ViBio
ViBio
  • 100
  • 262
  • 80
  • Katılım
Ünlüler, oyunlar, diziler. Hepsi hakkında acılı gerçekler. Sansür mansür yok, bam bam.
Reklam ve işbirlikleri için:contact@envamedya.com

Video
Diego Armando Maradona Aslında Kim? I Bilinmeyen Hikayesi...
Diego Armando Maradona Aslında Kim? I Bilinmeyen Hikayesi...
4 gün önce
Bu videoyu izleyen sizler ne kadar şanslı olduğunuzu hiç düşündünüz mü? 3310’u da gördünüz, IPhone 12 Plus’ı da. Uzaktan kumandanın evdeki küçük çocuk olduğunu da gördünüz, sesli komutla açılan ışıkları da.. Siyah-beyazı da gördünüz renkliyi de. Her şeyin geçiş dönemini gördünüz. Ancak, bu sefer bir şeyin kapanışına şahit olduk hep birlikte. Futbolun altın çocuğunun, tanrının elinin, futbola getirilen o efsanevi kalitenin, unutulmaz çalımların, çalkantılı hayatın, heyecanla izlenen dünya kupalarından sonraki gün yapılan yorumların öznesinin artık aramızda olmayışının şahidiyiz hep birlikte. Ama yine de bu videoyu şimdi izleyenler, ileride çocuklarına o piksel piksel görüntüleri izleterek “ben bunu o zaman izlemiştim ya da biz aynı dönemde yaşadık bak bu adamla” deme şansına sahip oldu. Bu dünyadan bir Maradona geçti, ve biz, oradaydık….
Bir Başkadır'ın Konuşulmayan Tarafları Gün Işığında I Vural Çakır ve Fuat Keyman'la "6 Yol"
Bir Başkadır'ın Konuşulmayan Tarafları Gün Işığında I Vural Çakır ve Fuat Keyman'la "6 Yol"
4 gün önce
Vural Çakır ve Fuat Keyman ile "6 Yol" programımızda bu bölüm son günlerin en ses getiren dizisi Bir Başkadır'ın konuşulmayan taraflarına baktık. Dizide asıl anlatılmak istenen neydi?
Bir Başkadır'ın Meryem'i Öykü Karayel Aslında Kim?
Bir Başkadır'ın Meryem'i Öykü Karayel Aslında Kim?
6 gün önce
Hayatı boyunca hep soğuk, donuk biri gibi görüldü. Ancak oyunculuğuyla sevecen karakterleri de canlandırdı, son zamanlarda büyük beğeni toplayan, hayatına taban taban zıt gibi gözüken muhafazakar karakteri de. Hatta bu sayede oldukça beğeni de topladı. Genelde pek konuşmayı, röportaj yapmayı sevmeyen, hayatını daha kapalı yaşayan, ama daha da merak edilmeye başlayan Öykü Karayel’i anlatalım dedik bu ViBio'muzda!
Masumlar Apartmanı'nın Han'ı Birkan Sokullu Aslında Kim? I Geçmişte Utandığı İşi?
Masumlar Apartmanı'nın Han'ı Birkan Sokullu Aslında Kim? I Geçmişte Utandığı İşi?
9 gün önce
Onu ekranlarda birçok defa gördünüz. Ergendi, savaşçıydı, aşıktı, düz saçlı, sakalsız, sakallı, kıvırcık.. Onu ekranlarda birçok defa gördünüz ama o her seferinde o kadar çok değişti ki, kendisi olduğunu anlamak için bir bakıp bir daha bakmanız gerekiyordu. Başka bir kariyer hedefi varken, o hedefe ulaştığında aslında istediğinin o olmadığını anlamasının ardından genç yaşlarda ekran karşısına geçti. Ekranda büyüdü de denebilir, ekranda yakışıklaştı da.. Biraz da son zamanlarda masumlar apartmanıyla daha bir sevilen, daha bir beğeni toplayan Birkan Sokullu’yu övelim diyoruz bu ViBio'muzda… Ne dersiniz?
Sosyal İkilemde Tarafını Nasıl Seçeceksin? I Vural Çakır ve Fuat Keyman ile "6 Yol"
Sosyal İkilemde Tarafını Nasıl Seçeceksin? I Vural Çakır ve Fuat Keyman ile "6 Yol"
12 gün önce
Vural Çakır ve Fuat Keyman ile "6 Yol" programımızda bu bölüm Sosyal İkilem'i konuştuk. Sosyal ikilemde tarafını nasıl doğru seçeceksin? Yeni dijital dünyaya nasıl yaklaşmak gerekiyor? "6 Yol" da anlattık!
Bir Başkadır Dizisi Aslında Ne? I Dizi İncelemesi
Bir Başkadır Dizisi Aslında Ne? I Dizi İncelemesi
13 gün önce
Herkes sinirli, kimsenin kimseye tahammülü yok. Herkes bir birey, bir toplum, onlar gibi olmayanlar öteki. Aynanın diğer tarafı da aynısını düşünüyor. Son zamanlarda içinde yaşadığımız, içinde yaşamaya mahkum bırakıldığımız toplum bu. Ama diğer taraftan da şaşalı hayatlar, portakal suyunu içip okula giden zengin bebeleri, lüks arabalarla mekanlarda hava atmalı diziler devam ediyor. Bir taraf da bunlarla efsunlanmış gibi, belki de bunları izlemek daha kolay ve kafa yorucu olmadığından bu dizileri izleyip geçiyor. Ancak bir dizi geldi, ve yayına girdiğinden beri konuşuluyor. nedeni de şu: Dizi gerçek bir Türkiye fotoğrafını gözlerimizin önüne getiriyor. O anlamda aynı adı gibi. Yani bir başka…
Joe Biden Aslında Kim? I Türkiye'ye Tutumu Nasıl Olacak?
Joe Biden Aslında Kim? I Türkiye'ye Tutumu Nasıl Olacak?
15 gün önce
Onunki tam bir hazırlan, yenil, yeniden kendini toparla, kazanmaya bir gıdım kala yine yenil, pes etme, toparla, yenil…. hikayesiydi. Taaa ki son amerika birleşik devletleri başkanlık seçimlerine kadar. Birkaç defa ülkemize geldi, bazı nedenlerden dolayı Türkiye’den özür diledi, Recep Tayyip Erdoğan hakkında, Türkiye’nin politikaları hakkında konuşmalar yaptı ancak biz onu yine de hiiç bu kadar konuşmadık. Artık vakti gelmişti. Bakalım amerika’nın 46. başkanı Joe Biden kim? Onun seçilmesi hem Amerika hem de ülkemiz açısından ne anlama geliyor. Daha doğrusu bizleri neler bekliyor. Tahmin edeceğinizden çok daha farklı bir hayatı varmış. İzledikçe siz de şaşıracaksınız.
Danilo Zanna Aslında Kim? I Türkiye'de Nasıl Kaldı?
Danilo Zanna Aslında Kim? I Türkiye'de Nasıl Kaldı?
20 gün önce
Bizde böyle bir gerçek var, yabancıları seviyoruz. Hele ki o yabancılar Türkçe konuşup, Türk yemekleri yapıp Türk örf ve adetlerine göre hareket ediyorsa allaa değme keyfimize. Danilo zanna da onlardan biri. Yeni yabancı damadımız. Ama aslına bakarsanız pek de yeni değilmiş. Çoğumuz onu Masterchef programı ile tanıdıysak da televizyonda uzun zamandır var. Ve tamamen bir şans eseri olarak bu kariyerde devam etmiş. Gelin, onun deyişiyle ep birlikte, Danilo Zanna’nın hayatına bakalım. Adi arkadaşlari, bu ViBio için size verilen süresi, 8 dakika!
Atatürk'e Doğru Yaklaşmak İçin 6 Yol I Vural Çakır ve Fuat Keyman ile "6 Yol"
Atatürk'e Doğru Yaklaşmak İçin 6 Yol I Vural Çakır ve Fuat Keyman ile "6 Yol"
22 gün önce
Vural Çakır ve Fuat Keyman ile "6 Yol" programımızda bu bölüm Mustafa Kemal Atatürk'ü konuştuk. Atatürk'e nasıl doğru yaklaşabiliriz? Yaptıklarını nasıl anlayabiliriz? İyi Seyirler!
Kıvanç Tatlıtuğ Aslında Kim? Gerçek Mesleği Neydi?
Kıvanç Tatlıtuğ Aslında Kim? Gerçek Mesleği Neydi?
25 gün önce
Cambly’yi hemen indirip "VibioSon" koduyla ücretsiz deneyebilir, ilk ve son kez %60 indirimle abone olabilirsiniz. İndirim için: bit.ly/vibioson Ücretsiz deneyin: bit.ly/vibiosonn 4-15 yaş arası çocuklar için Cambly Kids, ilk ve son kez %50 indirim kodu: VibioKids Link: bit.ly/vibiokids Konuşmayı kendisi pek sevmiyor ama onu sevenler hakkında konuşmayı hiçbir zaman bırakmıyor. “Konuşmak yerine yeteri kadar şey yapıyorum” diyerek oyunculuğunu her seferinde kat be kat artırdı. Sayesinde sarışın, renkli gözlü jönler yeniden gözde oldu. Yetmedi millet sanki iki tarz da sevilemezmiş gibi kenancılar ve kıvançcılar olarak ikiye ayrıldı. Onun hayali bambaşkaydı ama bakın bizim tanıdığımız, bildiğimiz Kıvanç Tatlıtuğ haline nasıl geldi. Hayatının dönüm noktaları, kıyıda köşede kalmış detaylar, oyunculuğunun nasıl geliştiğine dair her şey, bu ViBio'muzda.
Somer Şef (Sivrioğlu) Aslında Kim?
Somer Şef (Sivrioğlu) Aslında Kim?
Aylar önce
Konu evdeki mutfak olunca hep kadınlardan bahsediyoruz. İlk önce mutfakta soğan ve salçayı kavuran annelerimizin görüntüsü geliyor belki de gözlerimizin önüne. Ama konu restoranların, lokantaların mutfakları olduğunda da erkeklerin sayısal üstünlüğü yadsınamaz. Ülkemiz zaten mutfak konusunda inanılmaz elverişli bir yer. Ancak dünyada belki de o kadar çok tanınmıyor. İşte Türkiye’den çıkan şefler de yurt dışında en çok bu misyonu ediniyor. Somer Şef de bunlardan biri. Bu topraklarda doğmuş, bu topraklarda büyümüş ama şimdi koccamaaan bir kıtada, belki de bizim yemeklerimizi önceden hiç denememiş binlere bizim mutfağımızı gururla tanıtıyor. Tabii buralara gelmek o kadar da kolay olmamış. Mutfakta kendi yemeklerini pişirmeden önce, kendi pişmiş bol bol. Bu ViBio da onun pişme serüveninin ViBio'su olsun o zaman.
Hasan Can Kaya Aslında Kim? I Nasıl Başardı?
Hasan Can Kaya Aslında Kim? I Nasıl Başardı?
Aylar önce
Oh beeee... Sonunda şöyle youtube’da yaptığı işi övebileceğimiz, öyle ona buna özendirmeyen, tek amacı gülmek ve gülerken güldürmek olan, ordan burdan format araklayıp aha ben buldum demeyen birini anlatıcam uzun zaman sonra burada. Çoğumuz onu youtube’da yaptığı konuşanlar programıyla tanıdık ama bunun çok öncesi ve arkası da varmış. Yıllardır süregelen çabalar, setlerde geçirilen saatler, verilen emeğin geri alınamaması, hüsran, hayal kırıklığı ama en sonunda gelen geri döndürülemez başarı onun hikayesi. Hakkında yeni nesil komedyen deniyor ama aslında o eski nesilden gelen bir komedyen. Buyrun, Konuşanlar’ın konuşturanı Hasan Can Kaya...
Donald Trump Biography I Trump Aslında Kim?
Donald Trump Biography I Trump Aslında Kim?
Aylar önce
Bu videoda neler bulacağınızı aslında çok iyi biliyorsunuz. Trump ırkçılığı, Trump cinsiyetçiliği, Trump yaptırımları vesaire. Ama ben bunların yanında duyduğunuzda şaşıracağınız başka neler bulacağınızı da azcık çıtlatayım. Mesela onun göçmen karşıtı olmasının altında yatan nedenleri, hiç duymadığınız iş girişimlerini, hayatındaki ironileri, ona karşı açılan davaları, ve tapeleri... Hepsi bu ViBio'da!
Masumlar Apartmanı Aslında Ne?
Masumlar Apartmanı Aslında Ne?
Aylar önce
Beklediiiim, bekledimmmm valla artık dayanamadım. Deliler gibi Masumlar Apartmanı izleyip bir baktım ki soğanı domatesi 4 defa yıkayasım geliyor. zaten pandemiden dolayı hepimiz olmuşuz Safiye, Gülben…. Üstelik uzun zamandır da böyle içinde büyük entrikaların olmadığı, daha basit, yalın ve samimi bi dizimiz yoktu. O da ekrana bağlanmamıza neden oldu. Sakın artık çok dizi yapıyorsunuz demeyin çünkü bu vibionun içinde sadece diziyi bulmayacaksınız. dizinin uyarlandığı kitabı, arasındaki farklılık ve benzerlikleri de bulacaksınız. Çok da uzatmadan, buyrun sizi Masumlar Apartmanı'nın ViBio'suna alalım..
Masumlar Apartmanı'nın İncisi Farah Zeynep Abdullah Aslında Kim?
Masumlar Apartmanı'nın İncisi Farah Zeynep Abdullah Aslında Kim?
Aylar önce
Cambly’yi hemen indirip bu kodla ilk dersinizi ücretsiz yapabilir, indirimle üye olabilirsiniz: Vibio100 Link: bit.ly/3nHikhu İndirim için: bit.ly/34KXvcp *İndirim kısa süre geçerlidir. Cambly TRvideos Kanalı: bit.ly/CamblyeAboneOl Cambly Blog: blog.cambly.com/ Bir süredir görmüyorduk ama masumlar apartmanıyla yeniden parlamaya başladı. Zamanında kilo verir ay hasta gibi derlerdi, şimdi biraz kilo almış ama bu sefer de ay kilolu eleştirilerine maruz kalıyor. Ama bunlara haddini göstermeyi de unutmuyor. Dizilerde filmlerde gördüğümüz kadarıyla tanıdık onu aslında. Ama altında hayal gücü çok kuvvetli, çocukluğundan beri çalışan, enerjik, bazen de anarşik bir zeynep yatıyormuş. Biz de araştırdıkça gördük ve sizlere de anlatalım dedik. Buyrun....
Kapalı Maraş Gerçekleri Aslında Ne?
Kapalı Maraş Gerçekleri Aslında Ne?
Aylar önce
İkinci dünya savaşını konu alan bir film sahnesi, Çernobil bölgesi hayalet şehir ya da bir distopya gibi görünebilir bu fotoğraflar size. Sanki alelacele çıkıldığı için masalarda kalan yarım sigaralar, yıllardır insan elinin değmediği yerlerdeki yabani bitki örtüleri, yollarda gezen hayvanlar, bir zamanlar insanların yaşadığı evlerde yaşayan sürüngenler, ışıksız caddeler ve dahası. Issızlığın ortası gibi. Oysa öyle değil. Hemen yanı başımız, yavru vatanımız burası. Bir zamanların en ünlü tatil ve turizm merkezi olan, binlerce insanı ağırlayan bu yerde artık insan dışında her şey vardı. Taa ki 8 ekim gününe kadar. Hemen alt kat komşumuz kıbrıs’ın adı maraş olup sonradan başına kapalı sıfatını aldığı bölge tam 46 yıl sonra halka açıldı. Yıllardır büyük bir anlaşmazlığın parçası olup, stratejik öneminden dolayı bir türlü kamuoyuna açılmayan, açılmaması için her şeyin yapıldığı Kapalı Maraş, sadece sahili kullanılacağı için değil, büyük bir değişimin de ilk can suyu olduğu için oldukça önemli. Gelin günlerdir konuşulan Kapalı Maraş’ın tarihi, stratejik ve en önemlisi siyasi önemine birlikte bakalım.
Levent Kırca Aslında Kim? I Son Mesajının Anlamı Neydi?
Levent Kırca Aslında Kim? I Son Mesajının Anlamı Neydi?
Aylar önce
“Ne koydun lan kafana” desem kaç kişi anlar? Ya da şöyle bir “arada bir dilimiz sürçer ise affola” diye mırıldansam kaç kişi devamını getirir? İşte bu dediğim iki şeyi anlayanlar çok şanslı… Anlamayanlar ise birazdan bizlerin neden çok şanslı olduğunu anlayacak... Komedi ne kadar yapıldığı dönemle özdeş olup, sonraki zamanlarda yeniden izlendiğinde pek güldürmese de, Levent Kırca gözlem, taklit, analiz ve elbette yazar kimliğiyle hala eserlerinin canlılığının korunmasını sağladı. Biz de onu, ölümünün yıl dönümü yaklaşmışken anmak, tanıyanlara güzel bir nostalji yaşatıp, tanımayanlara tanıtmak istedik.
Venüs'te Yaşam Gerçekten Bulundu mu? I Ne Zaman Yerleşiriz?
Venüs'te Yaşam Gerçekten Bulundu mu? I Ne Zaman Yerleşiriz?
2 aylar önce
Tükettik… Ve harcadık… Binlerce hektar ormanımız vardı mesela… Temiz oksijen alabiliyordu bizden öncekiler. Şöyle nefesini çektiklerinde oh be diyebiliyorlardı. Şimdi dünyanın birçok yerinde hava kirliliğinden dolayı maske takıyor insanlar. Güzelim hayvanlar vardı. Asya Fili, İrlanda Geyiği, Fildişi gagalı ağaçkakan, Hazar kaplanı, Moa ve dahası… Kimi kürkü için, kimi dişi, kimi tırnakları, kimi ise sadece zevkten avlana avlana tükendi.. Bazen de yaşayacakları doğal ortamları kalmadı… Son 250 yılda 600'e yakın bitki türünün nesli tükendi. Bir milyon hayvan ve bitki tehdit altında… İklim değişikliği ve hızlı nüfus artışının doğurduğu sorunlar sebebiyle temiz su kaynaklarının hızla azalması sonucu 2050'de dünya nüfusunun yaklaşık yarısının susuzluk riskiyle karşı karşıya kalabileceği uyarısı yapılıyor. Bir tarafta insan eliyle hiç edilen bunca yaşam unsuru, diğer tarafta hastalıklar… Baya baya tükendik. Ve tükettik. Sabrımıza, vicdanımıza, huzurumuza kadar hepsi tükendi. Şimdi ise sıfırdan başlamak için, yapılanları silmek, zamanı geriye getirmek zor olduğundan yeni bir dünya arayışında insanoğlu. Ya amacı ayak bastığı bu yeri de tüketmek, ya da hatalarını yeniden yapmadan yaşayabilmek. Ama her neyse, bu amaca yönelik önemli bir keşif yapıldı geçtiğimiz günlerde. Venüste yaşam olabileceği açıklandı. Lafı çok uzatmadan, bakalım neymiş bu keşif...
Türkiye Orta Doğu Ülkesi mi? I Duyduklarınıza Çok Şaşıracaksınız!
Türkiye Orta Doğu Ülkesi mi? I Duyduklarınıza Çok Şaşıracaksınız!
2 aylar önce
Türk halkının en çok merak ettiği şey nedir? Ekonomi ne zaman düzelecek mi?? Ya da bu corona ne zaman bitecek? Dolar TL ne kadar oldu? Yok yok hiç biri değil iyi düşün! Bingo! Tabii ki batıdaki yabancılar Türkler hakkında ne düşünüyor! Bizi orta doğu ülkesi gibi mi görüyolar falan değil mi şimdi? Hadi hadi Birbirimize yalan atmayalım şimdi. Hemen asıyoruz bayrakları Türkiye hakkında batı dünyasında iyi bir şey görünce… Hoş kötü bir şey diyince de onlar zaten tu kaka diye beğenmiyoruz. :) Biz de bunu düşündük bu konuyu inceleyelim dedik. Türkiye bir avrupa ülkesi mi yoksa bir orta doğu ülkesi mi? Ecnebi kardeşlerimiz bizim hakkımızda ne düşünüyorlar? Onlar bizi avrupalı mı yoksa orta doğulu mu görüyorlar? Peki orta doğulu olmak gerçekten kötü bir şey mi? Neden ortadoğulu gözükmek istemiyoruz? Önce ırak, sonra suriye sonra iran ondan sonra da sıra türkiy….. yok yok bu videoda böyle klişe şeyler yok. Ha unutmadan, yukarıya bir anket bırakıyorum. Türkiye orta doğu mu yoksa avrupa ülkesi mi siz de oylayın. Yorum da yapın bu konuyu aşağıda tartışalım. Haydi ViBio’ya!!
Koronada Asıl Zorluk Şimdi Başlıyor! I Pandemide Aslında Ne Noktadayız?
Koronada Asıl Zorluk Şimdi Başlıyor! I Pandemide Aslında Ne Noktadayız?
2 aylar önce
2020 bir geldi pir geldi. Mart ayından beri yaşıyor muyuz hayatta mı kalmaya çalışıyoruz belli değil. Tüm normallerimiz gitti, yerine yeni normal denilen şeyler geldi. Bir süre evlere tıkandık, ekmekler yapıldı, motive edici canlı yayınlar, spor yapın diye dürten fenomenler derken yaz gelmesiyle birden sanki aylarca sokağa adım atmaya çekinen bizler gitti, yerine gelsin corona partiler gitsin corona partiler. Mart ayındaki ciddi halimizden eser yok şimdi. Ama kışın başından yazın sonuna geldiğimiz bu günlere dünyada çok şey değişti. Ölüm sayısından, alınan tedbirlere, alınan tedbirlerin gevşetilmesinden, tedavi yöntemindeki son duruma kadar size dünyada koronovirüsün geldiği son noktadan bahsedeceğim birazdan. Ancak değinmek gereken çok önemli bir şey daha var. Gelecekte bizi neler bekliyor? Kışın gelmesiyle eskiye geri mi döneceğiz yoksa daha mı sıkılaştırılacak önlemler. Dünyayı ne gibi zorluklar bekliyor? İnsanlar üzerindeki bu panik ve korku, hükümetlerin tutumunu nasıl değiştirecek. Bunlar ve dahası ViBio'da
Menajerimi Ara Dizisi Aslında Ne?
Menajerimi Ara Dizisi Aslında Ne?
2 aylar önce
Bu dizi kaldırılır ben söyleyeyim. İzlenmez…. Mafya yok, töre yok, traktör lastiği içinde yuvarlanarak etrafa kurşun saçanlar yok, tecavüz yok, çocuk gelin yok… Kim-ki Duk var mesela. Dünyanın en güzel filmlerinden biri Bin-jip var. Hayır diyebilen başrol karakteri var, farklı bir teknik var Türk izleyicisi bu diziyi tutmaz… Ama ya tutarsa? Menajerimi ara yepyeni bir soluk getirerek televizyonda yayınlanmaya başladı. Biz de “Of iyice dizi kanalı oldunuz. Murat Sonere döndünüz, bu kadar eleştiriyosun da kolaysa sen yap!” eleştirilerini göze alarak bu sefer de menajerimi ara’nın vibiosunu yapmaya karar verdik. Eğer isterseniz, dizi olmayan, pek izlenmeyen ama içinde inanılmaz güzel bilgiler olan: Darwin, Hüseyin Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi gibi videolarımıza göz atabilirsiniz. Devam etmek isteyenlerle bu ViBio'da buluşalım!
Kırmızı Oda Dizisi Aslında Ne?
Kırmızı Oda Dizisi Aslında Ne?
2 aylar önce
Dizi daha 2 bölüm yayınlanmışken, belki hala izlemeyenler varken çok önemli bir tavsiyem olacak. Bu diziyi izlemeden önce, kalbiniz, ciğeriniz, dalağınız ne varsa satın gitsin. ne bileyim gözyaşı torbalarınızı falan aldırın… Yoksa kahrolursunuz, mahfolursunuz. Bu neymiş ya, ViBiosunu yapacağız diye izledim, dert tasa sahibi oldum.. Bir de gerçek hikayelerden uyarlama denmez mi.. Kurgu olsa hadi yine bir yere kadar… Sanki her şey normalmiş gibi, sanki dokunduğumuz, gördüğümüz, tanıdığımız insanlardan en az biri böyle hikayelere tanık olmamış gibi, hayatımızda yeterince dram yokmuş gibi, bunları anlatan bir dizi daha yayınlanmaya başlandı.. Kırmızı Oda… Üzerine söylenecek çok fazla şey var. Aşırı dramatize edilişinden, mesleki etiğe kadar birçok şeyden bahsedeceğim size. Buyrun...
Mehmet Şef  Aslında Kim I Neden Bu Kadar Sinirli?
Mehmet Şef Aslında Kim I Neden Bu Kadar Sinirli?
2 aylar önce
O ekranların en sinirli şefi olarak biliniyor. Masterchef'te izlediğinizde “ne kadar kaba”, “yuh artık bu kadar da yapılmaz” demişliğiniz vardır mutlaka. Fakat, aslına baktığınızda bu sert hareketlerinin kendine güveninden geldiğini anlayabilirsiniz. Belki bu programda jüri üyesi oluncaya kadar bu kadar bilinmiyordu halk arasında fakat hem yurt dışında hem de ülkemizdeki yeri oldukça büyük. Onlarca ödül kazanıp binlerce kişiyi doyurmuş. Türkiye mutfağını tanıtmak için elinden geleni yapıyor. E haliyle bu özgüven ve akabinde yarışmada karşısına gelen kişiledeki gereksiz özgüven, onsa asabiyete yol açıyor. Kimmiş bu mehmet şef, neden bu kadar bağırıp çağırıyor, alla alla olayı ne ki diye düşünenler. ya da sadece hayatını merak edenler. Sizi her zamanki yerimize alalım. yaniii, ViBio'ya!
Elon Musk Aslında Kim?
Elon Musk Aslında Kim?
2 aylar önce
Öncesinde Elon Musk’ı kısaca anlattığımız bir ViBiomuz vardı. Gel gelelim adam çalışmadan, yeni şeyler üretmeden, farklı şirketlerle, farklı alanlara yönelip sanki dünyayı ele geçirmek istercesine yer altından uzaya kadar her alana el attığından dolayı, biz o vibioyu yaptığımızdan bu yana çok şey değişti. Biz de dünden bugüne elon musk’ı yeniden ele almak istedik. Hazır hala beynimizi tek başına kullanabiliyorken…. Son zamanlarda yeniden bu kadar konuşulur olmasına vesile olan Neuralink sistemi aslında ne? Gelecekte bizi bu teknolojinin yol açacağı ne gibi tehlikeler bekliyor? Elon musk buralara nasıl geldi? Aile içi şiddet ve okuldaki zorbalık hayatını değiştirmesinde nasıl etkili oldu? Çocuğuna neden garip bir isim koydu ve nasıl telaffuz ediliyor gibi soruların cevabı ve daha fazlası her zamanki yerde.
Doğu Akdeniz Gerçekleri Aslında Ne? Olaylar Nereye Gidiyor?
Doğu Akdeniz Gerçekleri Aslında Ne? Olaylar Nereye Gidiyor?
2 aylar önce
Önceden Osmanlı, sonrasında ise Türkiye ile Yunanistan arasındaki anlaşmazlıklar tarihten bugüne süregeliyor. Ne kadar birbirimize benzesek de bir o kadar da ayrıyız Yunanistan ile. Siyasetten, kültüre, hangi yemeğin kimden çıktığına kadar birçok şeyde karşı karşıya geliyoruz yıllardır. Bitmek tükenmek bilmeyen bir gerilim hattı gerim gerim geriliyor ve dönem dönem bir kıvılcım çaksa, tüm köprüler yanacak, tüm ilişkiler kül olacak gibi oluyor. Son olayımız da Doğu Akdeniz meselesi. Ki bu mevcut mesele iki ülke arasında yaşanan son 46 yıldaki en uzun gerginlik haline geldi. Hem Türk, hem Yunan ve dünya medyası her gün bu ikili ilişkilerin gideceği nokta hakkında komplo teorileri ürettiği manşetler atıyor. Corona bitti, göçmen sorunu bitti, ekonomik kriz bitti, günlerdir savaş çıktı çıkacak diye hop oturup hop kalkıyoruz. Peki bu olaylar silsilesinde haklı olan taraf kim? Hatta ondan öncesinde bu olaylar ne? Her gün o kadar fazla açıklama yapılıyor o kadar kafadan ses çıkıyor ki takip edememiş olabilirsiniz. Bizler de sizler için doğu akdeniz'de suların ısınmasına neden olan bu meseleyi baştan sona araştırıp en anlaşılır şekilde anlattık. Buyrun…
Kerem Bürsin Aslında Kim?
Kerem Bürsin Aslında Kim?
3 aylar önce
Cambly’yi hemen indirip bu kodla ilk dersinizi ücretsiz yapabilir, %50 indirimle abone olabilirsiniz: Vibio50 Link: bit.ly/vibio50 İndirim için: bit.ly/3j4OTTc *İndirim kısa süreli geçerlidir. Cambly TRvideos Kanalı: bit.ly/CamblyeAboneOl Cambly Blog: blog.cambly.com/ Bir kerem bürsin aşkıdır almış götürüyor son zamanlarda. Ekranlarda olmasa bile yakışıklı jön dendiğinde kızlar önce onun adını söyler oldu son yıllarda. Programlara katıldığındaki ingilizce konuşmaları, kusurlu denilebilecek ama zamanla daha da düzelttiği gözlemlenen Türkçe'si ve tabii kas hastası kızları daha da hastalandıracak vücuduyla baya bir yer edindi kendine özellikle genç kızların hayatında. E hal böyle olunca senaryolarda da başrol karakterinin adının hemen arkasına parantez içinde kerem bürsin adı yazılır oldu. Belki hep yabancı ülkelerde büyümesinden, belki karakter meselesinden dolayı ne kadar donuk dursa da, hayatının ardında sıcak hikayeler yatıyormuş. Biz de araştırdıkça gördük ve sizin için videoda hepsini anlattık. Buyrun Kerem Bürsin’in ViBiosu.
Mero Aslında Kim?
Mero Aslında Kim?
3 aylar önce
Daha düne kadar tanımadığımız gencecik bir çocuk, abilerinin el atıp rapi ülkenin zirvesine yerleştirmesinin ardından, kilometreler ötesinden gelip, ana vatanında zirveye oturdu. Ama beraberinde almanya gümrüğünden geçerken bavulunda bir sürü tartışmayı da getirdi. Keko muydu? Tarz mıydı? Türk müydü Kürt müydü, Adanalı mıydı Gümüşhaneli miydi sanki çok da önemliymiş gibi. Yaptığı arabesk miydi, rap miydi yoksa arabesk rap miydi? Kimi diyor türkiye’de çok sevildi ama almanya’da sevilmiyor, kimi diyor almanya’da her 3 kişiden 2’si Mero dinliyor. Bizler onu ben sen o biz siz onlar demeden herkese bir şeyler olabileceğinin haberini vermesiyle tanıdık. Hakkında çok da şey bilinmiyor ama araştırıp bulduk. Bakalım kimmiş bu Mero dedik. Öyle çok uzun bir Vibio beklemeyin çünkü zaten hepi topu 20 yıllık bi hayatı ve aktif olarak 3 senelik bir kariyeri var. Ama yine de güzel bir başarıyı elde etti. Bize de bunu, ve o yoldaki maceralarını anlatmak kaldı. uyrun, sizlerle.
Serdar Ortaç Aslında Kim?
Serdar Ortaç Aslında Kim?
3 aylar önce
Dünyamız eliptiktir. Ve güneş etrafında periyodik olarak ve düzenli şekilde döndüğü çizgi de yörünge olarak bilinmektedir. Dünya bu yörüngede belirli bir açıyla döndüğü için güneş ile dünya arasındaki mesafe, güneş ışınlarının yerküreye düşme açısı ve gece ile gündüzün süresi değişir. Bu değişimler de mevsimleri oluşturur. Örneğin ülkemiz 22 Haziran - 23 Eylül tarihleri arasında yaz mevsimini yaşar. çünkü bu dönemde güneş ışınları dünyaya dik gelir. Güneş daha geç batar, ve daha çok yakar Ancak bizlerin bu bilgileri bilmesine hiiiiç gerek yok. Bırakın dünya uğraşsın bunlarla… Bizim ülkemizde yazın gelmesi ne güneş ışınlarıyla, ne hava sıcaklığıyla, ne günlerin uzamasıyla anlaşılır. Bizde yaz serdar ortaç sayesinde anlaşılır. O şarkı yaptığında resmen yaz gelmiştir. bundan da daha bilimsel ve kesin bir açıklaması olamaz bu durumun. Ama tabii son zamanlarda işler biraz değişti. Eskilerin eğlenceli, atarlı giderli ama içinde naif aşık motifleri barındıran serdar ortaçı gitti, akşamları müslüm dinlerken efkarlanan serdar ortaç geldi. Acaba neden dediiikk, ve hayatına şööyle bir baktık. İzleyin. Belki bu kadar tükenmişliğine sizler de hak verirsiniz..
Beyrut ve Lübnan Gerçekleri Aslında Ne? Bildiğiniz Gibi Değil!
Beyrut ve Lübnan Gerçekleri Aslında Ne? Bildiğiniz Gibi Değil!
3 aylar önce
Orta doğu dediğimiz an gözümüzün önüne hep bu kareler geliyor değil mi? Sokaktaki patlamalar, Akşam sofrada yemek yerken evin tepesine düşen bir bomba, uçaklar, her füze sesinde kaçışan insanlar, harabe şehirler, kahverengi, toz, toprak, mermi dolu binalar ve dahası. Ortadoğu dediğimizde gözümüzün önüne yeşillik, özgür insanlar, eğlence, eğitim, pozitif olan hiçbir şey gelmiyor artık. Ama önceden böyle değildi. Hatta öyle bir ülke vardı ki batıya taş çıkartır. benzetmesi batı üzerinden yapılırdı ama başlı başına eşsiz bir ülkeydi. Şimdilerde ise yine bu görüntülerle gündemde. Önceden doğunun parisi denilen, farklılıkların bir arada barış içinde yaşadığı Lübnan’dan bahsediyorum. Dünyanın en karmaşık ülkesi. Eğlencenin Ortadoğudaki kalbi. Önceden defalarca kez yıkıldı, şimdilerde de o kalp yeniden kırıldı. Gelin lübnan’ın tarihine, stratejik önemine, her şeye rağmen eğlencesine, oralardan buralara nasıl geldiğine bakalım.
Sen Çal Kapımı Aslında Ne?
Sen Çal Kapımı Aslında Ne?
3 aylar önce
Televizyonun icat edildiği ilk yıl. Şeytan icadı denilerek ilk başta büyük önyargı var televizyona karşı. İnsanlar bakmaya korkuyor. Ama yaz aylarına doğru bir dahi çıkıyor ve muhteşem bir formül uyduruyor… Malzemeler: Yakışıklı ve zengin bir erkek. Kaslı, bir o kadar da kasıntı olmasına dikkat edilmeli. Bir kadın. Erkek ne kadar kasıntıysa kadın bir o kadar sevimli, tatlı, cıvıl cıvıl olmalı. Fakirliği eklemeyi de unutmayın. Tabii fakirlik varsa gurur, fabrika ayarı olarak zaten malzemeye dahil... Holding, spor araba, nefret. ama sonradan aşka dönüşeceğini göz ardı etmeyelim. kız kanka grubu, fakir kızı istemeyen kaynana, herhangi bir ajans. Ne olduğu önemli değil, dekorasyonu güzel olsun kafi… Ve tabii bu çiftin bir araya gelmesini istemeyen bir güruh… Malzemeler tamamsa bunları bol tesadüflerle yoğurmaya başlayalım. Elinizi hiç korkak alıştırmayın çünkü gerçekten bol tesadüfe ihtiyacımız var burada… Vee sonunda o harika formül hazır. Yaz dizisi. Bu formül, yıllaaardır süregelen ve tazeliğini hiç yitirmeden izleyiciyi ekran karşısına mıhlayan, arada bir sadece malzemelerin şeklinin değiştiği ama nihai sonucun hep aynı olduğu o dahiyane, o inanılmaz yaratıcı, o çoook karmaşık ve o çok emek isteyen formül… Buyrun sen çal kapımı da onlardan biri.
İstanbul Sözleşmesi Aslında Ne? Tüm Gerçekler
İstanbul Sözleşmesi Aslında Ne? Tüm Gerçekler
3 aylar önce
Zübeyde Delen, Sevgi Polat, Sosin Küçükgüven, Emine Bulut, Özgecan Aslan, Fatma Şengül, Rabia Tümkaya, Münevver Karabulut, Ceren Özdemir, Pınar Gültekin, Filiz Tekin, Aslı Şahin…. Sayacak o kadar isim var ki….. Ve bu isimler öyle rastgele yanyana gelmiş isimler değil. Hepsi birer kadın cinayetine kurban giden, hepsi birer yaşamı, işi, okulu, çocuğu, ailesi olan kadınlardı. Öldürüldüler. Ama öldürülmeyebilirlerdi. Eğer istanbul sözleşmesi gerçekten uygulansaydı… Birazdan anlatacağım videoyu izlerken lütfen her birinin adını, öldürülme şeklini, katilini, yaşını, medeni halini aklınızda tutun. Nedenini ViBio'muzu izlediğinizde anlayacaksınız.
Bay Yanlış Dizisi Aslında Ne?
Bay Yanlış Dizisi Aslında Ne?
4 aylar önce
İlk bölümü 26 Haziran Cuma günü Fox TV’de yayınlandı. Hikaye ve senaryo Aslı Zengin ve Banu Zengin Tak’a ait. Yönetmen koltuğunda da Ufak Tefek Cinayetler, Aşk 101 gibi dizilerden bildiğimiz Deniz Yorulmazer oturuyor. Başrolde genç kızların aşkı, oyunculuğunun yanında kaslarıyla, kaslarının yanında da özgüveniyle göz dolduran; ünü dünya çapında bilinen nadide oyuncumuz Can Yaman. Karşısındaki yaz dizisi klasik başrol oyuncusu tatlılığında, çıtı pıtı, biraz sakar, biraz aptal, çokça sevimli kızımız Özge Gürel var.
Ayasofya'nın Gizemleri Aslında Ne? Bunları Hiç Duymadınız!
Ayasofya'nın Gizemleri Aslında Ne? Bunları Hiç Duymadınız!
4 aylar önce
Ayasofya, yapıldığı günden beri 916 yıl boyunca kilise, 482 yıl boyunca cami ve 85 yıl boyunca müze olarak kullanılmasının ardından 2020’de yeniden cami statüsüne getirildi. Önceki videomuzda bu tarihin her sayfasını anlatmıştım. Şimdi ise bu yapının gizemli tarafına bakacağız. Üzerine bu kadar konuşulması sadece mimari açıdan güzelliği ve dini açıdan önemi değil. Ayasofya içinde birçok sırrı da barındıran bir yapı. Yapılışından bu yana hakkında hep efsaneler üretildi. Devler mi yer almamıştı inşaasında, Yönü kabeye mi çevrilmemişti bir hamleyle. Belki şeytan ayasofya’ya hapsedilmişti? Ya da acaba müzeye çevrilmesi için imzalanan bakanlar kurulu kararnamesindeki imza Mustafa Kemal Atatürk’e ait değil miydi? Hepsi, ViBio'da!
Seyfi Dursunoğlu Aslında Kim?
Seyfi Dursunoğlu Aslında Kim?
4 aylar önce
Çocukluğumuzda bağırarak anlattığımız hayallerimiz, hayatın gerçekleriyle tanıştıkça, fısıltıya dönüşür zamanla. O yıllarca bu fısıltılarla yaşadı. Hayalleri imkansızdı. Ne çevresinden ne de ailesinden destek aldı. Yalnızdı… Ve ömrü boyunca ciddi bir ilişki yaşamayacaktı. O da kendine bir arkadaş yaratmayı seçti. Hayatı boyunca onu bırakmayacak, içindeki fısıltıları şarkıya çevirerek hayatının şarkısını yapacak, sadece kendini değil, milyonları da eğlendirecek bir arkadaş.. Bu biyografi bir kişinin değil, 2 kişinin hikayesi aslında. Annesinin onun doğumunda çok zorlandığı, aynı şekilde kendi doğumunun da acılı olduğu bir adamın hikayesi. Seyfi Dursunoğlu’nun, onunla birlikte Huysuz Virjin’in hikayesi….
Ayasofya Aslında Ne? Neden Bu Kadar Önemli?
Ayasofya Aslında Ne? Neden Bu Kadar Önemli?
4 aylar önce
Tarihin en önemli yapıtlarından biri, en eski katedral, en çok efsaneler, en bilinmez sırlar bu yapıtın içinde yer alıyor. Kapılarından sütunlara, mozaiklerden kullanılan motiflere hadar her bir santimetre karesinin hikayesi var. 15 yüzyıldır ayakta ama 15 yüzyıldır hep bir değişimin içinde. Tarihinin üstüne tarih yazıldı ve bu zamana kadar yapılan dayanıklaştırma çalışmalarıyla sapasağlam geldi. Yine bir değişimin içinde. Ama neden bu kadar önemli anlamak gerek. Biz de o yüzden dünden bugüne ayasofyanın o yüzyıllar süren hikayesini, yapılma amacını, geçirdiği değişimleri, yıkılmasını, yakılmasını, yağmalanmasını ama hep ayakta kalmasını baştan sona anlatalım istedik. Ayasofya sadece mimari bir tarihi eser değil ama. Bir sonraki videomuzda hakkındaki tüm mitleri, sırlarını ve devlerden, nuhun gemisine, taşlaşan balıklardan kıbleye döndürülmesine, kıyamet tarihinin yazılı olmasına kadar uzanan tüm efsaneleri anlatacağım. Ama şimdilik, buyrun ayasofyanın eşsiz tarihine.
Duygu Özaslan Aslında Kim?
Duygu Özaslan Aslında Kim?
4 aylar önce
Twitter’da ne zaman adını görsek “Heh yine ne saçmalamış acaba?” diye bakıyoruz. Sol frame’de adı görüldüğünde ölenlerden değil de yine garip açıklamalarıyla ilgi çekenlerden olduğu artık ezberlendi. Kendince TRvideos kanalı açmış, ilklerden olmasının avantajı ile başarılı olmuş, DO adında kendi markasını da kurmuş, yurt dışındaki çeşitli etkinliklerden ülke içindeki lansmanlara kadar kendini hep göz önünde tutmuş biriydi. Kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü, seksi, akıllı, çalışkan kadın imajı çizmeye çalıştı hep. Çalıştı diyorum çünkü zamanla pek de öyle olmadığı ortaya çıktı. Duygu Özaslan, yine bir magazin konusunun ardından bence bu sefer oldukça büyük bir ders verdi bize. Ne mi? İntrodan sonra.
Exatlon Türkiye Aslında Ne?
Exatlon Türkiye Aslında Ne?
4 aylar önce
Survivor'dan sıkıldınız mı? Televizyonda izlenecek şey yok, biraz netflix çukuruna düşeyim mi diyorsunuz? Canınız sıkkın çerez niyetine bir şeyler izleyeyim kafam dağılsın modunda mısınız? O zaman Netflix'te tam size uygun bir şey var! Exatlon Challenge… Yok bu öyle TRvideos Challenge gibi bir şey değil… Demek isterdim ama neredeyse öyle. Dominik'te geçeni.. Yayınlanmadan önce oraya giden ünlü TRvideosr, Twitch yayıncısı ve Instagram fenomenlerinden takip ettiğimiz, ay nasıl bir şey çıkacak acaba diye beklediğimiz yarışma yayınlandı. Ve inanır mısınız kesinlikle unutulmayacak bir program… Neden mi? ViBio'ya alalım sizi!
Nazım Hikmet Aslında Kim? I Atatürk'e Hapisten Neden Mektup Yazdı?
Nazım Hikmet Aslında Kim? I Atatürk'e Hapisten Neden Mektup Yazdı?
5 aylar önce
Onunla tanışmamış olan yoktur. Bir zamanlar vatandaşlıktan çıkarılan, yazdığı tüm eserler yasaklanan, onları yazdığı için hapsedilmesini geçtim, onları okuyanların da hapsedildiği Nazım Hikmet artık okullarda ders olarak anlatılıyor. Bu dünyaca ünlü olup tüm dünyada kucak açılan ama kendi memleketine hep uzak kalan mavi gözlü devin hayatını anlatacağım şimdi size. Büyük ihtimalle de gözümde damlamak için hazır olda duran bir kaç damla yaşla. Buyrun..
Armağan Çağlayan Aslında Kim?
Armağan Çağlayan Aslında Kim?
5 aylar önce
Şimdi ekranlarda bahsettiğimiz belli başlı programlar var herkes biliyor bunu. Biz de kanalımızda çok ele aldık. 2000'lerde ise ekranlar apayrıydı. Ses yarışmalarının ülkemize yeni geldiği dönemler. Buralar Popstar'lardan, Türkstar'lardan geçilmezdi. Tabii o zamanlar dönen koltuklar, merdivenli kat kat stüdyolar yok. Tek malzeme jüri üyeleri ve yarışmacılar. İşte o zamanların en çok konuşulan adamı Armağan Çağlayan. Jürinin kötü polisi. Ağlaması, ve oynaması, bunları yaparken de acımasız eleştirileriyle kaldı aklımızda. Şimdilerde ise bambaşka bir Armağan Çağlayan konuşuluyor. Bakın, o zamandan bu zamana Armağan Çağlayan’ın hayatı.
Yüzyılın Dolandırıcısı Aslında Kim? I Cumhurbaşkanı'nı Nasıl Kandırdı?
Yüzyılın Dolandırıcısı Aslında Kim? I Cumhurbaşkanı'nı Nasıl Kandırdı?
5 aylar önce
Ülkemizde dolandırıcılık adına çok insanı gördük. Kolay para kazanmayı seven ve seçen insanlar bunlar. Çiftlikçiler mi dersiniz, köprü satan mı… Ama bunlardan biri var ki, sadece telefonla arayarak ünlülerden, siyasilere, iş adamlarından zengin çocuklarına kadar önüne gelen herkesi dolandırmış. Ona yüzyılın dolandırıcısı deniyor. Dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Tansu Çiller, Gaziantep Belediye Başkanı Celal Doğan, Rize Belediye Başkanı Şevki Yılmaz, iş insanı Adnan Polat ve dahası. Hayatını sadece dolandırmak üzerine kurmuş ancak eninde sonunda polisten kaçamayıp enselenmiş. Tek başına da değil, söylediğine göre şimdi terör örgütü kurucusu olarak bilinen ama zamanında devletle içli dışlı olan kişilerin de aralarında olduğu birçok siyasi ve politik isimler de yardımcısı olmuş. Hatta Oktay Güzeloğlu’nun onunla yaptığı söyleşiden sonra çıkarttığı “Dünyanın En Büyük Dolandırıcısı Benim” kitabında da bundan bahsediyor. 11 cami parası toplayıp 1 tane bile cami yaptırmayıp parayı bölüşmüşler. Ve daha bu ünvanı adının önüne yazdıracak birçok dolandırıcılığa imza atmış. Buyrun, Selçuk Parsadan’ın hikayesi.
Sercan Yıldırım Aslında Kim?
Sercan Yıldırım Aslında Kim?
5 aylar önce
Survivor çok garip bir yer. Bir isim şöööyle yavaştan silinmeye başlasa, oraya katıldı mı hemen yükselip yeniden parlayıveriyor. Acun’un ağzından yeni biri duyulmayıversin Instagram'ı hemen patlıyor. Daha geçen gün Durkan Korkmaz'da yaşadık hatta bunu. E hal böyle olunca katılan da, yarışmanın olduğu program da bu işten faydalanıyor. Win win yani. Başka bir futbolcu olsa “eski futbolcu” diye bahsedeceğimiz ama konu sercan olunca futbolcu diyeceğimiz Sercan Yıldırım da bunlardan biri. Çok seveni var, ama sırtını döneni de. Survivor’da kaç para kazandığından nisa ile olan dedikodulara, terk edilmesinden, ordan oraya savrulmasına önceden sadece futbolla anılan sercan’ın hayatına bi bakalım dedik. Buyrun...
Hazal Kaya Aslında Kim?
Hazal Kaya Aslında Kim?
5 aylar önce
Size şimdi burda ekranlarda gördüğümüz ama başına bir şey gelmesin, belediye konserleri iptal edilmesin, dizisinden çıkartılmasın ya da kitapları daha az satmasın diye söylemek istediklerini söylemeyen, aynı fikirde olmasa bile söyleneni savunmak zorunda hisseden birsürü sanatçı sayabilirim. Kendilerince haklılardır. Onların da davası vardır elbette. Mesela para. Mesala şöhret. Ama bir de gerçekten salt şekilde kendini ifade eden başka sanatçılar da var. Bunların davası para değil çok kolay anlayabilirsiniz. O yüzden korkmazlar. Ekranlarda, magazinde de durmadan görmüyoruz. Yani davası şöhret de değil. E peki ne? Kadın hakları olabilir. Haksızlığın önünde durmak olabilir. Kadın erkek eşitsizliğinden artık bıkmış ve buna bir dur demek istemek de olabilir. İşte hazal kaya da onlardan biri. Biz onu dizi, film ve reklamlarla tanımış olabiliriz. Ama bazen oyuncuların da düşünceleri olduğunu, işlerinin sadece ekrana çıkıp ellerine verilen tektlerden ibaret olmadığını gösteriyor o bize. Nasıl mı? Örnek olarak. Söyledikleri, yaptıkları ve düşünce şekilleriyle. Buyrun, yaptığı işlerin yanında bir de verdiği demeçlerle de Hazal Kaya.
Uğur Dündar Aslında Kim?
Uğur Dündar Aslında Kim?
5 aylar önce
Şimdi bazı kesimler, özellikle genç olanlar Uğur Dündar’ı dayak videosuyla tanımış olabilir. Hatta bu videoyla tanıdıktan sonra “aa ne kadar kaba, aa bir gazeteciye bu hareketler bu sözler yakışıyor mu” demiş de olabilir. Ama liseliler bilmez. Bizim zamanımızda Uğur Dündar dedin mi gözümüzün önüne maske, eldiven bone gelirdi. Tabii bir de fırında, lahmacuncuda orda burda gezen, bir muz kabuğunda geldiği iddia edilen böcekler. Hatta oturmuş bir laf vardır yaşı biraz daha büyükler arasında. Çok kirli bir yer görseler “Uğur Dündar buraya gelse anında mühür vurulur” gibi. Ancaak bir de bizim tanıdığımızdan da farklı bir Uğur Dündar var. Türkiye’nin yarım asırlık gazetecisi o. Ülkemize araştırmacı gazetecilik kavramını getirmiştir. Şimdilerde her sorunu olanlar sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışırken, o zamanında derdi olanların sosyal medyası oldu. Şimdilerde oturduğumuz yerden Fizan’daki bir olaya karşı bile tepki gösterirken, Uğur Dündar üşenmez, zamanında Fizan’a giderdi. O yüzden hazır kısacık bir videoyla yeniden gündeme gelmişken biz de uzuuun bir videoyla Uğur Dündar’ı, getirdiği yenilikleri, yaptığı işleri ve yarım asırlık gazetecilik deneyimini sizlere anlatalım ki, o pata küte adam döven gazeteciden daha fazlası olduğunu görün istedik.
Tüm Gerçekliğiyle Amerika'da Aslında  Ne Oldu?
Tüm Gerçekliğiyle Amerika'da Aslında Ne Oldu?
5 aylar önce
Ne güzel demiş Charles Bukowski Hangi çiçek diğerini sarı açtı diye ayıplar? Hangi kuş farklı ötünce diğerine yasak koyar? Derisinden, dilinden ötürü öldürülüyor insanlar. Ah insanlar! Her şeyi bulup, kendini bulamayanlar…. İşte her şeyi; gücü, kendindeki o yetkiyi, silahı, arkasını dayadığı o yüzyıllardır süregelen ön yargısını bulan bir insan; geçtiğimiz günlerde tam da bu şiirde olan nedenle siyahi bir adamın hayatına bile isteye kast etti Amerika’da. Biz sözde normal olan beyaz ırk baktığımızda içimiz yandı evet, ama bu görüntüleri gören siyahiler için durum vahşetten çok, uzun zamandır süregelen, artık onların etini iliğini kemiğini sömüren bir avdı. Bir tendaşları daha avlanmıştı. Son olmasını istiyorlardı. Sadece onlar değil, ten rengi ne olursa olsun insanlığı ölmemiş, bir kişiyi sadece ten renginden dolayı öldürmenin ne kadar canice olabileceğini kavrayamayacak kadar zekasız olmayan herkes de bunu istiyordu. O yüzden başta Amerika, sonra da dünyanın birçok ülkesindeki şehirlerde eylemler düzenlenmeye başlandı. Çünkü siyahilerin hayatı da önemli. Buradaki ayrı yazılan “da” belki de bize insanlığımızı hatırlatır. Aslında siyahilerin hayatı da önemli değil, siyah ya da beyaz olsun fark etmez, insanın hayatı önemli. Buyrun bunun ışığında Amerika’daki olaylar...
Acun Ilıcalı Aslında Kim?
Acun Ilıcalı Aslında Kim?
6 aylar önce
İşinizin bütün dünyayı gezmek olduğunu düşünün. Ondan sonra dünyayı gezerken kazandığınız paralarla çok daha fazla iş yaptığınızı. Ardından bunun için uçak aldığınızı ve yine gezmeye devam ettiğinizi. Sonra işte hep eğlendiğinizi düşünün. Öyle masa başı değil, baya oyun oynamak, keyifli vakit geçirmek. Yani normal hayatta kafa dağıtmak için yapılan şeyleri yaparken para kazanmak… Ne kadar güzel geliyor kulağa değil mi? İşte hayal ettiğiniz hayatı yaşayan birileri var. Her akşam televizyonu açtığınızda gördüğünüz birisi bu. Ama bilmediğiniz de bir şey var belki onun hayatına özenirken. O da Acun ılıcalının bu zamana gelinceye kadar yaşadığı kayıplar. Size böyle bir imkan verilecek, hep eğlenerek para kazanacaksın deseler hemen kabul etmek gelebilir içinizden. Ama sonrasında: Fakat ailenden tüm sevdiklerini kaybedeceksin. Çok zor zamanlar geçireceksin diye ekleseler eminim birçok kişi yok abi ya kalsın der… Ona böyle bir soru dahi sorulmadan kaderin getirisi kayıplarıyla ayakta kalmaya çalışmış Acun Ilıcalı. E gördüğümüz üzere de başarılı olmuş. Gelin Acun Ilıcalı'nın hem başarılarla hem de kayıplarla dolu olan hayat hikayesine birlikte bakalım. Madalyonun diğer yüzü her gün televizyonda gördüğümüzden çok farklı..
Atatürk'ün Tüm Sırlarını Bilen Kadın: Latife Hanım Aslında Kim?
Atatürk'ün Tüm Sırlarını Bilen Kadın: Latife Hanım Aslında Kim?
6 aylar önce
Hepimiz onu gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşi, ilk first lady’miz olarak bildik. Çoğu zaman hakkında yazılanlar ve anlattıklarından kafalarda despot, huysuz, kıskanç kadın imgesi çizilmiş olabilir. Onun da kendisi ve evliliği hakkında konuşmaması bunun karşısına sunulacak bir antitez çıkartmadı. Ama unutulan bir şey var. Bizim Atatürk’ün karısı olarak bildiğimiz Latife Hanım'ın tek mahareti evlenmek, bir liderin yanında boy göstermek değildi ki. O aslında türkiye cumhuriyetinde kadınlar ve kadın özgürlüğü için sancağı ilk çekenlerden biriydi. O yüzden, latife hanımı sadece bir eş olarak anmak ve tanımak yerine, onu ve onun sayesinde kurulmak istenen türk aile yapısının nasıl geliştiğini anlatmak istedik. Kadınların seçme ve seçilme hakkından, medeni kanuna, kılık kıyafetinden eğitimine kadar her konuda vizyonunu göstermiş. Fikriyeyi, Atatürk'ü kıskanması gibi magazinel konuların dışında, Bakın Latife Hanım aslında kimmiş?
Ece Üner Aslında Kim?
Ece Üner Aslında Kim?
6 aylar önce
Çoğu kişi onu aslında armağan çağlayan ile yaptığı video röportajında tanıdı. tanıdı demeyelim de, onunla o röportaj vasıtasıyla tanıştı. Zira ekranda, prompterdan haber okuyan bir spiker değil, kendini samimi bir şekilde anlatan bir Ece Üner vardı. Haber aralarına laflarını da sokuşturmasıyla bir süre önce kendini göstermeyi başardı. Ama aynı zamanda izleyenleri de ikiye böldü. Salt haber izlemek isteyenler ve haberler arasındaki onun yorumlarını merak edenler olarak. Popülerleşmesinin ardından polemikleri geldi derken ece üner akşam saatlerinde haber sunan bir spikerden daha da öteye gitti. Biz de dedik ki bakalım kimmiş bu atarlı spiker. Buyrun ana haberin Zeyna'sının hayatı....
Murat Övüç Aslında Kim?
Murat Övüç Aslında Kim?
6 aylar önce
Baştan söyleyeyim, “Kala kala bu mu kaldı, yapa yapa murat övüç mü yaptınız o kadar insan varken” gibi ağlamaları yapmadan önce şurada çıkan infodan isteyen kişi Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Dario Moreno ya da corona’nın tedavileri gibi önemli ama az izlenen videolara gidebilir. Ya çoğunuzun gitmeyeceğini, ve bu videoun onların 1 yılda yaptığı izlenme sayısını 1 günde aşacağını da biliyoruz. Zaten olay da tam bu ya… Herkes kaliteli, güzel, ilham veren, terbiyeli, ahlaklı şeyler görmek, izlemek takip etmek istiyor ama yine herkes onları gördüğünde gözlerini kapatıyor ve böyle karakterleri izliyor. Yargılanan, yargılandıkça izlenen, izlendikçe ünlenen, ünlendikçe “ya bu nasıl ünlendi” denen kişiler var. ama kendine bakıp da “Ben bunu izlediğim, takip ettiğim için aslında böyle” diyen yok… İşte o yüzden bu videonun konusu Murat Övüç…
Barış Murat Yağcı Aslında Kim?
Barış Murat Yağcı Aslında Kim?
6 aylar önce
Karantina da acuna yaradı he. Deliler gibi survivor izleniyor. Adam sabah klüp almayı düşünüyorum diyip akşam üstü klüp alacak seviyeye geldi covid 19 ve akabinde tv’de güncel yayınlanan neredeyse tek program olmasının getirisiyle. Amaaa karantina sadece Survivor’a da yaramadı. Survivor ile birlikte Barış Murat Yağcıya yaradı. Önceden adı sanı pek bilinmese de yıllardır bu piyasanın içinde olan, tv’de bir dizide görünse e yakışıklıymış diyip geçilen ama pek de üstüne varılmayan barış son zamanların en yakışıklı bulunan adamı olarak ekranlarda her geçen gün kızları mest etmeye devam ediyor. Tabiii başka bir diğer kısmı da sinir ediyor. E bizim işimiz ne? Dedik ki madem bu kadar izleniyor, madem bu kadar merak ediliyor, kimi çok seviyor kimi hiç sevmiyor. Neden? O yüzden, buyrun Barış Murat Yağcı ViBio'suna.
Aşk 101 Aslında Ne? I Mantık Hatası Var mı?
Aşk 101 Aslında Ne? I Mantık Hatası Var mı?
7 aylar önce
Netflix Türkiye üçüncü kurşununu da attı. İlk önce “bizim de bir süper kahraman dizimiz olsun” diyerek hakan muhafızı yapmıştı. Çok eleştirildi. Sonra “mistik, gizem dolu bir dizimiz neden olmasındı ki” dedi ve Atiyeyi yayınladı. Daha az eleştiri aldı. Diyorduk ki heralde bir attı, iki attı, üçüncüde hedefi tam ortadan vurur. “Neden gençlik dizimiz yok bizim” diye sormuş olacaklar ki son şanslarını aşk 101 adındaki bu gençlik dizisinde denediler. Ama galiba yine ıska… Zaten dizi yayınlanmadan sansasyon yarattı. Her kim, neden, nasıl, neye dayanarak ortaya attı bilinmez ama bir türk gençlik dizisinde, üstelik 90lı yıllarda eşcinsel bir karakter olduğu iddia edildi, ve aman allahım bu nasıl olabilirdi! Lakin ki işler öyle değildi. Bu iddialar, eleştiriler, sevenler neden sevdiler, sevmeyenler neden sevmediler. İzlemeyenler için dizinin konusu, izleyenler için de dizinin incelemesiyle bu seferki konumuz aşk 101 dizisi. Tam A101 virali almalık bölümmüş ama neyse. Hepsi Vibio'da!
Covid-19 Tedavi Yöntemleri Aslında Ne?
Covid-19 Tedavi Yöntemleri Aslında Ne?
7 aylar önce
2020 alışılmadık olayların yaşandığı bir yıl olmaya devam ediyor. Öyle ki büyüklerimizden duyduğumuz “başımıza taş yağacak” sözünü bile gerçekleşecek korkusuyla söyleyemiyoruz. Amerika-İran savaşı, Türkiye’nin Ortadoğu hamleleri, depremler, çekirge istilası, karınca savaşları derken gündem sürekli değişti. Ama bir tanesi kaldı, koronavirüs. 2020’nin başından beri tüm dünyada etkisini giderek arttıran Covid-19 hastalığı yayılmaya devam ediyor. Hastalığın merkezi olan Çin’de durumlar iyiye giderken Avrupa ve Amerika’da vaka ve ölüm sayıları gitgide yükseliyor. Bilim dünyasının da son aylarda tek hedefi virüse karşı bir aşı geliştirmek. Çeşitli ilaçları karıştırarak bir çözüm bulmaya çalışan da var şifalı bitkilerden medet uman da. Sırf tirajını yükseltmek, web site istatistiklerini arttırmak veya takipçi kazanmak için “Rusya tedavi bulmuş, Kore yarın seri üretimine geçiyor, Trump ben 2 doz çaktım iyi hissediyorum dedi” gibi haberleri bi kenara bırakıp gerçek çalışmaları incelemek en doğrusu. Ya da doğru soruları sormak... Mesela çözüm yoksa hastalar nasıl iyileşiyor? Hastalara uygulanan tedaviler hangi aşamalarda nasıl değişkenlik gösteriyor? En önemlisi de koronavirüs aşısının geliştirilmesi için gerçekten bir umut var mı? Tüm soruların cevabı bu ViBio'muzda!
Murda Aslında Kim?
Murda Aslında Kim?
7 aylar önce
Ceza, yıllar önce Hülya Avşar’ın programına katılmıştı. Çünkü o zamanlar rap, bir kavga uğruna yazılan, bir amaca hizmet eden ve zafere giden yolda çekilen çilenin müziğiydi. Tıpkı ortaya çıktığı zamanda olduğu gibi. Ama hayat bu işte, Ceza bile sözlerinin tersinin çıktığını gördü zaman geçtikçe. Onun şarkılarını ele alalım. Ortaya güzel bir beat atıyor... Haa ona sözümüz yok. Hatta son dönemdeki bazı beatlerin Avrupa standardının da üstünde olduğuna inanıyoruz. Beati attın da üstüne ne yazıcan? Çünkü bizde öyle ikisi birden güzel olamaz. Para, zaman ve enerji döngüsü gibi biri varsa diğeri eksik kalacak. Bunu yapabilen istisnalar var elbette ancak onlar da bozmuyor kaideyi. Eveeet beatimizi attık bir kazana. Biraz shutdown, biraz da touchdown. Biraz mamasita aynı miktarda mibonita… Bol bol da Shawty. Veeeeee autotune olan her şey! trvideos.net/tb9pGUiPbTk-video.html Sonuuuuçç; DEDİ Kİ GÖTÜR BENİ AYA AYA AYA!
Osmanlı'yı Bitiren Salgın: İspanyol Gribi Aslında Ne?
Osmanlı'yı Bitiren Salgın: İspanyol Gribi Aslında Ne?
7 aylar önce
Şu an yaşamakta olduğumuz koronavirüs pandemisi dünyadaki ilk salgın değil elbette. Hatta salgınların tarihi, insanlığın tarihinden bile önceye dayanıyor. Salgınlar tarih boyunca görülüp, birçok tarihi olayın gidişatına da etkili olmuş. Veba, kara humma, tifo, grip… Uzun yıllarda milyonlarca kişinin ölümüne, savaşların gidişatına, ülkelerin gelişmesine etki etti. İnsanlık tarihinin bilinen en büyük salgını ispanyol gribi. Kaç kişinin hayatına mal olduğu dönemin kaynak yetersizliğinden dolayı bilinmese de 500 milyon kişiye bulaştığı ve 50 ila 140 milyon arası ölüm olduğu söyleniyor. Bunun nedeni ise salgının tam da birinci dünya savaşı zamanına denk gelmesi. İspanyol gribi, birinci dünya savaşında birçok ülkeyi etkiledi ve savaşın kazananında belirleyici olmasa da bitmesinin en büyük nedeniydi. Bu dönemde osmanlı da konumundan dolayı en çok etkilenenlerden. Bakın grip, tam bir geçiş döneminde olan Osmanlı'yı nasıl etkiledi. Ne tür önlemler alındı? Nazım Hikmet, Sultan Vahdettin ve Atatürk de gribe yakalananlar arasında mıydı? Birinci dünya savaşının bitmesinde nasıl bir rolü var? Video kaynaklarımız; dspace.adiyaman.edu.tr:8080/xmlui/bitstream/handle/20.500.12414/118/Murat%20YOLUN.pdf?sequence=1&isAllowed=y www.labmedya.com/grip-ve-tarih-kisa-bir-seyahat
Cemal Can Canseven Aslında Kim?
Cemal Can Canseven Aslında Kim?
7 aylar önce
Bu ülkede herkes bir şekilde yolunu buluyor. Kimi ticaret yapıyor, kimi yatırım. Kimi de kariyer basamaklarını tırmanmaya çalışıyor. Bazıları da tüm bunları es geçip işin kolayına kaçıyor ve Acunmedya yapımlarına katılıyor. Tamam, bu yapımlarda yer almak, zor şartlarda ayakta kalmak kolay değil, bunu kabul ediyoruz. Hani herhangi bir programda elenen ya da kaybeden yarışmacıların kurduğu klasik bir söz vardır ya “Önemli olan yarışmaktı” diye. İşte bu sözün tam anlamıyla geçerli olduğu tek yer Acun Ilıcalı’nın yanı. Kaybeden de en az kazanan kadar karlı çıkabiliyor bu işten. Şimdilerde ülkenin reyting rekorlarını her yıl yeniden güncelleyen program Survivor’da yarışan Cemal Can bunun canlı bir örneği. Şimdi herkes yazacak buraya bir yerlere “Cemal Can zaten tanınıyordu, la o bebe Danla’nın arkadaşı, Dj o çocuk o dj” diye. Bu video Cemal Can’ı survivor öncesinde tanıyan sınırlı kesim için değil. Onu bu yarışmada tanıyan ve günlük hayatıyla ilgili pek de bilgi sahibi olmayan milyonlarca kişi için. Samimi hareketleriyle, oyunlardaki başarılı performansıyla, kavgasız gürültüsüz ada hayatıyla ve bebe bisküvisi bağımlılığıyla hayatımıza giren Cemal Can Canseven, Vibio’da…
Koronavirüs'ün Doğaya Faydaları Aslında Ne?
Koronavirüs'ün Doğaya Faydaları Aslında Ne?
7 aylar önce
Çin’de ortaya çıkan coronavirüs dünyayı tehdit etmeye devam ediyor!!! Peki sizce gerçekten dünyayı mi tehdit ediyor? Yoksa sadece biz insanları mı? Yani diğer canlılarda bi sorun yokgibi duruyor. Onlar dünyada bizim kadar pay sahibi değil herhalde. Çünkü bize göre dünya demek insan demektir. Bu gezegen bu güneş sistemi bu kainat bizim için yaratılmıştır, sadece ve sadece bizim için. Hiçbir şey işe yaramaz değildir, sadece bugün kullanmaya gerek yoktur. Dilediğimiz kaynağı sömürebilir, dilediğimiz yerin bitki örtüsünü yok edebilir, oradaki canlıları bir an bile düşünmeyiz. Çünkü onlar küçük, savunmasız, akıl ve konuşma yeteneği olmayan yaratıklar. En vahşileri bile ortalama bir insanın yanında melek kalır. Sevimli olmalarının da bir önemi yok, önümüze çıkıp ‘dur’ diyemedikleri sürece yaptıklarımıza itiraz ettiklerini düşünmemize gerek yok. İnsanlık binlerce yıldır doğaya zarar vermeye ve dünyanın yapısal düzenine ihanet etmeye devam ediyor. Özellikle sanayi devrimi sonrası yaşanan teknolojik gelişmeler atmosferin çöküşüyle doğru orantıda. Her şeye rağmen yaşamak için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey doğa ve onun kaynakları. Biz ona zarar verdikçe o sabrediyor. En sonunda da her zaman yaptığı gibi bizden intikamını alıyor. Bizim doğaya ihtiyacımız var ama doğanın en son ihtiyaç duyacağı şey bile diye değil insanlar. Diğer canlıları küçük görüyor ya insanoğlu, şimdi çıplak gözle göremeyeceğimiz kadar küçük bir virüs hepimizi evlerimize tıkıyor. Herkesi resmen korkudan titretiyor. Bakın doğa, insanoğlu olmadan nasıl nefes alıyor.
Online Eğitim ve Çalışmanın Avantajları ve Dezavantajları Aslında Ne?
Online Eğitim ve Çalışmanın Avantajları ve Dezavantajları Aslında Ne?
7 aylar önce
Veliler “ay ben çocuğumu tablet çocuğu yapmam” eline bilgisayar vermem, bizim evde televizyon bile izlenmiyor” diye didinirken aldı çocuklarını saatlerce ekran karşısına geçirmek zorunda kaldı. Çalışanlar “ya bugün de evden çalışsam ne güzel” olur diye söylenirken evde çalışmaktan normal zamanda harcadığından daha fazla mesai yapınca bıkmış durumda. Erzağımı verin ben evden 10 gün çıkmam, insan da aramam diyenler bir dokunuşa, bir insana hasret. Bu karantina hepimizi allak bullak etti. O kadar bilgisayar, tablet içine dalmak zorunda kaldık ki internet 5 dk kesilse dünya tam anlamıyla duracak. Hayatımızda yeni tanışmak zorunda kaldığımız uzaktan eğitim, çalışma ve sosyalleşmeye değineceğiz bu videomuzda. Hepsinin avantajları ve dezavantajları var. Gelin, introdan sonra bunlara bakalım.
Ülkelerin Corona İçin Aldığı Önlemler ve Nedenleri Aslında Ne?
Ülkelerin Corona İçin Aldığı Önlemler ve Nedenleri Aslında Ne?
7 aylar önce
Mart ayının başından beri yeni tip coronavirüs’ün tüm dünyaya yaşattığı bir karmaşanın içerisindeyiz. Ama bu durum daha geçen senenin son ayında başlamıştı. Bütün ülkeler pembe dizi izler gibi Çin’i takip ediyor ve hiçbir şey yapmıyordu. Çin’in sorumsuzca önlem almaması ise virüsün tüm dünyaya yayılması, o üçlü koltukta dizi izler gibi yayılan ülkelerin panikle ayağa kalkıp başının dönmesine neden oldu. Biliyoruz ki devlet mekanizmasının tamamının dahil olduğu kolektif, koordine edilmiş ve kapsamlı bir yaklaşımla ancak bunun üstesinden gelinebilir. O yüzden ülkeler birer birer kollarını sıvadı. Bu videoda da ülkelerin coronavirüse karşı aldığı ilk önlemlerden bahsedeceğim. Kimi siz sadece evinizde oturun para düşünmeyin dedi, kimi evde oturacaksanız kadınlar kocalarını çok konuşarak rahatsız etmesin. Kimi testi pozitif çıkanları idam etti, kimi hükümetin hazinesinden milyonlarca dolar yardım yapılacağını duyurdu. Gelin videoya geçelim...
Corona'ya Verilen Değişik Tepkiler Aslında Ne?
Corona'ya Verilen Değişik Tepkiler Aslında Ne?
8 aylar önce
Durun! Öncelikle bu videodaki amacımız ciddi bir konuyu önemsizleştirmek ya da tiye almak değil. Tek amacımız 4 duvar arasında tıkılıp kalmak sözünün tamamiyle gerçeğe döndüğü bugünlerde bir parça da olsa yüzünüzü güldürebilmek. Bu videoda sadece kahkahalar olmayacak ama. Bazılarına güleceksiniz, belki de bazılarına ağlayacaksınız. Asıl nokta ise bazılarına gülsem mi ağlasam mı karar veremeyeceksiniz. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsün yayılmaya devam ettiği her gün gündem de onunla birlikte değişti. Önce Çin’de yayılır mı korkusu başladı. Sonra da acaba buraya gelir mi? Bugünlerde de acaba bana bulaşır mı diye korkuyoruz. Zaten 2020 sağolsun korktuğumuz her şey başımıza geliyor. Kötü bir şeyi şaka amaçlı bile olsa ağzımıza almaya korkuyoruz valla. Virüsün attığı her adımla bizim günlük hayatta konuştuğumuz konular da değişti. E elbette ölçülü-ölçüsüz mizah sosyal medyanın tek hakimi. Şakasını yapamayacağımız hiçbir konu yok yeryüzünde. Bu videoda da korona virüsünün her aşama aşama değişimini ve onunla birlikte yayılan mizah akımlarını göreceksiniz. Evlerimizde kalmamız gereken bugünlerde şu sözler olmalı zihinlerimizde: Güzel bir gülüş karanlık bir eve giren güneş ışığına benzer.
Corona Gerçeği Hakkında Tüm Teoriler Aslında Ne?
Corona Gerçeği Hakkında Tüm Teoriler Aslında Ne?
8 aylar önce
Son birkaç aydır dünyayı etkisi altına alan coronavirüs, her anlamda insan hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Etkisi ne kadar sürecek henüz kimse bilmiyor. Bazıları “Yaza çıkalım sonrası kolay, virüs zaten sıcağa sevmiyor” diyor, bazıları da “3-5 yıl böyle yaşamaya alışın” uyarıları yapıyor. Aslında bu iki cümle bile ortadaki tek virüsün corona olmadığı gösteriyor. İnternetin en büyük nimetlerinden biri olan sosyal medya, günümüzde insanların günde minimum 4 saat vakit geçirdiği bir yer. En güvenilir haber kaynağımız da burası en üzgün anlarımızda neşe kaynağımız da… Ancak sosyal medya virüsü özellikle olağanüstü zamanlarda yayılan hastalıklardan daha hızlı yayılmaya başlıyor. Facebook sayfalarında yayılan videolar, Twitter’da seri halinde yazılan kendilerince ispatlı uzun uzun yazılar ve Whatsapp gruplarında dolaşan “Dayımın arkadaşının kuzeni bilmem ne hastanesinde doktormuş” diye başlayan ses kayıtları… Korkuyu yaşamaktan değil ama yaşatmaktan zevk alıyor bazı insanlar. Bazıları da işin mizahi yönünün peşinde hala. İşte corona hakkında ortaya atılan ve sadece ülkemizde değil dünyada da konuşulan komplo teorilerinden bazıları…
Karantina Günlerinde Hayat Kurtaran Tavsiyeler Aslında Ne?
Karantina Günlerinde Hayat Kurtaran Tavsiyeler Aslında Ne?
8 aylar önce
Sworkit: play.google.com/store/apps/dSworkit: play.google.com/store/apps/details?id=sworkitapp.sworkit.com&hl=tr Nike Training Clup: play.google.com/store/apps/details?id=com.nike.ntc&gl=TR apps.apple.com/us/app/nike-training-club/id301521403 Body Boss: play.google.com/store/apps/details?id=com.bodybossfitness.android.BodyBossBeta&gl=TR CrunhLive: apps.apple.com/us/app/crunch-live/id1127978657 Seven - 7 Minute Workout: apps.apple.com/us/app/seven-7-minute-workout/id650276551 play.google.com/store/apps/details?id=se.perigee.android.seven&hl=tr Audible: apps.apple.com/us/app/audible-audiobooks-originals/id379693831 play.google.com/store/apps/developer?id=Audible,+Inc&hl=tr Calibro: apps.apple.com/tr/app/calibro-reader/id958205905 Goodreads: play.google.com/store/apps/details?id=com.goodreads&hl=en_US apps.apple.com/us/app/goodreads-book-reviews/id355833469 Kütüphanem: play.google.com/store/apps/details?id=com.kitapyurdu.kitapyurdulibrary&hl=tr apps.apple.com/tr/app/k%C3%BCt%C3%BCphanem/id657432410?l=tr Storytel: apps.apple.com/tr/app/storytel-sesli-kitaplar/id348177651?l=tr play.google.com/store/apps/details?id=grit.storytel.app&gl=TR Cambly: play.google.com/store/apps/details?id=com.cambly.cambly&gl=TR apps.apple.com/tr/app/cambly-i-ngilizce-%C3%B6%C4%9Fretmeni/id564024107?l=tr Udemy: www.udemy.com/?deal_code=UDEAFFNU320&Homepage&Textlink&NewUser-15Mar2020&ranMID=39197&ranEAID=hdqh86GbOEU&ranSiteID=hdqh86GbOEU-kQ3Lk_nO1WyH3gMek.mHbA&LSNPUBID=hdqh86GbOEU Coursera.org: www.coursera.org/?ranMID=40328&ranEAID=hdqh86GbOEU&ranSiteID=hdqh86GbOEU-lFqq_IRJ30lG45Y33xXtwA&siteID=hdqh86GbOEU-lFqq_IRJ30lG45Y33xXtwA&GbOEU Edx.org: www.edx.org/ Google Dijital Garaj: learndigital.withgoogle.com/digitalgarage Alison: www.alison.com Bilgeis: bilgeis.net/ Curious: curious.com/ Womhobby: instagram.com/wombhobby/ Mekan Artı: trvideos.net/c/UCnOy2JqUTZldsak_wBbb9Rw Tiyatro Alesta: trvideos.net/c/UCYRuiQf3UyRE35HjQ61fNTg British Museum: britishmuseum.withgoogle.com/ Louvre: www.louvre.fr/en/visites-en-ligne Orsay Müzesi: artsandculture.google.com/partner/musee-dorsay-paris?hl=en Van Gogh Müzesi: artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en Panorama 1453 Tarih Müzesi: www.panoramikmuze.com/tr/sanal-tur İstanbul Oyuncak Müzesi: istanbuloyuncakmuzesi.com/pages/360-tur Rahmi Koç Müzesi: www.google.bg/maps/@41.0426794,28.9495356,2a,75y,103.26h,88.12t/data=!3m7!1e1!3m5!1svWVk89vSIWMAAAQvvLyAdA!2e0!3e2!7i13312!8i6656 Netflix Party: chrome.google.com/webstore/detail/netflix-party/oocalimimngaihdkbihfgmpkcpnmlaoa Harvard: online-learning.harvard.edu/ Yale: oyc.yale.edu/ Brown: www.brown.edu/academics/digital-teaching-learning/online-learning-global-community Cornell: www.ecornell.com/ Princeton: online.princeton.edu/courses Redbulltr: instagram.com/redbulltr/ Kendine Has Online: instagram.com/kendinehasonline/ Super Fm: instagram.com/superfm/ Netd Müzik: instagram.com/netdmuzik/ Yüzdeyüz Online: instagram.com/yuzdeyuzonline/ etails?id=sworkitapp.sworkit.com&hl=tr Nike Training Clup: play.google.com/store/apps/details?id=com.nike.ntc&gl=TR apps.apple.com/us/app/nike-training-club/id301521403 Body Boss: play.google.com/store/apps/details?id=com.bodybossfitness.android.BodyBossBeta&gl=TR CrunhLive: apps.apple.com/us/app/crunch-live/id1127978657 Seven - 7 Minute Workout: apps.apple.com/us/app/seven-7-minute-workout/id650276551 play.google.com/store/apps/details?id=se.perigee.android.seven&hl=tr Audible: apps.apple.com/us/app/audible-audiobooks-originals/id379693831 play.google.com/store/apps/developer?id=Audible,+Inc&hl=tr Calibro: apps.apple.com/tr/app/calibro-reader/id958205905 Goodreads: play.google.com/store/apps/details?id=com.goodreads&hl=en_US apps.apple.com/us/app/goodreads-book-reviews/id355833469 Kütüphanem: play.google.com/store/apps/details?id=com.kitapyurdu.kitapyurdulibrary&hl=tr apps.apple.com/tr/app/k%C3%BCt%C3%BCphanem/id657432410?l=tr Storytel: apps.apple.com/tr/app/storytel-sesli-kitaplar/id348177651?l=tr play.google.com/store/apps/details?id=grit.storytel.app&gl=TR Cambly: play.google.com/store/apps/details?id=com.cambly.cambly&gl=TR apps.apple.com/tr/app/cambly-i-ngilizce-%C3%B6%C4%9Fretmeni/id564024107?l=tr Devamını açıklamaya koyamadığımız için yorumlara sabitledik.
Corona Hakkında Dogru Bilinen Yanlışlar ve Önlemleri Aslında Ne?
Corona Hakkında Dogru Bilinen Yanlışlar ve Önlemleri Aslında Ne?
8 aylar önce
"İnanıyorum ki evren, kuralları tepetaklak geldiğinde, bunları düzeltmenin bir yolunu bulur. Birçok anomaliyi ve paradoksu yaşadığımız bu günler düşündürücü… Küresel ısınmanın çevreye yarattığı zararların endişe verici boyutlara ulaştığı, çin ve onu takip eden birçok ülkenin bloke olmak zorunda kaldığı bir dönemde, ekonomi yerle bir olurken hava kirliliği önemli oranda azalmakta; hava düzelmekte, maske kullanmak zorunda kalırken aslında daha temiz bir nefes almaktayız. Dışlayıcı politikaların ve ideolojilerin, tarihimizdeki aşağılık bir dönemi anımsatarak tüm dünyada artmaya başladığı bu tarihi noktada, bir virüs gelir ve bizi dışlanan, tecrit edilen, sınırlarda bloke edilen ve hastalık taşıyan yapar. hiçbir suçumuz olmasa da. beyaz, batılı ve business class yolcusu olsak da. Üretime ve tüketime dayalı bir toplumda, günde 14 saat ne olduğu belli olmayan bir amacın peşinde, cumartesimiz, pazarımız, takvimde kırmızı ile belirtilmiş tatillerimiz olmadan koşarken, bir anda ‘dur’ karşımıza çıkar. evde, günlerce, dururuz. Karşılık ya da para ile ölçmeye alıştığımız, gerçek değerini hatırlamadığımız ‘zaman' ile hesaplaşmamız başlar. hala onunla neler yapabileceğimizi hatırlıyor muyuz? Çocuklarımızı büyütmeyi, öyle gerektiği için, başka kişilere, kurumlara devrettiğimiz bir dönemde virüs okulları kapatır, bizi alternatifler yaratmaya, anne ve babayı tekrar çocukları ile birlikteliğe zorlar. tekrar aile olmaya mecbur bırakır. İlişkilerin, iletişimin, sosyalleşmenin virtüel dünyanın sosyal medyasında gerçekleşerek, bizi yakın olduğumuza dair bir yanılsamaya ittiği bu dönemde virüs bizden gerçek yakınlığı çalar: kimse birbirine dokunamaz, öpemez, sarılamaz; birbirine uzak ve dokunamamanın soğukluğunda kalırız. bunların anlamını ve önemini ne kadar göz ardı ettik? Herkesin kendi bahçesini düşünmesinin kural olduğu bu dönemde virüs bize açık bir mesaj yollar: Tek çıkış yolu aitlik duygusu, topluluk bilinci, başkasını düşünmek, kendinden daha büyük bir şeyi korumak ve onun tarafından korunmak. Paylaşılan sorumluluk, attığın adımın sadece kendi kaderini değil etrafındakilerinkini de belirlemesi; ve senin kaderinin de onlara bağlı olması. Öyleyse cadı avını, kimin suçlu olduğunu, sebebini düşünmeyi bırakır, onun yerine kendimize bundan neler öğrenebileceğimizi sorarsak, öğrenecek ve yapacak çok şeyimiz olduğuna inanıyorum. Çünkü belli ki evrene ve onun kurallarına borcumuz çok ve bize bunu bir virüs bedelini ödeterek hatırlatıyor.” Bu sözler italyan psikolog Francielle Morelli’ye ait. O içinde bulunduğumuz durumu, bu durumun oluşturduğu kaosu bu cümlelerle çok güzel analiz etmiş. Hatta tokat gibi yüzümüze vurmuş. Biz ise bu videoda, corona’dan asıl korunma yöntemlerini, nelerin doğru nelerin yanlış olduğunu, corona olursanız vücudunuzda neler olacağını anlatacağız.
Corona Virüsü Bulan İlk Doktor I İlklerin Tarihi
Corona Virüsü Bulan İlk Doktor I İlklerin Tarihi
8 aylar önce
Merdan İnstagram: instagram.com/merdankocaoglu/?hl=tr 2020 itibariyle Çin başta olmak üzere önce Asya’da, sonra dünyanın geri kalanında, son olarak da Türkiye’de hayat durdu. Günde binlerce, yılda ise milyonlarca insanın ziyaret ettiği turistik yerler boş, halkın sohbet edip eğlendiği mekanlar kapalı, sokaklarsa ıssız. Dünya yavaş yavaş sessizliğe gömülüyor. Corona sadece vücudun değil ülkelerin de yaşam fonksiyonlarına darbe vurdu yani. Geçmişte dünyaya yayılan birkaç virüse daha ev sahipliği yapan Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona, tahmin edilenden çok daha hızlı yayıldı. Henüz 2020’nin başında ortaya çıkmasına rağmen 3 ay içinde nüfusu 50 milyonun üstünde olan ülkelerin tamamında görüldü. Virüsle en son tanışan ülke de Türkiye oldu. Ve vaka sayıları artmaya devam ediyor. İtalya ve İran ise Çin’den sonra yayılımın maksimum seviyede olduğu ülkeler. Düşünün, İtalya’da ilk vaka görüldükten sadece 6 hafta sonra bu sayı 15 bini geçti. Popüler bir sözün, bir şarkının, bir sanatçının ismi toplumda çok hızlı yayıldığında “virüs gibi yayıldı” derler ya, şu an bunu gerçek haliyle yaşıyoruz maalesef. Peki birkaç saatin bile çok değerli olduğu bu tarz hastalıklarda günler öncesinden virüsü tespit eden bir doktor çıksa ne olurdu? Ortaya attığı teoriler ve çözüm önerileri kabul edilse bugün bambaşka bir yerde olur muyduk? 4 günde 4 hastane inşa eden Çin, elinde olan günleri verimli kullanamaz mıydı? Bu bir hayal değil. Öyle bir doktor çıktı, bu hastalıkta bir gariplik olduğunu ve önlem alınması gerektiğini söyledi. Sonra ne mi oldu?
İstanbul Depremi Aslında Ne?
İstanbul Depremi Aslında Ne?
8 aylar önce
80 binden fazla kişi ölecek, 135 bin kişi ağır yaralanacak. Milyonlarca kişi evsiz kalacak… Bu olay en geç 2031’de yaşanacak. Önümüzde sadece 10 yıl kadar bir süre var ki o da şanslıysak… Yıllardır haber bültenlerinde, tartışma programlarında sık sık duyuyoruz. Büyük İstanbul depremi kapıda. Aynı hatta olmasına rağmen Adapazarı, Düzce ya da Bolu depremi konuşulmuyorken, neden İstanbul depremi bu kadar medyada peki? Metropol olduğundan ya da daha fazla ölüm olacağından değil, çok daha farklı nedenleri var bunun. Bu deprem, bir ülkenin neredeyse bütün ekonomisini kaldıran bu kalbine hançer gibi saplanabilir. Ve hiçbir şey eskisi gibi olmayabilir… İşte o yüzden sizler için beklenen İstanbul depremi hakkında her şeyi topladık ve en basit haliyle anlattık.
Türk Sinemasının İlk Erotik Film Yıldızları I İlklerin Tarihi
Türk Sinemasının İlk Erotik Film Yıldızları I İlklerin Tarihi
8 aylar önce
1960’ın sonu 70’in başı…lar Türk sineması en kötü günlerinde. Dram furyası sona ermiş, köy hikayeleri popülaritesini kaybetmiş, kovboy filmleri artık izlenmiyor… Komedi de eski günlerinde değil. Halk, sinemada izleyecek film bulamıyor. Bir de üstüne evlerdeki televizyon sayısı artınca sinemanın pabucu hepten dama atılıyor. Sinema oyuncuları da işlerini kaybetmekle ve açlık savaşıyla burun buruna geliyor. Dönemin efsanelerinden Arzu Okay’ın dediği gibi “Mercimeği haşladım, soğanları kavurdum. Ama kıyma alacak para yok.” Bir sektör gözler önünde günden güne eriyor… İnsanları sinemaya gitmeye teşvik etmesi beklenen devlet, sinema biletlerine eğlence vergisi ekleyerek düşene bir tekme daha vuruyor. Bilet fiyatları özellikle yabancı filmlerde fahiş boyuta ulaşıyor. ...ve hikaye burda bitiyor... mu acaba? Hayır, daha yeni başlıyor. Beklenmeyen bir fikirle ortaya çıkan bir yönetmen, kendine bir kadın bir de erkek fedai seçiyor. Ve bu isimlerin başlattığı furya ile Türk sineması bambaşka bir boyuta ulaşıyor. Ne Aydemir Akbaş, ne Müjde Ar, ne de Ali Poyrazoğlu. İşte Türk sinemasının bilinmeyen kahramanları ilk erkek ve kadın erotik film yıldızları...
Burcu Esmersoy Aslında Kim?
Burcu Esmersoy Aslında Kim?
8 aylar önce
Akşam saatlerinde televizyonu açıyorsunuz… Fenerin maçı bitmiş bi yorumlara bakayım diyorsun, o… Yarışma izleyeyim diyorsun yarışan da o, sunan da o… Karnım kıyıldı, bi yemek programı açayım diyorsun yine o… Survivor demiyorsun bile. Neyse bi film izleyeyim bari diyorsun aaa o kim? Bari çocuklar duymasın açayım da biraz hayat bilgisi dersi alayım diyorsun ama… Sıkılıp atıyosun kumandayı bi kenara, günümüz televizyonu TRvideos’u açıyorsun ki… E konu televizyonsa o yine orda… Yıllardır hayatımızda. Futboldan Formula 1’e, Dans yarışmalarından filmlere, Çocuk programlarından Miss Turkey’e… O her yerde… 20 yılı aşkın süredir hayatımızda… Imagine Dragons’un Believer şarkısının klibine konu olacak hayatıyla, bilinenleriyle bilinmeyenleriyle Burcu Esmersoy Vibio’da…
Kreuzberg Aslında Ne? I 36 Boys Çetesinin Doğuşu
Kreuzberg Aslında Ne? I 36 Boys Çetesinin Doğuşu
9 aylar önce
Son zamanlarda adını çokça duyduğumuz bir yer Kreuzberg. Almanya’da belki üzerine en çok şarkı yazılan bölge. Yaşam standardı, sosyal ortamı, kozmopolit yapısı ve özellikle Türklerin, Türkiye'leştirdiği Almanya’daki evimiz. Oraya giden bir arkadaşınız, eşiniz, dostunuz varsa kesin duymuşsunuzdur. yedikleri en güzel döner buradadır. Türk icadı döner robotundan, sistem ve düzen karşıtı duruşuna kadar birçok şeyi ilgi çekici oldu. Ama biz en çok onu Killa Hakan’dan duyduk. Berlin’in ortasında garip ve bomboş kalmış bir banliyöyken, şehrin merkezine karışmasıyla değişen sosyal ortamıyla kreuzberg aslında neymiş ona bakalım dedik. Zira sadece Rap ve Hiphop kültürünün bir parçası değil, ayaklanmanın, kendini korumanın, ötekileşen insanların direnmesinin merkezi de aynı zamanda. Savaşlarla yıkılıp, Türk halkının özverisiyle geliştikten sonra bugünlere kadar geldi. Sonra da, göreceğiniz üzere Vibio’nun konusu oldu.
Suriye Savaşı'nın Asıl Sebebi? I İlklerin Tarihi
Suriye Savaşı'nın Asıl Sebebi? I İlklerin Tarihi
9 aylar önce
Yıl 2011... Tunus'ta başlayan halk ayaklanması Arap ülkeleri arasında hızla yayıldı. Ardından Mısır'da yükselen isyanlarla Arap Baharı kavramı Ortadoğu’da iyiden iyiye yerleşiyordu. 30 yıldır Mısır’ın cumhurbaşkanı olan ve zamanında %97’lik oranlarla seçilen lider Hüsnü Mübarek, halkın çoğunluğunun tepkisini alıyor ve isyanın boyutu gitgide artıyordu. Henüz bahar gelmemiş halklar ise içten içe bu isyanları haklı buluyordu. Sokaklarda, cafelerde, telefonda ve internette sohbet eden Suriyeliler, isyanda olan milletleri desteklerken bir yandan da kendilerinin de benzer durumda olduğunu konuşuyordu. Suriye iç savaşı ise yine böyle ‘sıradan’ bir konuşmayla başladı. Suriye yönetimi, muhalefetten rahatsız olduğu için istihbarat güçleriyle insanların telefonlarını dinliyor ve açık fişleme yapıyordu. Yine sıradan bir dinleme sırasında sıradan iki kadının konuşmaları takıldı kayıtlara. Hüsnü Mübarek hükümetini düştüğü haberi dünya gündeminde yankılanmıştı ve doktor olan kadınların arasında şu konuşma geçti; Duydun mu Hüsnü Mübarek düşmüş? Evet, darısı bizim başımıza. Konuşma sadece bu kadar. Sıradan iki muhalifin kurabileceği bu kısacık diyalog, Suriye’de 10’larca ülkenin, yüzlerce silahlı-silahsız grubun içine karıştığı ve neredeyse 10 yıldır devam eden bir iç savaşın ilk adımı olmuş oldu.
Atakan Kayalar Aslında Kim?
Atakan Kayalar Aslında Kim?
9 aylar önce
Tüketilecek her şey tüketildi, su, hava, ağaç, işçi, emekçi… Linç edilecek herkes ipten geçti. Lgbti+ bireyler, otobüsteki çiftler, parasızlıktan intihar edenler, kocası ve çocuğu ile fotoğraf paylaşanlar, hamileler… Ve şimdi sıra, 10 yaşındaki çocuğa geldi… Atakan Kayalar, daha dün doğup bugün Türkiye’nin linç kültürünün bir parçası haline geldi. Her şeyi hemen sevip, hemen nefret eden canım halkımızın mezesi oldu. Siyaset, sınır ötesi operasyon konuşulan programa da çıkarıldı, herkesin özel hayatına burnunu sokup magazin başlığı altında sözde yayın yapan programlara da. Üzerindeki yeleği, büyümüş de küçülmüş diye tabir edebileceğimiz tavırlarıyla çok çok kısa sürede viral haline gelip bir de adının önüne filozof sıfatını aldı. Onun yaşındaki çocuklar pamuktan fasulye çıkmasını gözlemliyorken, o eğitim sisteminden, demokrasiden, adaletten, sağlık sistemi, spor ve Türk Dil Kurumu'ndan bahsettiği için hemen ilgi odağı haline geldi. Gerçek dışı geldiği için üzerinde komplo teorileri üretildi. İyi de kimdi bu Atakan? Gerçekten bir proje mi yoksa yeni tanıştığımız, aslında olan da bizim onun vesilesiyle öğrendiğimiz kristal çocuk muydu? Buyrun Atakan’ın 10 yıllık kısa, ama bir haftalık uzuuuuun mu uzun hikayesi.
Tarihteki İlk Kadın Hükümdar I İlklerin Tarihi
Tarihteki İlk Kadın Hükümdar I İlklerin Tarihi
9 aylar önce
Eski yazıtlarda genellikle hükümdarlar, halk kahramanları ve önemli olaylar anlatılır. Birçoğunda da başrollerde erkekler vardır, kadınlara pek rastlanmaz. Ama o başka… O çok şeyin öncüsü. Tarihin babası olarak bilinen Heredot, ondan şöyle söz eder; “İskitlere hükmeden ilk kadındı ve ondan önce hiç kadın hükümdar görülmedi. Güçlü ve zekiydi. Kargıyı iyi kullanır, erkekler kadar iyi savaşır, evlatlarını çok severdi.” Tarihteki ilk kadın hükümdar… Tesadüf mü? Değil. Zayıf mıydı? Hayır. Şanslı mıydı? Kesinlikle değil. Hırslıydı, güçlüydü ve yenilmezdi. Dönemin toplum yapısı sayesinde en az erkekler kadar savaşçı yetişti. Türklerin en büyük sevdası olan bağımsızlık damarlarında akıyordu. Gücü tartışılmazdı ve yüreği intikam hırsıyla doluydu. Peki neden ve neyden intikam almak istedi? Neden bu kadar kanlı bir savaşa göz yumdu? Çünkü Türk kadını bağımsızlığına olduğu kadar evlatlarına da aşıktı. Annelik, hiçbir zaman olmadığı gibi milattan önce de sınır tanımamıştı.
Ali Biçim Aslında Kim?
Ali Biçim Aslında Kim?
9 aylar önce
Tutunmak için her şeyi yaptı. Çünkü bir hayali vardı: televizyona çıkmak. Onu da yaptı ama bazen şans ya bu, bir şeyler yolunda gitmez. Onda da aynısı oldu ve tam unutulacakken 8 yıl aradan sonra kendini hatırlatmayı başardı. Evet, kilo vermiş, daha güzel saç traşı olmuş ve piksellerin arasından yeniden kendini göstermeye başlayan Ali Biçim’den bahsediyorum. Ali biberon adlı bloğundan, anaokul mezuniyet videosuna, just pide ve teyze kalk’a, televizyon’dan kitaba, ordan hooooop TRvideos’a! Bugün de sevenlerine sevmeyenlerine, bilenlere bilmeyenlere, dedik ki, Ali Biçim kimmiş? Her zamanki yerinde. ViBio'da!
Atatürk'ün Kara Kutusu Salih Bozok Aslında Kim?
Atatürk'ün Kara Kutusu Salih Bozok Aslında Kim?
9 aylar önce
O olmasaydı, bizler Atatürk’ü sadece tarih sayfalarına yazdırdığı zaferlerinden tanıyacaktık. Hangi savaşa gitti, ne stratejiler uyguladı, kimlerle anlaşmalar yaptı. Ama onun sayesinde hangi türküleri sever, hangi kadını daha çok sevdi, rakısını nasıl içti, kime güvendi, kimden vazgeçti hepsini öğrendik. Çünkü o bizlerin Atatürk hafızası oldu. Bugün Atatürk’ü tanımamızda, onu bu kadar sevmemizde en önemli etkendi. Çocukluğundan başlayıp, son nefesine kadar. Attığı her adımda, verdiği her kararda yanındaydı. Bu öyle bir sadakatti ki şimdilerde çevrenize baktığınızda göremezsiniz. Birlikteyken canım cicim diyenler, ayrılınca ben onu zaten sevmezdim deyip kötüleyenler, kandırılanlar her yerde. Ama bir de böyle dostluklar var. Çıkarların olmadığı, anlık değil; koca bir ömürde hiç bozulmadan devam eden dostluklar. Salih Bozok’u Atatürk’süz, Atatürk’ü de Salih Bozok’suz anmak ayıp olur. Buyrun...
İlk Türk Kadın Casus I İlklerinTarihi
İlk Türk Kadın Casus I İlklerinTarihi
9 aylar önce
İlkinin yıkımı henüz toplanmamışken 2. Dünya Savaşı’nın kapıya dayandığı yıllar. Yağmurlu, ılık bir sonbahar akşamı. Almanya Başkanı Führer Adolf Hitler yanında korumalarıyla birlikte bir gece kulübüne girdi. Sahnenin önünde kendisi için ayrılan masaya oturdu Führer. Bir yanında sağ kolu Ernst Röhm, diğer yanında sol kolu Joseph Goebbels… Sahneye çıkacak sanatçıyı beklemeye başladılar. Beklenen konuk geldiğine göre sanatçı da yerini almalıydı. Derken ışıklar kısıldı, sunucu ayağa kalktı ve sahneye çıktı. Önce Hitler’e sonra da adamlarına selam vererek takdime başladı. Buralara ait olmayan biriydi. Oryantalin, dansözlerin kraliçesi... Tüm Avrupa onu Haremin Son Kızı diye tanıyordu. Ya da İstanbul’un Gülü… Ortadoğu’ya özgü oryantal ezgiler duyuldu çalgılardan. Sahneye güzel ve kıvrak bir kadın çıktı. Enerjisi, kıyafeti ve yüzündeki sıcacık gülümsemesiyle Führer’e bir reverans yaptı ve şovuna başladı. Hitler’in bile hayran kaldığı bir dansöz. Erkeklerin dikkatini başka yere verememesinin suçlusu… Naziler dansına hayrandı. Ama onun için yaptıkları plan bambaşkaydı. Tıpkı onun Naziler için olan planının tamamen farklı olması gibi. Haremin Son Kızı… Güzelliği ve dans yeteneğiyle kimsenin giremeyeceği kapıları ardına kadar açan Emine Adalet… En az güzelliği kadar yüksek zekası ve cesaretiyle, vatanına olan aşkını birleştiren, Türkiye’nin 2. Dünya Savaşı’nın dışında kalması için en değerli bilgileri elde eden Adalet… İşte Avrupa’yı karış karış gezip dansözlük yapan, aynı zamanda Milli İstihbarat’ın ilk kadın casusu, Türk Matahari Emine Adalet’in tarihe gömülen hikayesi…
Furkan Korkmaz Aslında Kim?
Furkan Korkmaz Aslında Kim?
9 aylar önce
Ne güzel oluyor dimi yurt dışında ülkemizi temsil edenleri görmek, onlarla gurur duymak? Biz ki yabancı dizi izlerken bir “İstanbul” duyduğumuzda, yabancı filmlerde ülkemizden bir sahne gördüğümüzde, Türk bir karakter olduğunda havalara uçan milletiz. Bir de böyle gençler var… Baya kanlı canlı, ülkenin gurur kaynağı. Sayesinde meraklılar daha heveslendi, meraklı olmayanlar bile “yahu neymiş bu çocuk” deyip basketbol maçı açtı. Valla ülkenin futbol dışındaki spor bilgisi ve kültürü değişti onu takip etmekten. Tabii basketbol severler onu daha iyi tanır ama bu sene adını daha çok duyanlar da hakkındaki her şeyi merak etmeye başladı. E hal böyle olunca, gel de şimdi Furkan Korkmaz ViBio'su yapma... Videoları derleyen kaynak Zelimir HBK TRvideos Kanalı: trvideos.net/c/UCbpkmMfvXhvpfI-IGUQbHdgfeatured
Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi Aslında Ne?
Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi Aslında Ne?
9 aylar önce
Hava Kent projeleri hakkında bilgi almak için; bit.ly/vibio-havakent “İnsan kaderini değiştirebilir mi?” Başta kader olmak üzere, bu soru da yüzyıllardır konuşuluyor. E tabi hayatımızın bir parçası olan diziler de bunu konu edinmekten hiç vazgeçmiyor. Tv8 ekranlarında yeni başlayan doğduğun ev kaderindir dizisi de bu soruya cevap arayan diziler furyasına katıldı kısa zaman önce. Ana karakterlerimiz Mehdi ve Zeynep’e hayat baştan kötü davranmıştır. ve bu benzerlik iki kişiyi birbirine çeker. İşte kader burada yazılmaya başlanır dizide. "Bize çocukluk acılarını tekrar yaşatacak kişileri gözünden tanır, başkasına değil, ona aşık oluruz” gibi güzel ama beylik lafları içinde barındıran, hikayesiyle gözlerimizi böyle açıp “ay acaba nereye varacak bu konu” diye baktırtan diziyi bi ele alalım dedik. Acaba Tv8’in bir önceki dizi projesiyle aynı kaderi mi yaşayacak, yoksa alıp başını gidecek mi?
Tarihteki İlk Köle ve Köle Taciri I İlklerin Tarihi
Tarihteki İlk Köle ve Köle Taciri I İlklerin Tarihi
9 aylar önce
Neredeyse insanlık kadar eski bir kavramdan bahsediyoruz bugün. Tarlalarda, evlerde, madenlerde, yani insan gücüne ihtiyaç olan her yerde çalıştırılmış, nefes almak dışında hiçbir hakkı bulunmayan eşyalar… Hatta bazen nefes alma hakkı da tanınmadı onlara. Neredeyse hiç önemsenmeyen köleler, genele bakıldığında tarihe en çok etki eden topluluk oldu. Medeniyetlerin gelişmesine, yıkılmasına ve yeni baştan kurulmasında başrol oynadılar. Sadece siyasi değil sosyal anlamda da büyük etkileri oldu. Duyguları aktarmak için en çok kullanılan yol olan müziğe yön verdiler, Jazz ve Blues’un temelleri attılar hikayelerini anlatırken. Peki kendisiyle aynı özellikle sahip olan bir insanın yaşam hakkını elinden alarak köle haline getirmeyi ilk kim akıl etmiş? Ya da bunu neden yapmışlar? İnsanların yaşamını sağlaması için bulunduğunu iddia eden devletler bu konuda ne yapmışlar? İşte, tarihteki ilk resmi kölenin ve köle sahibinin hikayesi.
Patron Aslında Kim?
Patron Aslında Kim?
9 aylar önce
Şimdi demeyin “patron ne olacak yaa, al işte bizi çalıştırıyor çalıştırıyor kendi zengin oluyor” falan. Ya da aklınıza bu gelmesin. Hoş pek zannetmiyorum bunun geleceğini. Ama şimdi bahsedeceğim patron aslında bu ilk aklınıza gelen patron kelimesini zihnimizden silip, dinlemeyi sevdiğimiz patron haline getirdi. Zira diğeri konuşup emirler savururken içimizden şarkılar söylüyorken biz, bu patronun şarkılarına eşlik eder olduk. Miss gibi patron. Ötekinden zam istediğinde sana trip atarken canımız sıkılıyor, bu patron trap atıyor keyfimiz yerine geliyor. Uzuuuun yıllardır bu işin içinde. Yer altından çıktı yeryüzüne. Bakırköy istasyon konserlerinde daha bıyığı olmadan onu dinleyenler şimdi büyüdü, sold out olan konserlerinde yine onu dinlemeye gidiyor. Ehh bu durumda ne oluyor. Patron, Vibio’nun konuğu oluyor.
Cedi Osman Aslında Kim?
Cedi Osman Aslında Kim?
9 aylar önce
Doğduğu günden bu yana, o bunu bilmese de bir gün buralara kadar geleceği belliydi. İsmini babaannesinden aldı, Cedi. Arapça’da Büyük Lider anlamına geliyor. Basketbola çocukken başladı, sadece hobi olarak. Bu oyunun etrafında bir gelecek hayali kurmadı yani. Öyle boş zamanlarda oynuyordu işte. Onun hayali pilot olmaktı. Bir nevi oldu da… Yetenekli, hırslı ve alçakgönüllü. Zamanında çok kişiye dendi ‘büyük yetenek’ diye. Ama o başka… Kendisi için ‘bu çocuktan olur’ diyen kim varsa haksız çıkarmadı. 6 yaşında başladığı basketbol, hayatının en büyük parçası haline geldi. Söylediğinde göre dünyada Cedi ismine sahip olan tek insan. Türkiye’de düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda global bir unvan kazandı; The First Cedi. Saraybosna sokaklarında, elindeki eski basketbol topuyla oradan oraya koşan sıska ve küçük çocuk. Çevresine her zaman enerji veren, herkesin sevdiği küçük çocuk. Aile terbiyesini sonuna kadar almış, Atatürk’ün Zeki Çevik ve Ahlaklı küçük çocuğu. Önce Türkiye sonra da Amerika… İzleyen herkesi heyecanlandıran, efsaneler arasında şimdiden yerini ayırtan, saha-ülke-taraftar fark etmeden herkese adını haykırtan adam! O her zaman bizim ilk günkü kadar gurur duyduğumuz çocuk. The First Cedi… Cedi Osman konuğumuz…
Veba'dan Corona'ya İlk Biyolojik Silah I İlklerin Tarihi
Veba'dan Corona'ya İlk Biyolojik Silah I İlklerin Tarihi
10 aylar önce
İnsanlık son 5000 yılda 15 binden fazla kez savaştı. Bu savaşlarda 3 milyarın üzerinde insan öldü. Üstelik bunların %70’i asker değil sivildi. Devletlerin yaptığı katliamlar, soykırımlar ve daha niceleri binlerce yıllık tarihimizde adeta kara bir leke bıraktı. Ama her savaş öyle toplu tüfekli olmadı. Bazen bir devlet bir başka devleti yok etmek için eline bir taş bile almadı. Elbette silahları vardı, ama gözle görünmez silahlar. Amaçlar aynı olsa da savaşlar da çeşitlere ayrıldı. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra başlayan Soğuk Savaş, günümüzde daha belirgin hale gelen ekonomik savaş, teknolojik savaş, psikolojik savaş derken git gide çeşitlendirebiliriz bunu. Hepsinin de silahı birbirinden farklı aslında. Para, zeka, sabır, ilim, bilim… Bazen de sağlık. Sağlık, ilaç ve bilinç, bir devletin yok olmasını ya da gücüne güç katmasını sağlayabilir. Yani sadece bombalar yapmakla, tanklar almakla güçlenmez savunma mekanizmaları. Görünmez silahlara, biyolojik savaşlara da dayanabilmek gerekir. Tarih boyunca biyolojik savaşlar yüzünden yayılan hastalıklarda 1 milyara yakın insan öldü. Bazı ülkeler yıkıldı, bazı ülkeler de imparatorluğa dönüştü. Zafere giden yolda her şeyi mübah gördü insanoğlu. yine o insanoğlunun bugünlerde corona’yı kitlesel imha için yarattığı iddiasıyla sarsılıyoruz. inanılacak gibi değil ama inanılmayacak kadar imkansız da sayılmaz çünkü bunun örneklerini çok gördük. Tarihte ilk kez bir hastalığı lehine çevirmek için silah olarak kullandı bir adam. Avrupa’nın neredeyse yarısını yok etti caniliği. Evet, bu canilikten başka bir şey değildi. Bu videoda tarihteki ilk biyolojik silahı anlatırken aynı zamanda bunu kullanan adamın nasıl ‘’’Canilik’’’ terimini de ortaya çıkardığını göreceksiniz.
Zeynep Bastık Aslında Kim?
Zeynep Bastık Aslında Kim?
10 aylar önce
Şimdi bir an düşünün! İnternet olmasaydı. Onunla tanışabilecek miydik? Peki ya onlarla? Hatta onunla... Dolaylı ya da dolaysız, internet sayesinde büyük bir kitleye ulaşıp ünlü olan, Popülerliğini arttıran o kadar çok isim var ki, saymakla bitmez. Bakın sadece ünlü olan demiyoruz! Popülerliğini arttırmış olan da diyoruz. Heh işte Zeynep Bastık'ta onlardan biri. Ailemizin yeni nesil TRvideos şarkıcısı. Bir çok yerde şansını denedi ama sonunda TRvideos ile popülerliğin dibine vurdu! Peki bu yeni internet şarkıcısı modeli, Son dönemlerde neden daha sık karşımıza çıkar oldu? Yenilerle eskiler arasında, önemli bir fark var. Bu işte ilk olanlar, sanki bu işe “olursa olur-olmazsa olmaz” gözüyle bakıp, Parçalarını öylesine internete yüklerken, Yeni nesil, milenyum çağında yetişmenin farkını kullanıp, İnterneti proje alanları olarak kullanmayı öğrendi. Kısacası “Geleneksel medyada bana yer yok! Ben TRvideos'a kapağı atayım ama adam gibi atayım. Para harcayacaksam da buraya harcayayım.” Kafası yeni nesil sanatçılarda aldıııı, yürüdü... Bak en sonunda ne oldu? Zeynep Bastık Vibio ya konu oldu...
Corona Virüsü Aslında Ne?
Corona Virüsü Aslında Ne?
10 aylar önce
Dünya şimdiye kadar bir sürü badire atlattı. savaşlar, depremler, yıkımlar… Ve hastalıklar. Savaşta ölenlerden çok hastalıkta ölenler oldu. Örneğin İspanyol gribi 1918-19 yılları arasında 100 milyondan fazla kişinin canına mal oldu. 1981’de ilk kez görülmesinin ardından aids 25 milyon can aldı. Antik çağlardan beri en ölümcül olanı veba. 250 milyondan fazla kişi hayatını kaybetti bu hastalık nedeniyle. Sarı humma, kolera, çiçek, sıtma… Bunlardan bazılarının tedavisi bulundu, bazıları üzerinde ise çalışmalar sürüyor. Ama daha kötüsü, bu hastalıklar sadece hastalık da değil, kitle imha silahı olarak da kullanıldı. Mesela veba kullanılan ilk kimyasal silah.. Hal böyle olunca, özellikle gitgide artan dünya nüfusunda, yeni çıkan her hastalığa bir endişeyle bakar olduk. Bir corona virüs cinsi olan wuhan korona virüsü için de aynı endişelerimiz başladı yakın zamanda. Bilinmezliklerden oluşması, hükümetin üstü kapalı açıklamaları ve bunların tam tersi ülkeden gelen görüntüler acaba bu insanların, insanlara yaptığı son kazık mı dedirtmeye başladı. Kitlesel imha olacağı üzerine komplo teorileri üredi. Biz de sizin için ülkemizde de endişesi yaşanan bu hastalık aslında neymiş, belirtileri, önlemleri ve üzerine kurulan komplo teorilerine kadar hepsini toparladık. Buyrun...
Oscar Kazanan İlk Basketbolcu Kobe Bryant'ın Öyküsü I İlklerin Tarihi
Oscar Kazanan İlk Basketbolcu Kobe Bryant'ın Öyküsü I İlklerin Tarihi
10 aylar önce
O hala 6 yaşında babasının çoraplarından basket topu yapan, hırslı çocuktu. O 3 yaşında ilk defa elini değdirdiği basketbol topuna deli gibi bağlı kalan kara mambaydı. Basketbolun onun için tek gerçek olduğunu biliyordu. Ona aşık olduğu gerçeği… Tüm hayatını bunun üzerine kurdu. Yapılamaz denilen her şeyi yaptı, yapılamaz denilen her şeyi yapmaları için binlere, milyonlara ilham kaynağı oldu. Çocukluğumuzun uykusuz gecelerinde, ertesi gün okulda dersi bir elimiz çenemizde uyumamaya çalışarak dinlememizin, tenefüslerde beton yer, demir potada onun hareketlerini yapmaya çalışırken dizlerimizin yara bağlamasının nedeni. İlklerin adamı. Bunu o herkese ilham olabilecek hayat hikayesinin temel taşı olan hırsı ve çalışma aşkıyla yaptı. Basketbol aşkı, ona tarihte Oscar kazanan ilk basketbolcu olma ünvanını da getirdi.
Tutunamayanlar Dizisi Aslında Ne?
Tutunamayanlar Dizisi Aslında Ne?
10 aylar önce
Durun! Hemen şunu söyleyelim. Tutunamayanlar derken bu tutunamayanlardan değil, şu tutunamayanlardan bahsedeceğiz bugün. Yani tamamen farklı olaylar, bir kitap uyarlaması değil bu dizi. Konusu basit ama kadrosu büyük ümit vadediyor. Doğu Demirkol gibi yıldızı parlayan oyuncuların yanında Zafer Algöz gibi büyük ustaların yer aldığı Tutunamayanlar, tür bakımından ülkemizde aktif olarak devam eden tek dizi. İçinde hem uçuk bir absürtlük var hem de sert bir realistik. Yer yer komedinin içinde gerçek bir dram yer alıyor. İlk bölümünü izlerken bile sanki her hafta aynı saatte televizyonun başına bu dizi için geçiyormuşuz gibi hissettirdi. O kadar tanıdık ve o kadar sıcak geliyor ki uzun süredir görmediğimiz bir dostumuzla karşılaşmış gibi oluyoruz. Annesinin zoruyla iş bulmaya çalışan ana karakterimiz etrafında dönüyor her şey. Ama çevresindeki herkesin de kendine göre bir dünyası, hayalleri var. Karakterleri yeni tanımamıza rağmen içimizde bir özlem giderme duygusu oluşuyor. Tutunamayanlar da önce kalbimizde sonra da reyting listelerinde uzuun süre tutunacakmış gibi görünüyor.
Babil Dizisi Aslında Ne?
Babil Dizisi Aslında Ne?
10 aylar önce
Atanamayan öğretmenler, işinden çıkarılan öğretim görevlileri, çocuğuna bakamayan, kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşların intiharları. Annesinin hastalığı için eczaneden ilaç dilenen çocuk, aç kaldığı için ekmek çalanlar, kötü yola sapanlar.. Çalışmak için büyük şehire gelip tutunamayıp evine başları önlerine eğik dönenler. Çok güzel bölümlerden mezun olup, bir okuldan bile mezun olmayan zengin iş adamlarının altında ezilmeye mahkum kalanlar… Bu anlattığım karakterlerin hiç biri film karakteri değil. Gerçekte içinde bulunduğumuz dünyanın gerçek kahramanları onlar. Bir de tabii dizilerde gördüğümüz, sabah kalkınca Van kahvaltısı gibi dizilmiş kahvaltı masasında sadece bir portakal suyundan yudum alıp evden çıkan şımarıklar, baba parasıyla özel okullarda okuyup her gece partileyenler, ay zengin bi kocaya kapak atsam da zengin olsam diye fırıldak gözlerle etrafına bakan kızlar var. Ama bu dizide bunlar yok. Babil, Türk dizi sektörüne gerçek karakterle bomba gibi giriş yapan yeni psikolojik gerilim ve dram dizimiz. İzledik, etkilendik, anlatalım dedik. Anlatalım ki, değinmek istedikleri konulara belki biraz bizim de katkımız olur.
Cumhuriyet Tarihinin İlk Kadın İdamı I İlklerin Tarihi
Cumhuriyet Tarihinin İlk Kadın İdamı I İlklerin Tarihi
10 aylar önce
Tarih 12 Eylül 1931. Bir cumartesi sabahı önüne gelen 3/83 numaralı başvekalet tezkeresini onaylayan Başkanvekili İsmet İnönü, Isparta’nın Darıbükü Köyü’nden Tokalı lakaplı Fatma Ana’nın idamını onaylamış oluyordu. Fatma Ana’nın suçu ise peşin 20 altın ve sonrasında verilecek bir tarla karşılığında aynı köyden Eşref’in hanımı Ümmüşani’yi baltayla öldürmesiydi. Türkiye’nin kuruluş yıllarında pek çok idam yaşandı, pek çok ölüm kararının altına imza atıldı. Ancak bunun önemi bambaşka. Tam 88 yıl önce atılan bu imza ile infazı onaylanan Fatma Ana, cumhuriyet tarihimizde idam edilen ilk kadın olacaktı.
Aşık Veysel Aslında Kim?
Aşık Veysel Aslında Kim?
10 aylar önce
O “var mıdır dünyada gelip de kalan” dedi, biz ondan dünya malının geçici olduğunu öğrendik. O sazının teline vurdu, “güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa” dedi, biz güzelliğimize güvenmemeyi öğrendik. “Murat yalan, ölüm gerçek” dedi, ölümü hatırladık. Dertsiz baş, yarasız ağaç olmaz derlerdi, hep bu sözle dertlerini kabul etti. Gözü karanlıktı, gönlü aydınlık. Herkes onun gibi görse, memlekette kötülük kalmazdı. Mendilleri hazırlayın. İki kapılı hanın yılmayan yolcusu Aşık Veysel'i anıyoruz bugün. Sevgiyle..
İş Görüşmelerinde Dürüstlük I Vural Çakır ve Asma ile Mesele
İş Görüşmelerinde Dürüstlük I Vural Çakır ve Asma ile Mesele
10 aylar önce
Vural Çakır ve Asma ile Mesele programında bu bölüm, iş görüşmesinde ne kadar dürüst olunmalı? Yalan söylenmeli mi? konusu masaya yatırıldı. İyi seyirler!
Einstein'a Kafa Tutan Türk: Hüseyin Yılmaz Kimdir?
Einstein'a Kafa Tutan Türk: Hüseyin Yılmaz Kimdir?
10 aylar önce
Cambly’yi bu kodla ilk 10 dk ücretsiz deneyebilirsiniz, ayrıca sürpriz indirimden faydalanıp abone olabilirsiniz: VİBİOCAMBLY Üye olmak için: bit.ly/3a5rPQC İndirim linki: bit.ly/2sompPU *İndirim sınırlı sayıda kişi için geçerlidir. Cambly TRvideos Kanalı: trvideos.net/c/UCXmltHNzmokuyDaRHELgZDw Blog: blog.cambly.com/
Tarihteki İlk Seri Katil: Ted Bundy I İlklerin Tarihi
Tarihteki İlk Seri Katil: Ted Bundy I İlklerin Tarihi
10 aylar önce
Sözlüklerde, arada bekleme dönemleri olacak şekilde, 30 günden uzun bir zaman diliminde 3’ten fazla insanı öldüren kişilere seri katil denir. 3 denince az gelebilir. “Tarihte 3’ten fazla insanı öldürmüş milyonlarca kişi vardır.” diyebilirsiniz. Haklısınız. Bu tanıma uygun birçok katil geçti tarih sahnesinden. Örneğin 1500’lü yılları kana bulamış Elizabeth Bathory. Namı diğer Kanlı Kontes. Güzelliğini kaybedeceği korkusuyla çözüm arayan Elizabeth, 612 bakire kızı belirli aralıklarla kaçırarak, tepesinden asılı bir kafeste işkence yapmış ve kafesten akan kanlarla duş almıştır. Bakire kanıyla yaptığı banyonun, onu tekrar güzelliğine kavuşturacağını düşünmüş. Bazı tarihçiler, Orta Çağ’da varlıklarına ciddi ciddi inanılan vampir ve kurt adam olaylarının, o dönemde yaşamış ve zamanla efsaneleşmiş seri katillere dayandığını düşünmekte. Fahişelere Londra’yı dar eden ve gerçek kimliği hiçbir zaman kanıtlanamayan Karın Deşen Jack, 100’den fazla insanın katili yamyam Albert Fish ve daha birçoğu seri katil olarak adlandırılabilir. Ama bir tanesi var ki, aşk adını verdiği korkunç dürtüleri yüzünden onlarca kadının canını aldı. Tecavüz, adam kaçırma, soygun ve daha birçok suçtan yargılandı. Kadınlar önce onun korkusundan sokaklara adım atamadı, sonra da onunla olmak için yapmadık şey bırakmadı. Cinayetlerinin ne başı oldu ne de sonu. Gel gelelim seri katil tanımı da ilk kez onunla var oldu.
Charles Darwin Aslında Kim?
Charles Darwin Aslında Kim?
10 aylar önce
Şimdi Darwin'in şimdiye kadar tüm yanlış anlaşılmaları, kronik hastalığının getirmiş olduğu bilim ve inanç arasında kalması, evrimin teorisini verip, evlilik teorisi bile üretmesini anlatacağım. Dönem ödevi olanlar….. Evrim teorisini bir türlü anlamayanlar….. “Madem maymundan geldik neden hala maymunlar var” diyenler. Ulen siz bile…. Hadi gelin en anlaşılır Darwin ve evrim videosuna alalım sizleri.
Siber Zorbalıktan Kurtulabilir misin? I Vural Çakır ve Asma ile Mesele
Siber Zorbalıktan Kurtulabilir misin? I Vural Çakır ve Asma ile Mesele
10 aylar önce
Vural Çakır ve Asma ile Mesele programında bu bölüm, son zamanlarda gündeme oturan siber zorbalık konusu masaya yatırıldı. Bu videoyu sakın kaçırma, sen de siber zorba olabilirsin. İyi seyirler!
Türkiye'nin İlk ve Tek Kadın Mafyası I İlklerin Tarihi
Türkiye'nin İlk ve Tek Kadın Mafyası I İlklerin Tarihi
10 aylar önce
Kabadayı denince gözünüzün önüne böyle adamlar geliyor değil mi? Böyle kalıplı heybetli olanlar, sokaklarda nara atanlar, önüne gelenle kavga eden adamlar. Yeşilçam filmlerinden gördüğümüz kadarıyla çok da avantajlı bir ‘meslek’ aslında. Pavyonlarda, gazinolarda en ön masa onlara kombine verilir, en güzel solistler her zaman sevgilileri olur, hasılattan onların payı hazırdır. Sözlüğe göre, kendine özgü namus kuralları olan ve bunun dışına çıkmayan, iyi dövüşen, korkusuz kimselere kabadayı denir. Böyle bakınca sadece erkeklere özgü bir kavrammış gibi durmuyor. “Gözü dönen bir kadın 20 erkek gücündedir” derler. Bu sözün nasıl ortaya çıktığını da bu videoda göreceksiniz. Türk ve dünya tarihinde pek çok kabadayı figürü ortaya çıktı. Bazıları gerçekten var oldu, bazıları da sadece bir şehir efsanesiydi. Kabul edelim çoğu da erkekti… Ama bir kadın yaşadı ki bu topraklar üzerinde, hüküm sürdüğü kısa süre boyunca İstanbul’da adını duyurmadık yer bırakmadı. Sokaklarda duyulan naralar ya onundu ya da onun adamlarının. Peki nasıl ortaya çıktı bu kadın? Neden bir kabadayı oldu? İşte ilk ve tek kadın kabadayı Baltalı Hano’nun hikayesi…
Devrim Arabaları Aslında Ne?
Devrim Arabaları Aslında Ne?
10 aylar önce
Kuşkusuz ki her şey bir hayalle başlar. Bazı hayaller çok ütopiktir. Bazıları ise çok sığ. Ama bazı hayaller vardır ki, Olması çok zordur, olursa da her şey bir rüya gibi olur. Pembe bir rüya... Fakat asıl iş, sadece bu rüyanın gerçekleşmesini ümit etmek de değildir. Bunu başarabilmektedir. Bu rüyayı görebilmek için sürekli hayallere ve uykuya dalmak yerine, Önce rüyanın gerçek olabileceğine inanmak gerekir. Kolları sıvamak... Bu da yetmez! Size hayalperest diyecek muhalifleri göğüslemeniz, karşınıza çıkacak tüm imkansızlıkları aşmanız, Yeri geldi mi tehditlere, yeri geldi mi aşağılamalara hazırlıklı olmanız şarttır! Tökezlediğinizde “ben sana demiştim” deyip, halinize sevinenlerden tutun, iftirayla, negatif senaryolarla sizi tüketmeye, vazgeçirmeye çalışanlara kadar, her türlü insanla ve durumla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Para, bütçe, yatırım, risk... bunlara hiç girmiyorum bile. An gelir ki, Hayal kurduğunuza pişman olabilir. Her şeyden vazgeçmek isteyebilirsiniz. Neden ben? Bir tek ben miyim rüya gören? Diye sorabilirsiniz kendinize... Öyle bir baskıdır ki bu, Yetişkin olan herkes hayatının bir döneminde bu durumla karşılaşmıştır. Kimisi aşmayı başarmış, kimisi başaramamıştır... Bu Vibio'da anlatacağımız hikayede, her ikisi de var. Büyük bir rüyayı gerçekleştirmeye çalışanların başarılı olduğu, Ama gerçekleştirdikleri rüyanın başarısız olduğu bir hikaye bu... Bu hikaye Türk mühendislerinin ve ustalarının hikayesi... Bu hikaye Devrim Arabaları'nın hikayesi...
Atiye Dizisi Aslında Ne?
Atiye Dizisi Aslında Ne?
11 aylar önce
Pelin'in Instagram adresi: instagram.com/birmatmazel/?hl=tr Sakın izlemeyin!! Bak baştan söylüyorum Atiye dizisini sakın izlemeye kalkmayın, çünkü başından kalkamıyorsunuz. Hala izlemediyseniz tabi…. Netflix Türkiye’nin ikinci yapımı Atiye’nin ilk sezonu yayınlandı. Birçoğumuz şimdiden ikinci sezon için gün saymaya başladık bile. İçinde ne gizemler, ne soru işaretleri, ne anlamlar vardı ama. O yüzden çok uzatmadan hemen sizi atiye dizisinin Vibio'suna alalım. Atiye aslında kim? Sembolünün anlamı ne? Nemrut ve Göbeklitepe neden özellikle mekan olarak seçildi. Buyrun…
Atatürk'ün Gizli Aşkı Fikriye Aslında Kim?
Atatürk'ün Gizli Aşkı Fikriye Aslında Kim?
11 aylar önce
O sıradan bir kadın değildi. Daha küçücükken gördü hayatının aşkını, daha küçücükken tanıdı ayrılığın acısını. Bir deve gönül verdi. O dev vatanına gönlünü kaptırmışken. Tüm hayatını aşkının peşinden gitmeye adadı. Gitti de, ama bedeli çok ağır olacaktı. Mavi gözlü devi sevmek, küçücük bir pireydi dünya üzerinde. Fikriye, küçücük bir pireydi aşkının hayatında başlarda, sonra aşkıyla devleşti ve o devin altında ezildi. Buyrun üzerine ne şiirler, ne kitapkar yazılan, ne filmler çekilen o aşk hikayelerine “onlar neymiş ki bu hikayenin yanında” diyeceğiniz bir yaşam hikayesi. Fikriye’nin Atatürk’e olan ölümcül ama ölümsüz aşkının hikayesi...
Noel ve Yılbaşı Hristiyan mıdır? I Vural Çakır ve Asma İle Mesele
Noel ve Yılbaşı Hristiyan mıdır? I Vural Çakır ve Asma İle Mesele
11 aylar önce
Vural Çakır ve Asma ile Mesele programında bu bölüm vatandaşlık piyasası ve yılbaşı kutlaması tartışmaları masaya yatırıldı. Siz de düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.
Selin Ciğerci Aslında Kim?
Selin Ciğerci Aslında Kim?
11 aylar önce
Arkasından erkekmiş kadın oldu, döndü, kestirdi diyorlar. onun ise buna cevabı “arkamdan dolandırıcı, hırsız kadın tüccarıymış diyeceklerine bunu desinler daha iyi.” oluyor. O, cinsiyet beyanı üzerinden en çok zorbalıyğa uğrayan, en çok konuşulan kadın. Dj’lik yapıyor, kendi şarkısını çıkarıyor, adını taşıyan kozmetik markası oluşturuyor ama selin hala başka nedenlerden dolayı gündeme geliyor. Gelin, kendini anaç bir trans olarak yorumlayan, sanatıyla değil, kişiliğiyle sevilen Selin Ciğerci’nin altın kafesteki hayatından, nasıl özgürlük diye uçtuğuna bakalım birlikte. Buyrun, yanlış bedene hapsolmuş ruhunu kurtarma operasyonu ile Selin Ciğerci.
Star Wars Aslında Ne?
Star Wars Aslında Ne?
11 aylar önce
Cinetime internet sitesi: www.cinetime.com.tr/ Veeee sonunda geldi! Öyle bir film ki bu, Kendine ait evreni ve karakterleri ile, Sinema tarihini değiştirmekle kalmadı. Piyasada kendine ait devasa bir sektör oluşturdu. Filmleri ve dizileri yetmedi. Oyuncakları, çizgi romanları, video oyunları, Hatta giyimi, kuşamı ve aksesuarlarıyla da, Sahiplerine bugüne kadar 30 milyar dolardan fazla para kazandırdı. 78-86 arası tam 250 milyon adet oyuncağı satıldı. E hal böyle olunca da “bir popüler kültür devi” olması gayet normaldi. Eğer birisi daha önce hiç duymadığınız egzantrik isimlerden, Ellerini ve kollarını kullanarak değişik uzay gemileri ve gezegenlerden falan bahsediyorsa, Her şeyden önemlisi elindeki şemsiyeyi, ışın kılıcı sanıp sağa sola savuruyorsa... Bırakın güç onunla olsun, Çünkü muhtemelen o bir Star Wars fanıdır. Arkadaşının kulağına kohlayıp “I'm your father” diyenleri saymıyorum bile... İster fanı ol! İster olma! Ama 42 yaşındaki bu devin son filmini merak ettiğini biliyoruz. Biz de ettik. Buyrun!
Kadına Şiddetin Suçlusu Kim? I Vural Çakır ve Asma İle Mesele
Kadına Şiddetin Suçlusu Kim? I Vural Çakır ve Asma İle Mesele
11 aylar önce
Vural Çakır ve Asma ile Mesele programında bu bölüm maalesef ülkemizde çokça yaşadığımız, gördüğümüz, içimizi yakan kadın cinayetleri masaya yatırıldı. Bu cinayetler toplumsal mı yoksa kişisel mi? Siz de düşüncelerinizi yorum olarak yazın.
Timuçin Esen Aslında Kim?
Timuçin Esen Aslında Kim?
11 aylar önce
Cinetime internet sitesi: www.cinetime.com.tr/ Onu öyle magazin programlarında göremezsiniz. Hatta gördüğünüz program olsa olsa anca bu olur, magazincilerin onu çekmesini istememesi ama polisin gelip yaka paça onu karakola götürmesi meselesi. Ama yaptığı her işte hazırda bekleyen hayranları vardır. O ne kadar sessiz kalsa da, arada bir oyunculuğa ara verip başka şeylere yönelse de başladığı her yeni işte o hayranları tarafından kucaklanır. Kendini röportaj vermeye layık görmez o yüzden hayatı hakkında da çok az şey bilirsiniz. O yüzden biz de dedik ki her yere bakalım, araştıralım ve Hekimoğlu dizisi ile ekrana dönen Timuçin Esen’in hayatını sizlere anlatalım. Amerika’da çocuk bakıcılığı yapmasından, Müslüm filmine kadar… Her şeyiyle Timuçin Esen.
Ezgi Mola Aslında Kim?
Ezgi Mola Aslında Kim?
11 aylar önce
• VIBIO20 kodunu kullanarak TrendyolMilla ve Trendyol Man ürünlerinde geçerli 100TL ve üzeri alışverişe 20TL indirim kazanıyorsunuz. Link; ty.gl/youtube_vibio_millaman_1712 Tüm kategorilerde inanılmaz indirimler var. Şimdiden alınacaklar listesini hazırlayın deriz. - Bir kişi indirim kodundan yalnızca bir kez yararlanabiliyor - İndirim kodu ay sonuna kadar geçerli. - Garage sale butiklerinde indirim kodu geçerli değil. Muhtemelen birçoğunuz onu Arkadaşım Hoşgeldin, Celal ile Ceren, Patron Mutlu Son İstiyor gibi 2010’dan sonra hayata geçen yapımlarda tanıdı. Ama o hayatımıza gireli 20 yıldan fazla oldu aslında. 1998’de başladığı oyunculuk kariyerinde sürekli yükselen bir ivme yakaladı. Hem oyunculuğunu geliştirdi hem de fiziksel olarak değişti. Kenarda köşede kalmış, bazen erkeksi bazen tatlı kız rollerinden sıyrılıp güzeller güzeli başrollerden olmayı başardı. Yani filmlerin asıl kızı, hedeflenen, düşlenen yüzü oldu. Buraya kadar da kolay gelmedi tabii. Daha dün aldığı kilolarla gündeme gelirken bugün Alessandra Ambrossio’yla aynı kıyafeti giyip insanları büyülemesiyle konuşuldu. Pelin Olgun İnstagram: instagram.com/birmatmazel/ Vibio İnstagram: instagram.com/officialvibio/
Hakan Akkoyunlu
Hakan Akkoyunlu - 3 saatler önce
Kel ölünce sırma saçlı kör ölünce badem gözlü olurmuş.
Oznur Yavuzel
Oznur Yavuzel - 3 saatler önce
Sadece IŞIKLAR İCİNDE UYU DİEGO ARMANDO MARADONA😭😭😭
enes dülye
enes dülye - 4 saatler önce
Özür videonu s2yim ve git bidaha çek
Lunch Ama Fbi
Lunch Ama Fbi - 4 saatler önce
Baya yanlış bilgi var ya
günes daday
günes daday - 4 saatler önce
yasayan efsane
Contraizm
Contraizm - 4 saatler önce
Hızlı yaşayan erken ölür...
Damla Aslan
Damla Aslan - 4 saatler önce
Memnun olmayan izlemez kimse zorlamiyo izleyin diye sonra saçma sapan içerik atiyosunz sırf boş yapmak için..
Lee jung Young
Lee jung Young - 5 saatler önce
Abla ya ve te de bı ti es
Zeynep K
Zeynep K - 5 saatler önce
Gerçek aşk unutulmaz yıllar geçsede üstünden izi kalır acısı kalır anısı kalır hatırası kalır kısacası gerçek aşkın her an her hatırla derin bir yarası kalır.
SainT's Maxi
SainT's Maxi - 5 saatler önce
Erkek olun lan biraz şu insanları görüp tiksiniyorum hayatdan
Eray Arslan
Eray Arslan - 5 saatler önce
Her geçen gün birer birer masadan eksiliyor dostlar......
gizem g
gizem g - 5 saatler önce
köydeki eve gecekondu denmez
Mustafa İzzet
Mustafa İzzet - 5 saatler önce
Allah herkese bı İsmail abi nasip etsin
Mina Dedebaş
Mina Dedebaş - 5 saatler önce
Bu adamın kardeşim benim bebişim ve oha diyişi çok tatlı ğwmdğwmf
Rüveyda isin
Rüveyda isin - 5 saatler önce
Gülseren Budayicioglunu eleştirene kadar dönün kendinize bakın. Kadının hayatı okumakla anlamakla geçmiş. Siz napiyorsunuz? Dün ben yayınlarını eğitim hayatını okudum sırf 20 dakkam bunu okumakla geçti o kadar çoktu yani. boş yapmayın bence
Musa Melih
Musa Melih - 5 saatler önce
bende minecraft oynuyorum
Savaş Karan
Savaş Karan - 5 saatler önce
Abla bide Mardinli monreo hakkında bilgi verseydiniz çok benziyor. Türkiye'nin merdin monreo adında mrlyn monreoya benzeyen Bi kadın var
Ersin Yekin
Ersin Yekin - 5 saatler önce
MARADONA
ömer okur
ömer okur - 5 saatler önce
Pqueen in videosunu yapın. Çok komik olur. Pelinyonlar buraya.
Futbolist Channel
Futbolist Channel - 5 saatler önce
trvideos.net/EZqD3Q8BU-c-video.html Maradona süper golleri
Mustafa Bayram Ural
Mustafa Bayram Ural - 6 saatler önce
İyide hiçbir fakire yardım haberini duymadım
Pervin Neirova
Pervin Neirova - 6 saatler önce
tek bir soz SANANEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE istediklerini yaparlar SANANE BUNDAN
Naber ツ
Naber ツ - 6 saatler önce
Çocuk baba parasıyla para babası oldu akjdjwndnanndn
PRETTY BEAR
PRETTY BEAR - 6 saatler önce
kipop ay ölücem galiba betese değil bities anlamadılar hala
Min Yoongi'nin Muzlu Milkshake'si
Min Yoongi'nin Muzlu Milkshake'si - 7 saatler önce
"bEtEsE"mi? Ciddi Olamazsın Hiçmi İngilizce Öğrenmedin?
Cüneyt Tuncoz
Cüneyt Tuncoz - 7 saatler önce
Malum kanal ne hanımefendi.. O kanal da calışan emekçilere saygınız olsun. Iktidar yanlısı diye bu haddi aşmak nedir? Lafa gelince emekçi geciyosunuz
Ke Hu
Ke Hu - 7 saatler önce
Videoları büyük zevkle izliyorum ama boca’ya 1milyon € bonservisle transfer oldu diyosunuz.Benim bildiğim kadarıyla euro 2000 yılında işlem görmeye başladı dolar veya başka para birimi olabilir mi? O zamanın futbol şartlarına göre aşırı büyük bir miktar çünkü
Tentryol
Tentryol - 7 saatler önce
Çok saçma bı şekilde anlatmışsınız gerek yoktu videoyu yapmanıza bile
aslı tezcan
aslı tezcan - 7 saatler önce
Sen gitde başka saçma sapan dizileri elestir bu diziyi eleştirmek senin haddine değil.
Emil Memmedov
Emil Memmedov - 7 saatler önce
Bir wey soylemek istiyorum . BTS sizi seviyorum😍.Siz hanim efendi sozlerinize dikkat edin lutfen
NF MASTİKA
NF MASTİKA - 7 saatler önce
SEN TÜRK OLDUĞUNU UNUTSAN BİLE DÜŞMAN ASLA UNUTMAZ
JOHNNY BRAVO
JOHNNY BRAVO - 7 saatler önce
o günün öğleninde Fatih Ayasofyada öğle namazı kıldı..
G H
G H - 7 saatler önce
Yüzyüze hiç tanışmadık, bir tek kelime bile konuşmadık. Yıllar geçiyor ama ilk haberini aldiğimda ki hissettiklerim, üzüntüm bugün aynı yoğunlukta. Bir araya geldiğimizde mutlaka senden konuşuyoruz. Kabilenin sayısı her geçen gün artıyor. Sen gittin paylaştığın bilgilerin ile halen insanlara yardim ediyorsun. Mekânın cennet olsun babuş. 🙏 01.12.2020
Matt Seth
Matt Seth - 8 saatler önce
32 yaşındayım ve Maradona'nın son yıllarını görme şansına sahip olduğum için çok mutluyum.
pourya seyfi
pourya seyfi - 8 saatler önce
Yaşasın Turkiye🇹🇷😍
Sedat Çakmak
Sedat Çakmak - 8 saatler önce
trvideos.net/brW4Wql3cYI-video.html
Can Özdemir
Can Özdemir - 8 saatler önce
Tayaç Ayaydın kimdir video sunu yaparmısınız
Can Özdemir
Can Özdemir - 8 saatler önce
Tayaç Ayaydın kimdir
Belgin Mert
Belgin Mert - 8 saatler önce
Ya Allah aşkına ASİK MAHZUNİ SERİFİ , ALİ NURSANİYİ ANLATSANA .
Rashad R.R
Rashad R.R - 8 saatler önce
trvideos.net/MP9bzCpNV2I-video.html Music dedicated to the legendary football player Diego Maradona.
ATTİLA
ATTİLA - 8 saatler önce
Kardeş katli fermanı islama uygun değil ben kabul etmiyorum din düşmanı insan benim atam değil !
Yusuf Kaya
Yusuf Kaya - 8 saatler önce
🍋🍉🐛
Emirhan YILMAZ
Emirhan YILMAZ - 8 saatler önce
İzlemeden önce gelip izleyenler ve izledikten sonra gelenler
Efe Paşa
Efe Paşa - 8 saatler önce
İzmir Marşı Aslında Kafkasya Marşından Türemiş Bir Marştır. İzmir Marşı Atatürk İçin Bestelenmiş İken Kafkasya Marşı Enver Paşa İçin Bestelenmiştir. Kafkasya Marşını Bu Linkten Bulabilirsiniz.trvideos.net/133MQKvLE9w-video.html
Adamın biri
Adamın biri - 8 saatler önce
Bu oyuna karşı en ufak bir ilgim yok Bütün mevzu bu hatundan gözümü alamıyor oluşum Çok fenaaaaaaaaa♥♥💛💛
Kerem Efe Ünal
Kerem Efe Ünal - 8 saatler önce
Ben ne insanlar gördüm üzerinde kıyafeti olmayan Ben ne kıyafetler gördüm içinde insan olmayan Hz.Mevlana
Ahmet Kapısız
Ahmet Kapısız - 8 saatler önce
O sabahı çok iyi hatırlıyorum. bir sene önce depremden dolayı evimiz yıkılmıştı ve babamın yaptığı ufak bir barakada kalıyorduk. sabah kalktım dışarı baktım güzel de bir hava vardı dışarıda sonra annem yanıma geldi. Şaban kalp krizi geçirmiş geçirmiş dedi. ama öldüğünden çok sonra haberim olmuştu. çocuk aklı zaten çok sorgulamıyorsun sadece üzüldüğümü hatırlıyorum. 7 yaşında bi çocuğu öylesine üzmüştü,Öyle güzel bi insandı kalbimizde yer eden. Ruhu şad olsun...
Hayrullah Gül
Hayrullah Gül - 8 saatler önce
Mahalle maçlarında “MARADONA benim” kavgaları olurdu.. Ötesi yok ..
feyza feyza
feyza feyza - 9 saatler önce
Çiço değil (çiçi )
Türk Türkoloji
Türk Türkoloji - 9 saatler önce
Bu kanalın sunucusu kendi fikirlerini zorla sevdirme cabasında gibi geliyor nedense
bahar nnur
bahar nnur - 9 saatler önce
trendyol pazarlaması geldı dırek vıdeoyu durdurdum sımıdede cıkıyorum=)sacmalık
Nagihan Ozpazarcioglu
Nagihan Ozpazarcioglu - 9 saatler önce
Bu işi yapacaksan bulaşık yıkamakla sogan patates le başlıyor
ALYSSA Alyssa
ALYSSA Alyssa - 9 saatler önce
Great show. portrait of society and of a human nature. Well done Oyku👍
Mazlum
Mazlum - 9 saatler önce
Polat Alemdar kimdir videos unda yorumları kapatmaniz Kurtlar vadisi izleyicilerin e yapılmış büyük bir ayıptır . İstediğiniz kadar lincleyebilirsiniz .
*Barış Üçhilal*
*Barış Üçhilal* - 9 saatler önce
Onu biz yeni nesil bilmez eskiler bilir o gerçekten futbolun kiralı tanrısıydı bütün futbolculardan farklı top sürme ve bitiricilik hiç-bir futbolcuda yok ona benzeyen ama farklı biri var oda messi asla bir Maradona olamaz olamadı
Ali Yanarda-
Ali Yanarda- - 9 saatler önce
Çünkü İslam dini kadının çalışmasını doğru bulmuyo
pcnmra
pcnmra - 9 saatler önce
#MademEvdeyiz1HayatKurtaralım
ALYSSA Alyssa
ALYSSA Alyssa - 9 saatler önce
a portrait of a society . Great professionnal work .well done for Oyku .actress talented beautiful. she has perfected her role👍
Gizem Afşn
Gizem Afşn - 10 saatler önce
Herkes Öykü Karayel'i en çok kalp atışından hatırladı onu söylememişsiniz
Ayşe Sena Ayaz
Ayşe Sena Ayaz - 10 saatler önce
He siz haklısınız he
Okan Kavak
Okan Kavak - 10 saatler önce
Vidolarınız çok iyi böyle devam ederseniz çok sevinirim... Sizin sayenizde tarihleri sevmeye başladım anlatma şeklinden dolayı teşekkür....
Selda Durna
Selda Durna - 11 saatler önce
Bir başkadır dizisinde Öykü Karayel’in oyunculuğunun bu kadar başarılı olmasının en büyük sebebi Yönetmenin iyi oyun vermesi bence, parladığı ve yükselişe geçtiği oyunun Yönetmeni de Berkun Oya olunca buna şaşırmıyor insan
mutant Mustafa
mutant Mustafa - 11 saatler önce
Şeyma 'yi sıktır et , sen ne güzelsin.
Mehmet Tarık
Mehmet Tarık - 11 saatler önce
5:11 SINAVDA SORUYU BOŞ BIRAKMAK İSTEMEDİĞİMDE
jk rabbit
jk rabbit - 11 saatler önce
BETESE değil BTS
Ahmetkerem Elci
Ahmetkerem Elci - 11 saatler önce
Hocam dersten selamlar
ferit dalgıç
ferit dalgıç - 11 saatler önce
Kokayini az çekecekti. Neyse kokayinler içinde yatsın
DİRİLİŞ ZAMANI
DİRİLİŞ ZAMANI - 13 saatler önce
Futbol tanrısı ne lan. Özenti olmayın. Salak saçma benzetme yapmayın
Arık Erdenet
Arık Erdenet - 13 saatler önce
Kadın çok uzatıyo yaa izlerken sıkılıyorum direk konuya gir bee
Mehmet Kerem İnan
Mehmet Kerem İnan - 13 saatler önce
Napoli kadrosu iyi bir kadroydu Alemao Careca De Napoli vs. vikiden bakıp yazmıyorum bütün başarıları maradonaya ihale edilmesi haksızlık. 86 arjantin çok iyi bir takımdı 90 arjantin ise bir o kadar kötüydü bütün turları penaltılarla Goygochea ile geçtiler. 94 te zayıf yunanistan maçı dışında sahada gezindi. W. Bremen- Napoli maçları öncesi ve sonrası demeçlerini havada kaldı. 90 Dk da iğrenç zevksiz 2.tur Brezilya-Arjantin maçı yapılanları itiraf etmişti suluklara ilaç katıp rakibe icirdiklerini. Zeki bir adam sayılmazdı karakterde öyleydi işte.
Mehmet Kerem İnan
Mehmet Kerem İnan - 14 saatler önce
86 90 94 dünya kupalarını ve 87-90 arası napoli maçlarını tvden canlı izledim maradona tıpkı kendi neslindeki diğer ikonik ünlüler gibi yetenegi abartılmış overrated, karakter olarak ise sıkıntılı bir adamdı.
Yakup Ktk
Yakup Ktk - 14 saatler önce
Arkadaşlar bu eşcinsellik kavramına karşı çıkılmasının nedeninin herhangi bir dine inanmakla felan alakası yok her şeyden önce biz insanız toplumun içerisinde bazı "Ahlak Kuralları" var bizimde bu kurallara uymamız gerekiyor videoda genetik olduğundan bahsetmiş ben yanlış olduğunu düşünüyorum doğduktan sonraki süreçte aile tarafından verilen düzgün eğitimle ve anne babalar gerçekten sorumluluk sahibi olduğunda bu tür ahlaksızlıkların ortadan kalkacağına inanıyorum bu kadar saçma sapan dini inançların veya cinsel yönelimlerin ortaya çıkması ve insanlar arasında yaygın hale getirilmeye çalışılmasındaki amaç "aile" dediğimiz toplumun temel yapı taşını ortadan kaldırmak lütfen bu tür konularda biraz daha dikkatli olup önlemlerimizi alalım Allah yâr ve yardımcımız olsun
kingtantr
kingtantr - 14 saatler önce
yoonkookk dhsjdjajjjsjdjdjdjdjsdjdjjsjsjdjdjdjdjdjdd
Nergiz Bayramzade
Nergiz Bayramzade - 14 saatler önce
Bakış açısı ne kadar farklı ben tam başka bakıp tam başka şeyler çıkarıyorum diziden.
Hakan Çelik
Hakan Çelik - 15 saatler önce
Pelin 6.9 milyon euro. Reji ekrana 6.9 milyon dolar. Aradaki kur farkını ben alabilirmiyim 😅😅
Freddie Mercury
Freddie Mercury - 16 saatler önce
Maradona sıçtı dona diye çocukluğumuzda tekerleme söylerdik italya 90 dünya kupasını hatırlıyorum 86 gibi kupanın favorisi idi ama finalde almanya kupayı almıştı maradona o zamanlarda kokain falan kullanırdı. Çocukluğumuzun yıldızıydı mahallede mac yaptigimizda kaleden forvete kadar hepimiz bir isim alırdık schumacher simovic maldini hagi maradona klinsmann matheus baggio skillaci... Efsanelerdi ...Şimdi futbol mu kaldı hele şu pandemi günlerinde seyircisiz tatsız tuzsuz maçlar oynanıyor
Elif Onaydar
Elif Onaydar - 17 saatler önce
Amorokon yada shorlokholmos ingilizcesi seçeneği beni büyüledi..
Gopi Ahem Modi
Gopi Ahem Modi - 17 saatler önce
Bence babası o iş yerinde çalışan adam benziyolar çünkü
Şükriye Kervanci
Şükriye Kervanci - 18 saatler önce
İçerik adını görünce ee demek geldi icimden
Omer Caglar
Omer Caglar - 18 saatler önce
Bu kız muhteşem bir sunucu