelecegimiz yok edildi ama bu ulke elbet yukselecek derslerimizi aci acida olsa cikaricaz!! Ataturku mumla arayacak her nesil bunu kazandi en azindan
Gündem
Gündem - 2 aylar önce
İşin gücün felaket tellallığı yapmak. Hiç olumlu cümlesi olmazmı bir insanın hayret!
Ali Uzel
Ali Uzel - 2 aylar önce
A haber seyret o zaman bedevi. Iyi gelir.
Yeşil Doğa
Yeşil Doğa - 2 aylar önce
Bu ülkeye yazık yonetenlere
Yeşil Doğa
Yeşil Doğa - 2 aylar önce
Yazık sana
Gündem
Gündem - 2 aylar önce
+pine htpc kardeş herkesin bakış açısı farklı, sende kendine göre haklı olabilirsin. Ama şimdiki zenginlerin birçoğu batacak vede batmalı. Kendi zevk sefa içinde çalışanı asgari ücret. Allah bu dediğim gibileri batıracak kimse engel olamaz. İstisnalar olabilir senin dediğin ama onunda vardır bir sebebi.
pine htpc
pine htpc - 2 aylar önce
+Gündem kardeş senin mantigina göre Afrika'da dünyaya gelen bebekler çocuklar illaki bir kabahatleri olduğu için açlıktan ölüyorlar. Kafanizda kendinize göre bir adalet sistemi(!) kurmussunuz körü körüne ona inaniyorsunuz. Dünya gerçekleri çok farklı. Dürüstlüğünden batan nice esnaf gördü bu gözler.
Esma Güzel Ayvalı
Esma Güzel Ayvalı - 2 aylar önce
👏👏👏👏👏👏
Gokhan Ak
Gokhan Ak - 2 aylar önce
Mega cezaevlerını boşuna yapmıyorlar daha çok canlar yanacak maalesef , yetmedi uçsuz bucaksız Silivri Cezaevi
afakkob yab
afakkob yab - 2 aylar önce
onu bilemem ama mevcut haliyle ülke zaten beyni uyuşturulmuş, hissizleştirilmiş hastalarla dolu akıl hastanesi gibi.
Erkan Kalken
Erkan Kalken - 2 aylar önce
Dogru soyle doktor kansermiyim,ne zaman olecem....!
Ismail Özcan
Ismail Özcan - 2 aylar önce
Diyanete ayrılan bütçeyi Argeye ayırın, imam hatipleri teknik, fen, liseleri olarak bilimsel okullara çevirin 15 sene sonra krizden çıkış başlar.
Hakan Golbas
Hakan Golbas - 2 aylar önce
Bunun için hangi iktidar gelirse bu istikamette gitmeleri gerek yok sa sürekli tokezleriz bunun için çalışmak ve bilim teknoloji üretmek gerek liyakat kişiler gerek mesela ekonomi yönetimi uğur civelek hocamız a başvurmaları gerekmektedir 5 yıl hatta 10 disimizi sıkariz ama sapa sağlam bir ülke oluruz
Mesut S.
Mesut S. - 2 aylar önce
Öyle yaparsa akp iktidarda kalamaz ve bunu biliyorlar :)
Osman Gübel
Osman Gübel - 2 aylar önce
Haklısın dostum da gelde bunu anlat
darkfighter35
darkfighter35 - 2 aylar önce
15 seneye bile kalmaz 2-3 yıl içinde düzelme başlar.
Musa Fındık
Musa Fındık - 2 aylar önce
Çoook uzun zamandır hocayı izliyorum... Çok önceden şunlar olacak dediği herşey oldu. Bu adama kolak verin...
trashy git
trashy git - 2 aylar önce
"Bir arkadasa gonderme" diye ictikleri seyin cay oldugunu aciklamak zorunda kaldi program sunucusu.
O "arkadas" denen itin evladi programda soylenenleri begenmedigi icin "icki mi iciyorsunuz" diye bok atmaya calisan bir ak it.
O "arkadas"' bu dunyadaki en gereksiz malin onde gideni. O arkadas'i kaale alip cevap veren program sunucusu da ayri mesele...
Ferdi Gökdemir
Ferdi Gökdemir - 2 aylar önce
Ya bu sunucular neyin kafasını yaşıyor. Bi tane Mehmet Kıvanç var adam gibi sunuculuk yapan. Yahu yorumlarınızı kendinize saklayın, soruyu sorun susun. Bu kadar, çok zor değil. Madem çok biliyorsunuz, ayrı bir program yapın orda tek başınıza konuşun.
Ufuk Aytaş
Ufuk Aytaş - 2 aylar önce
Küçülme+enflasyon 2020'de ne yazık ki sürecek görünüyor. Yürümeyen siyasi yapı ve ülkeyi yönetme kabiliyetini yitiren iktidarla sorunların aşılması imkansız.
Son dakika: AB üyelik müzakerelerini süresiz askıya aldığını duyurdu. Yarın bunun olumsuz etkileri piyasalara yansıyacaktır.
T.C._40
T.C._40 - 2 aylar önce
“Beyaz adam bizim topraklarımıza geldiğinde onun ellerinde İncil, bizim elimizde topraklarımız ve inciler vardı. Şimdi bizim elimizde İncil var. Beyaz Adam’ın ellerindeyse bizim topraklarımız.”
Michael Crow
Michael Crow - 2 aylar önce
Şiir gibi konuşma spiker
Efe Karabulut
Efe Karabulut - 2 aylar önce
Ugur abi çok seviyoruz seni .ama izlerken çok moralim bozuldu , açıkçası korku sardı her yanımı
TÜRK OTAĞI
TÜRK OTAĞI - 2 aylar önce
Türkiye  milli gelirinin 0,75’ini insani yardım için ayırarak, “Dünya’nın En Cömert Ülkesi” oldu. Türkiye 2016 yılında da 6 milyar dolar insani yardım yaparak, 6,3 milyar dolar yardımda bulunan ABD’den sonra miktar bazında ikinci sırada yer aldı. 5 kıtada 50’den fazla ülkede deprem, sel, kuraklık, kıtlık, yangın ve iç karışıklıklar gibi afet ve acil durumlardan etkilenen nüfusa yardım eden Türkiye, maddi yardımlar dışında yardım kuruluşlarıyla, Somali’den Suriye’ye, Bangladeş’ten Uganda’ya kadar uzanan geniş coğrafyada gıda, sağlık, eğitim gibi birçok alanda insani yardımlar yapıyor.
HEM İÇERİDE HEMDE DIŞARIDA GÖSTERİŞ İÇİN  BORÇ ALIP İSRAF ETTİLER !
Kaynak : https://www.yenisafak.com/ekonomi/turkiye-50den-fazla-ulkeye-yardim-etti-2781786
darkfighter35
darkfighter35 - 2 aylar önce
+TÜRK OTAĞI aynen kardeşim. haklısın.
TÜRK OTAĞI
TÜRK OTAĞI - 2 aylar önce
+Николай Златов Adam cep değil odaları parayla dolduruyor ! Deniz feneri davasında bütün foyaları çıktı ortaya ama %50 maalesef bakar kör ! Kendine iyi bak dostum .
TÜRK OTAĞI
TÜRK OTAĞI - 2 aylar önce
+darkfighter35 Dostum hani ülke olarak bütçe ve dış ticaret fazlamız olsa eyvallah ! Her yıl bütçe açık veriyor dış ticaret açık veriyor buna rağmen ingilterden faiz ile borç alıp oraya buraya savuruyor !!! Mısır'a 4 milyar $ gönderdiler adamlar bize düşman , barzaniye 1,5 milyar $ gönderdi adam kürdistan referandumu yaptı ! Son söz olarak ! YÖNETİCİLERİNDEN HESAP SORMAYAN MİLLET , HESAP ÖDEMEYE MAHKUMDUR !!! Kendine iyi bak dostum .
darkfighter35
darkfighter35 - 2 aylar önce
Valla ben açsam. Param yetmiyorsa geçinmeye kimseye büyük miktarda yardım yapamam. 2000 TL maaş alıyorsam en fazla 100 TL yardım yapabilirim mesela.
Николай Златов
Николай Златов - 2 aylar önce
Cukka
kayzer sooze
kayzer sooze - 2 aylar önce
güzelim ülkem sentetik uyuşturucu almış gibi, Uğur hocam yüzümüze vuruyor gerçekleri.
TÜRK OTAĞI
TÜRK OTAĞI - 2 aylar önce
Erdoğan, "Dünyayı hırs, hınç ve haset değil, iyilik değiştirecektir. Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır." dedi. 
DÜNYAYA VERDİĞİ AKLI ÜLKESİNE KULLANSA HEPİMİZ RAHAT EDERDİK !!!
afakkob yab
afakkob yab - 2 aylar önce
onlar kitleleri hipnoz altına alması için bilmemkaç bin dolar maaşa çalışan danışman ordusunun oluşturduğu metinler kardeşim. lafontenden masallar yani.
Mehmet yılmaz
Mehmet yılmaz - 2 aylar önce
Arkadaş stanglafyasyon slumplaflasyon enflasyon deflasyon deyip milletin kafasını karıştırmayın bizim ak mallar anlamaz böyle yabancı terimleri .adam diyor OH be dolar düştü slumplafyasyon da yaşıyormusuz çok iyi diyor.bunlara anlayacağı dilden sikilasyon yaşıyoruz deyin
kontes kontess
kontes kontess - 2 aylar önce
😂😂😂😂😂😂😂
usta yazan
usta yazan - 2 aylar önce
Mehmet yılmaz ALLAH DA SENİ GÜLDÜRSÜN:)))
Hell Boyyy
Hell Boyyy - 2 aylar önce
Mehmet yılmaz anlamasınlar diye öyle diyo... koyunlar anlamıyo nasılsa ...😂😂😂
Levapar Lev
Levapar Lev - 2 aylar önce
Milli gelir dokuz bin dolarmis
Buda yıllık kirkbin lira yapar enaz
Ama benim bu kadar gelirim yok
Benim gelirimi hangi anasını siktigim pici çaldı
Nerde benim param .
Mehmet Ozturk
Mehmet Ozturk - 2 aylar önce
Sifirlanan paraların içine karışmış olabilir , kardeş.
usta yazan
usta yazan - 2 aylar önce
TAYYİBAN ALDI
Nurettin Kumsal
Nurettin Kumsal - 2 aylar önce
ERKEK PENİSİ BİLE KÜÇÜLEREK BÜYÜR ,GÜCÜ VE BOYU O KADARSA ,ZATEN YAPACAK BİR ŞEY YOK
HATTA MAHÇUP OLMAK DA VAR
usta yazan
usta yazan - 2 aylar önce
AKYALAMA NURİŞ TUTMUŞ, BİLİYOR...
Mahmut Mahmut
Mahmut Mahmut - 2 aylar önce
Bunu söyleyen kadın olsaydı daha çok hoşuma giderdi
suat fuat
suat fuat - 2 aylar önce
emeginize saglık süper ıkılı oldunuz severek izliyor ve ogrenıyoruz gercekleri sogolun...
gökcen cankaya
gökcen cankaya - 2 aylar önce
Yaaa, şu Ulusal Kanak Program Sunucuları, ya çok kaba, yada fazlasıyla kibarlar. Program sunucuları arada bilgisayar'a yada cep telefonlarına bakmalarına uyuz oluyorum - Konuğa karşı çok büyük ayıp, kabalık .
Kız Kafası
Kız Kafası - 2 aylar önce
Seyircilerden gelen sorulari kontrol ediyor sanirim.
ayışığı ayışığı
ayışığı ayışığı - 2 aylar önce
Senelerdir dinliyorum sizi hiç yanildiginizi görmedim civelek. Süpersiniz. Biz yine ekonomiyi bırakıp ezan bayrak tartışıyoruz . Ne ezana ne bayrağa hickimse laf etmedi saygısızlık etmedi. Onlar bir laf diyor bize konuşması düşüyor. Bu ülkeden bıktım. Bu yoksulluktan bıktım. Öldük ölüyoruz bittik gidiyoruz gibi sözlerden de bıktım.
darkfighter35
darkfighter35 - 2 aylar önce
Göz boyayacak hiç bir konu kalmadı. O yüzden bayrak ezan edebiyatı tam gaz devam. Yiyen koyunlara da afiyet olsun.
Levent KIRIK
Levent KIRIK - 2 aylar önce
Sunucu cok konusuyor, biz daha cok Erol beyi dinlemek istiyoruz
Batuhan Dalma
Batuhan Dalma - 2 aylar önce
Peki Hüseyin bey
HÜMANİST CEPHE
HÜMANİST CEPHE - 2 aylar önce
Erol?
heredot
heredot - 2 aylar önce
Uğur hoca mahfi eğilmez'e verdi veriştirdi.Haksızmı sonuna kadar haklı utangaç bir şekilde slumpflasyon nedir arkadaş!
cemsentin
cemsentin - 2 aylar önce
+heredot Dediklerine katılıyorum. Ancak şunu söyleyebilirim. Ekonomide fiyat düzeylerindeki genel artış olarak tarif edilen enflasyonun normal anlamı şişme ve şişkinliktir. Eskiden İngilizce bilmezdim. Şimdi ilgili yazının neyi kastettiğini anlayabilecek kadar biliyorum. Son olarak yurtdışından bakıldığında ülkemizin çok kötü göründüğünü rahatlıkla söyleyebilirim.
heredot
heredot - 2 aylar önce
+cemsentin :Bu arada uğur civelek ingilizce ve fransızcayı ana dili gibi bilir.ekonomik tüm terimlerde onun için çocuk oyuncağıdır.halka caka satmaz mütevazidir.
heredot
heredot - 2 aylar önce
+cemsentin :uğur hoca direkt damardan giriyor.öyle yabancı kelimelerle kafa karıştırmayalım diyor.Bunun adı ekonomik çöküştür diyerek noktayı koyuyor Hoca buna çok kızdı.
cemsentin
cemsentin - 2 aylar önce
İyi de ülkemizin şu anda gittiği yol, ekonomik krizlerin en kötüsü olan slumpflasyona çıkıyor. Yani enflasyon artarken milli gelirdeki düşüşe.
Sonraki