Modern Türkiye’nin Sonu: Beyin Göçü Hakkında 10 Gerçek

44 951
1 212
 
YORUMLAR
Atakan Güngör
Atakan Güngör - 4 gün önce
9:10 Amerikanın üzerinde neden çin bayrağı var?
jikooq
jikooq - 4 gün önce
yemeyenin malını yerler aq
Halit Gümüskaya
Halit Gümüskaya - 6 gün önce
Çok çarpıcı bir video.
Ferhat Cihan
Ferhat Cihan - 11 gün önce
26 yaşımda üniversiten mezun oldum şuan 29 yaşındayım ve 3 senedir iş arıyorum. Sonra bu gençler niye gidiyor. Gidecek abisi. Benim gibi yıllarca işsizmi kalsın. Hem işe almıyorlar Sonra da yoook senin yaşın geçmiş yoook senin tecrüben yook falan mı desinler suratına. Tabii zaman ilerliyor benim yaşım nasıl 26'da kalacak. Yanii ülke düzelmez sefillik daha hat boyutlara ulaşacak. Çünkü ülkedieki herşeyi sattılar. Sonra bununlada yetinmeyip birde Geçilmeyen binilmeyen kullanılmayan ütopik geçiş gerantisi verdiler. Havaalanı için uçuk yolcu sayısı, Köprüler yada tüneller için uçuk araba sayısı gibi. Bunuda halkın sırtına kilitlediler. Yıllarca bu borç ödenecek. Sonra çiftçilik-tarımmı batırdılar. Tanzim dediler fiyatı düşürmek için oda işe yaramadı yaramıyacaktı. Çiftçinin girdi maliyeti düşmezse ne yaparsan yap taşıma suyla değirmen döndürürsün. Sonra gelde yaşa bu ülkede.
Burayı büyük harfle yazıyorum ki anlayın diye. SAKIN FIRSATINIZ MADDİ İMKANLARINIZ VARSA GİDİN AMERİKA-KANADA -İNGİLTERE-AVUSTRALYA-İSVEÇ-İSVİÇRE-NORVEÇ BU TÜR ÜLKELER GELİŞMİŞ ÜLKELERDİR. VE BİR ÇOOK CUMHURBAŞKANLARININ PARALARI BU TÜR ÜLKELERİN KASASINDADIR. ÖZELLİKLE "---İSVİÇRE--" BUNUN EN BAŞ ÖRNEĞİDİR. VE ULUSARASI BİR DOKUNULMAZLIĞI VARDIR BU ÜLKENİN.
enes şahin
enes şahin - 14 gün önce
Yorumlara bakıyorumda çogu kişi başka ülkelere gitmek istiyor ya biz ne ara bu kadar hain ne ara bu kadar nankör olduk
Ferhat Cihan
Ferhat Cihan - 12 gün önce
He Tayyip çoook masum değilmi? Asıl ülkeye hainlik yapan o. Geçler ne yapsın. Burda kalıp çürüsünmü. Orda dolar kazanıp yuva kurup hukukuyla yaşıyor. Türkiyede tecavüz, işten çıkarılma, hukukun güvencenin olmadığı bir yerde kim kalmak ister. Hadi bunu cavaplada ona göre hain de giden gençlere.
Hilmi Reşit Keskin
Hilmi Reşit Keskin - 18 gün önce
O ZAMAN EĞİTİME ÖNEM VERECEKLER ÜLKEMİZDE EĞİTİM SİSTEMİ SIFIR BOMBOŞ
Tugay
Tugay - 18 gün önce
Ruhi parti kur oy vermezsem şerefsizim
azgın pocoyo
azgın pocoyo - 18 gün önce
9:01 amerigamı çinmi
A. İbrahim T
A. İbrahim T - 20 gün önce
8:57de yanlışlık var çünkü A.B.D nin haritasında çin bayrağı var
lili lili
lili lili - 22 gün önce
Yahu nasıl beyin göçü vermesin Allah aşkına insan iradesine bile saygı kalmayan bir ülke olduk maalesef 1 Nisan Pazartesi 2019 en büyük örneği değil mi.😑
OgunBasar
OgunBasar - 22 gün önce
bende suanda polonyadayım eğitim için ama biter bitmez ülkemize döneceğiz tabiki herşey para değil aile , dostluk ve kültür farkını dışarıda anlarsınız
OgunBasar
OgunBasar - 11 gün önce
+Ferhat Cihan en kötü sevdiğim işi baristalık yaparım çok sıkıntı değil
Ferhat Cihan
Ferhat Cihan - 12 gün önce
Döndön burda işsizlik tavan sonra kalsaydım diye yakınırsın.
Abdurrahman kul
Abdurrahman kul - 22 gün önce
O videoda saydığın kişiler Türkiyede iş imkanı bulamadığı için mi yurtdışına gidip onların gelişmesine katkıda bulundu yoksa yurtdışında Türkiyeden daha fazla kazandığı için mi eğer ikincisi ise vatan sevgisi bunun neresinde ?
Abdurrahman kul
Abdurrahman kul - 11 gün önce
+Ferhat Cihan iyide kardeşim birinin bir yanlış yapsa bile bu yanlışı doğru mu yapar biz birey olarak ülkenin gelişmesi için elimizden geleni yapmayıp sonra ülke neden böyle deme hakkına sahip miyiz ?
Ferhat Cihan
Ferhat Cihan - 12 gün önce
Tayyibin vatan sevgisi nerde. Cumhurbaşkanın bile vatan sevgisi yoksa halkında aramıyacaksın Hani bir söz vardır. Bir işin başı neyse kıçıda öyle olur. Ülkenin başında ülkeyi sevmeyen bir diktatör var, sen halkın sevmesini neden belkiyorsun. Bu bir garip acayip bir düşünce.
Ekrem Umut
Ekrem Umut - 23 gün önce
gömlek yakışmış
Son Asil
Son Asil - 26 gün önce
Allah ın izniyle bende beyin göçüne katılıcağım
Wasim Ahmad
Wasim Ahmad - 27 gün önce
Türkiye'nin 17yılde nerden nereye geldi .. herşeye rağmen Dünya'da bir süper güç olacaktır allah izniyle zaten bu yüzden saldırıyorlar , çok az kaldı yeterki biz bu memleketin kiymetini bilelim, bir ve beraber olalım.. abd askısı gibi değil Avrupa'da hep görüyoruz .. yüzyıldan sonra Türkiye gümbür gümbür geliyor allah izniyle
Can 36
Can 36 - Aylar önce
9:12 çin e amerika haritası yapmissin
ömer akay
ömer akay - Aylar önce
bizim milli egitimi kim bu hale getirdi lan!
ömer akay
ömer akay - Aylar önce
yaw binali başkan bi dur be !!!
Samet53TR -
Samet53TR - - Aylar önce
RUHİ DEMESİ KOLAY
Lokizem
Lokizem - Aylar önce
Sanki Türkiye'de araştıran, üreten insana imkan ve değer veriliyor da öğrenciler inadına gidiyor? Ben de isterim kendi ülkelerine fayda sağlasınlar ama kimse keyfinden terk etmiyor buraları.
Berke Yilmaz
Berke Yilmaz - Aylar önce
Adam haklı
JesusCem1
JesusCem1 - Aylar önce
Türk milleti tarihte alemin topragini zapt etmek icin cok savasti, ama ruhta özgür, barisci, yapici ve dürüst bir millet olmak icin hic savasmadi. Bunun sonuclarini simdi görüyoruz.
AI. Ksenon Blackjac
AI. Ksenon Blackjac - Aylar önce
Ruhi o binde demek değil ki matematiksel bir hata yapmişsın.
akılsız akıllar
akılsız akıllar - Aylar önce
YAPTIĞIN VİDEOLAR BAŞARILI VE SEYRİ GÜZEL AMA SİYASİ ALGI YAPMAN HOŞ DEĞİL. BU HOŞ DEĞİL.
Mustafa Bayburt
Mustafa Bayburt - Aylar önce
IT alanındayım durmaya pek niyetim yok gibi :(
Onur atk
Onur atk - Aylar önce
Bir birimizi sevmiyoruz.
Hazar Türkü
Hazar Türkü - Aylar önce
Beni de kaybetti bu ülke sırf ırkçı söylemleri ile dini olarak onlardan değilim diye bende gidiyorum zaten eğer ki bir gün ırkçı söylemleri bırakır iseniz seve seve gelirim ancak umarım bunun için çok geç olmaz
Zeynep Sude Boğa
Zeynep Sude Boğa - Aylar önce
Kaynak belirt!
mutellim mehemmedov
mutellim mehemmedov - Aylar önce
ilk once dil ve dinde deyisiklik olmasi gerek ve bazi kelimeler alinmali bazi kelimeler eklenmeli okuyan cocuklari negatif etkileyen cocuklara dikkat edilmeli bu tur deyisiklik bakis acisinida deyisecek ve gelismeyide hizlandiracak diye dusunuyorum
Ali Osman Kaya
Ali Osman Kaya - Aylar önce
"Eski köye yeni adet getirme" düşüncesi kalkmadığı sürece bu ülke ilerlemez!
Muhammet yasin koç
Muhammet yasin koç - Aylar önce
Biz meslek lisesinde kaynakçılık okuyoz.mezun olduktan sonra mersedesin (almanya markası ) fabrikasına gidip kaynakçı amelesi oluyoz.
ERSİN İBRAHİM TAZİM
ERSİN İBRAHİM TAZİM - Aylar önce
Çin haritası yerine abd haritası kullanmışsın kardeşim
Berfin ÖZCAN
Berfin ÖZCAN - Aylar önce
Bizimkilerde ancak mecliste birbirini yesin elin gavuru bizim zekamızla bizi yönetsin 👏👏
Aksu Çelik
Aksu Çelik - 2 aylar önce
Yapılan bazı yorumlara istinaden bir şeyler demek isterdim ancak cahile tipim müsait değil.
Mert Bozoglu
Mert Bozoglu - 2 aylar önce
8:57 Çin bayrağını Amerika haritasının üstüne koymuşsunuz.
Engin dalcı
Engin dalcı - 2 aylar önce
mehmet öz abd de doğup büyümüş . Hee gerçi dolaylı olarak o da beyin göçü. Onun da babası göçmüş. Babası da ünlü bir kardiyolog.
Emrah Çamurdepen
Emrah Çamurdepen - 2 aylar önce
celladına aşık olmuşsa bir millet,
ister ezan ister çan dinlet.
itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
müstehaktır ona her türlü zillet.
Ümit Kartal
Ümit Kartal - 2 aylar önce
Bu ülkede yaşayıp ne yapıcaksın ! Bu ülkede fırsat eşitliği mi var ! 300 usd iş bulamıyoruz.. Bende Japonya ve Güney Kore ye gidicem..
Furkan Yücel
Furkan Yücel - 2 aylar önce
Yurt dışında okunacak lise bile türkiyedeki üniversitelerden daha yararlıdır. Boşuna türkiyede zaman öldürüp sonra iş bulamıyorum demeyin çünkü hiç birşey öğrenmediniz. Nitelikli insanların avcısı 1.Ülke Suudi Arabistan'dır çünkü bahsedilen batı ülkelerinde dahi eğitim görenler iyi gelir elde edebilmek için Suudi Arabistana giderler. Suudi Arabistan Tasarımcı Mühendisleri ve İş makinesi Operatörleri ile Operatör doktorları. Çok başarılı bir şekilde avlıyor tabiki zenginliği sayesinde.
fairy penguin
fairy penguin - 2 aylar önce
Bir sebep ekonominin kötüye gitmesi, maaşların az olması, mesailerin çok olması ve alınan ağır vergiler. Bordrolu çalışanın ağır şartlar altında ezilerek belli bir kesme köle yapılması.
Diğer sebep ise yasaklar ve siyasal İslam.
basscaq
basscaq - 2 aylar önce
Aklı olan gider burdan....çok daha kötü günler gelecek
Burak K
Burak K - 2 aylar önce
Mehmed ÖZ göç etmedi ki oralı zaten
Burak K
Burak K - 2 aylar önce
Göçü azaltmak için ingilizce eğitimini azaltmamız mı gerekiyor dedi, ben mi yanlış anladım😃
Bauni1980 bauni
Bauni1980 bauni - 2 aylar önce
Ben yurt disinda hollanda da yasiyorum, ve video nun yapimi ve icerigini begendim. Bir ders niteliginde, yapilmis gibi. Ama yorumlari okudugumda, insanlarin bu durumumu nasil cozebiliriz yerine birbirlerine hakeret edip ve baskalarini yada sistemi suclayip kolaydan kaciyorlar. Herseyi politikaya baglamakla yada sitem etmekle hic bir yere varamazsiniz! Her basarili birisi caba gosterip kendine guvenip bir yere varabilir. Bende yorumculara soylicem, cogu yurt disindaki turkler secerek gelmediler bulunduklari ulkere, eskiden dedeleri gurbette ekmek parasi pesinden gittikleri yuzunden simdi de daha iyi bilmedikleri icin kaliyorlar. Ama git te sor onlara ne kadar memnun olduklarini ve ne kadar hur olduklarini. Hersey para degil ve zanetmeyin ki yasam pahaliligi oralarda yok. Bi de unutmayin ki insanlari size hem cok uzak olacak ve hic hir zaman birinci sinif vatandas olmiycaksiniz. Tekrar ediyorum sitem etmek yerine bir cozum yaratmak daha faydali olacak kendinize, ailenize ve milletinize. Bizim birlik beraberlik olmamiza ihtiyacimiz var birbirimze camur atarak hir yere varamayiz. Ne kadar daha az kazanirsanizda hur oldugunuz ulke ve kendinize yakin hissetiginiz insanlarla ancak guzel bir hayat gecirebilirsiniz.
dexeroneify
dexeroneify - 2 aylar önce
Türkiye’de essek gibi çalışıp üç kuruş para kazanılıyor onun da 2 kurusuna devlet vergi olarak el koyuyor. Bu insanlar neden dursun Türkiye’de? Diğer tarafta sıvacı badanacı müteahhit olmuş, milyonu götürüp vergi vermiyor. Bu ülkede artık okumak para etmiyor maalesef..
halide at
halide at - 2 aylar önce
9:10 çin diye gösterilen ulke aslinda abd dir
Berkay Tasdemir
Berkay Tasdemir - 2 aylar önce
Akp sağolsun
Batuhan Çetin
Batuhan Çetin - 2 aylar önce
İnsanların kaçırdığı nokta her şeyi politik nedenlere bağlamak, politika tabi ki etkili fakat insanlar böyle bir toplumda bu şartlarda kendilerini eğitiyorlar, geliştiriyorlar yani çaba gösteriyorlar. Sonra çıkıp şey diyenler var, ''gitmeyin kardeşim ne işiniz var orada?'' Ne yapalım gitmeyip seni sırtımızda mı taşıyalım ? Hayatın boyunca hiçbir şey becereme, İngilizce bile konuşmayı becereme sonra ''gitmeyin'' aynen bir akıllı sizsiniz.
Big Pasha
Big Pasha - 2 aylar önce
Çok güzel ve bilgilendirici bir video tebrik ederim. Ama malesef çomarlar butür videoları izlemez izleyenlerde sizi fetöcülükle vatanhainliği ile suçlarlar.
Big Pasha
Big Pasha - 2 aylar önce
Çok güzel ve bilgilendirici bir video tebrik ederim. Ama malesef çomarlar butür videoları izlemez izleyenlerde sizi fetöcülükle vatanhainliği ile suçlarlar.
Çetin Çetin
Çetin Çetin - 2 aylar önce
bilim ve eğitim insanogluna herzaman katkı sağlamıştır, bakın arkadaşlar ben müslüman bir insanim ama , neden heryere park cami yapıp duruyorsunuz 20 adımda bir cami var park var . neden bilim yuvaları yapmıyorsunuz, önceden dağlarda 100 tane askerle terörist arıyorduk ama iha icat edildi artık daha kolay askerimizin işi yer tespiti yapılıyor direkt füze atılıyor, şimdi size thomas edison u anlatsam çoğunuz kafir der direkt dine bağlar durur , ama adam ampulu ışığı bulmuş, eğitime önem verin gençlere iş imkanını cogaltin 10 adımda bir park cami yapacağınıza bilim yuvaları açın , bizim ülkemizin kurtulacağı 3 şey var eğitim üretim ve bilim
Ozzy’s World
Ozzy’s World - 2 aylar önce
Bu insanlarin hepsi RTe yüzünden kaciyor ülkeden .. keske onca kisi kacacagina sadece RTe gitse ve herkez geri gelse :(
ozturk
ozturk - 2 aylar önce
cok karmasiklastirma. Ulkedeki hirsizlardan ve ahlaksizlardan dolayi , tabiki bunu secen halk sorumlu. compound effect yani katlanma etkisi oluyor. akilii adam gider , cahil adam dandik adama oy verir, dandik siyasetci hepten boklar ortaligi. Siz Ataturk 'e kurban olun. Yurtdisina egitime gonderdigi cocuklarin arkasindan kendi el yazisiyla " Kivilcim olarak gideceksin, Alev olarak geri doneceksin" diye yazdi. Bunu goren ogrenciler geri donmemizlik yapmadi. simdi ahlaksiz ve hirsizlardan bunu bekleyebilir misin? Bedava Cumhuriyet ve ozgurlugu bulan, Acun ve sosyal medya hastasi cahil halk elbet bedelini odeyecek. Aksam dizi izle, survivor izle, evlendirme programi izle.sonra da boka saplanirsin tabiki. Devlet halkini egitmek istemiyor. Kendi cebini dusunuyor. Halkta 2 kap yemege oyunu satiyor. Bu kadar basit. Ahlak ve erdem cok onemli. Bunun baska adi da, Ataturk e ihanettir. Neden mi? Onun yazdigi kitaplar,devrimler, ogutleri saklandi, actigi Sumerbank i bile batirdik. Amerikan mandacilari ve yobazlari geri hortlattik. Bu iblisin cocuklarini basindan atmadigin surece asgari ucrete mahkumsun. Ilim bilime deger vermedigin surece ot gelip bok gideceksin. Ecnebi ulkene gelip guzelce tatilin yaparken sende ona hizmet edersin.
macera ekibi
macera ekibi - 2 aylar önce
Çin e abd haritası koymussun abi
MUJDAT TUYGUN
MUJDAT TUYGUN - 2 aylar önce
İngilizce durumu konusunda çok yanılıyorsun!. Akademisyen olan biri ya sıradan bir proje için
Kaynaklara GOOGLE TRANSLATE ile başvuru yaparsın.
Ama pardonda Ülkemizde verilen ingilizce eğitimi de ÇÖP.
azerbaycan veten
azerbaycan veten - 2 aylar önce
Türkiye deyib Azerbaycanı anlatıyor .
Burak Ünver
Burak Ünver - 2 aylar önce
Vatan hainliği yabmayın refah içinde en iyi eğitim türkiyede huzur içindeyiz maaşlar 10k
ibrahim dündar
ibrahim dündar - 2 aylar önce
İnsanlar gitmekte haklı bu ülkenin yaşanacak bir yeri kalmadı.
ÖMER Arslan
ÖMER Arslan - 2 aylar önce
Çok enteresan ruhi hala dışarda
ÖMER Arslan
ÖMER Arslan - 2 aylar önce
Benim kuzenim bi Amerikaya oradan da Fransa geçti
Die Wahrheit tut weh Du kannst Sie nicht ertragen
Sanki okumuslar Erdogandan Önce memlekette kaliyorlardida , simdi gelmissiniz " Yok ben gidicem diyorsunuz " ozaman siktirin gidin . Zaten avrupada okullar daha iyi ya ozaman Orda devam okursunuz.
Ece Çelikaslan
Ece Çelikaslan - 2 aylar önce
Sen Niye Cumhurbaşkanı Olmadın Amk Biz Senle Kıçımızı Kurtarabilirdik😀
Kefensiz Kral
Kefensiz Kral - 2 aylar önce
elalem uzaya çıkıyor türkiye hala suriyedeki kürt toprakları peşinde
Pilot Selin
Pilot Selin - 2 aylar önce
3.50 senin yüzünden yurtdışına gidiyoruz zaten🤬
Yunus Kurt
Yunus Kurt - 2 aylar önce
Bize de suriye gocu geliyo turkiyede baya ilerme var
Emin Baysal
Emin Baysal - 2 aylar önce
Ulan videoyu izleyince moral eksiye düştü :d
Diriliş vakti
Diriliş vakti - 2 aylar önce
Bakıyorum ki bu vatanın suyunu içenler, ekmeğini yiyenler gelmiş Kendi ülkelerini savunmak yerinde bu ülkeye zehirli oklarını atmaya başladı,eğer ülkeye yanlış olan bir şey varsa onu düzeltmek bize kalmıştır, böyle boş laflar'la ülke bir yere varamaz,laf yerine ellerinize çalışsın.
Oguz Han
Oguz Han - 2 aylar önce
Yurtdışı tahsili Uçak mühendisiyim ve 2 senedir adam yerine koyupta işimi yapmama izin verilmedi.Birdaha dönmemek üzere bu ülkeyi terk edeceğim.Torpilci kafa yapısı göbek atsın!Hükümetim biraz düşünüp yurtdışı tahsilli insanların kıymetini bilseydi,F-35’lerin parasını veripte avucunu yalamazdı.Binlercesinden bir örnek sadece.
söz konusu oyunsa
söz konusu oyunsa - 2 aylar önce
abi o çin değil amerika
harita yanlış
Alkan Ozusug
Alkan Ozusug - 2 aylar önce
Amerikada yasiyorum ama turkiyeye donmeyi dusunuyorum disardan mukemmel gozukuyor ama hadi gelde yasa 2 ay sonra vatanin vatanin diye aglamaya baslicaksin
Gamze 83
Gamze 83 - 2 aylar önce
Ya şu tübitak kapatsnlar adamlar 3 tane öğrenciye bile sahip çıkmams muhteşem çocukları amerika kapms bu kacinci hata ordakiler sus biberi gibi oturmaktan başka ne iş yapiyor
Umut Gümüş
Umut Gümüş - 3 aylar önce
ruhi çenet sen hangi ülkeden bahsediyosun ülke diye bişey mi kalmış ortada 18 yıl içinde. .s .s .s .s beyin göçü olsa nolur olmasa nolur yönetim şekli ve yöneticiye bakıcaksın. ülke yi dış güçler akp ile göçertmeyi planladılar ve plan tikir tikir isledi ve islemeyede devam edecek malesef. yapilacak hicbisey yok.
Idil Dilan
Idil Dilan - 3 aylar önce
Bizimkiler zaten ulkesinde bi halt olmayanlara kapiyi aciyolar, zaten okumus ve zengin olan arablar, iranlilar vesayri direk avrupaya göc ediyolar.turkiyeyi neyapsin 1500lira maas mi olur! Isvecte yasiyorum suriyeden gelenler isvecte 2 ay sonra supermarket aciyor ya!
Hüseyin
Hüseyin - 3 aylar önce
Herkesin farketmedigi şey ise siyasetçilerin bilerek ülkeyi bu hale getirdikleridir. Kısacası ne kadar koyun düşünceli insan o kadar para, saltanat.
Yağız Gülmez
Yağız Gülmez - 3 aylar önce
+:Abi bu Türkiye ne zaman gelişmiş ülke olacak?
-:Birileri onlara köprü yapmanın devletin lütfu değil görevi olduğunu öğrettiği zaman
Süleyman Başaran
Süleyman Başaran - 3 aylar önce
En önemlisi; ülkemizin yol geçen hanına dönmesi ve ülkenin gerçek sahiblerine daha az değer verilmesinden doğan ; Karışıklık ve GÜVENSİZLİK.
müzeyyen ışık aydemir
müzeyyen ışık aydemir - 3 aylar önce
Her şeyin başlangıcı, kökü ve özü eğitim... Ama bizde yok
Beyhan Gül
Beyhan Gül - 3 aylar önce
Yabanci dilin ogrenilmemesi gerektigini soyledinya gozumde bittin
Kimdir
Kimdir - 3 aylar önce
Geçmişte Avrupa'da kalifiye olmayan sadece düz iş gücü için göç etmiş Türkler vardı şimdi öyle mi ? Avrupa'da 6 ay içerisinde görmediğim kadar zeki,eğitimli Türk gördüm.
ÇAĞATAY Öz
ÇAĞATAY Öz - 3 aylar önce
Gerçek bir hizmet
sedat ak
sedat ak - 3 aylar önce
Gezipakına destek veren milyonlarca gence çapulcular denmesi beyin göçünü acaba yüzde kaç etkilemiştir?
Otobuslere panolara verilen zarar miktarmi daha fazla
Beyin göçüne zorlanan insan kaybimi daha fazla zarardir?
Mehmet Bekir
Mehmet Bekir - 3 aylar önce
9:00 da Çin amerika sınırlarına sahip bir yanlışlık var
Tacettin Oruç
Tacettin Oruç - 3 aylar önce
Bugün sistem bu göçü tersine çeviremez.
vecTQR
vecTQR - 3 aylar önce
Zirvalama o beyinlerin gocu kayip degil Turkiyeye n'assa degerini bilmiyorlar kalsa hepsi ya kanser olur ya ulser ... is sadece para degil toplumun %85'i 7 yy da yasarken kim bilecek calisan beyinlerin degerini ??? heeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ??? Turkiye de Doktorlar kursunlanip katlediliyor yada Silivri Palas'a celiyor Disciler yumruklaniyor hemsirelerin halini saymaya gerek yok - kalsinlarda Turkiye denen acikhava timarhanesinde HARAKIRI'mi yapsinlar ???? Haci Hoca hacimatci ufurukcu daha degerli LAFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF SENINKI'de UKALA
ADOLF HİTLER
ADOLF HİTLER - 3 aylar önce
2019 1ocak
/Ada/ Slothland
/Ada/ Slothland - 3 aylar önce
Bunu bir sene önce, ben beyin göçü projemi yaparken atacaktın
Ecem Deniz
Ecem Deniz - 3 aylar önce
Biz o kadar çalışalım, senelerce okuyup emek verelim sonra devlet bizi hiçe saysın. Ben bunca sene kasiyer ya da memur olmak için okumadım. Kimse kusura bakmasın ama ben kendi ülkemde değer görmüyorsam gider değer gördüğüm ülkede çalışırım. Bu beni vatan haini yapmaz.
mert Bay
mert Bay - 3 aylar önce
Avrupalı doğurmuyor batacaklar diyenlere kapak olsun iş ve beyin güçleri hiçbir zaman eksilmez işte bu nedenle
Defne Sağkal
Defne Sağkal - 3 aylar önce
Parti kur oy verelim
kamil erbilek
kamil erbilek - 3 aylar önce
guzel bi video. kara kutu kanalindan geldim :)
MeDYaLı
MeDYaLı - 3 aylar önce
Almanya bütün TC vatandaşlarını versin türkiyeye öyleyse😅😅😁😁
valla Türkiye yrrağı yer
Emre Karagül
Emre Karagül - 3 aylar önce
Üzdün yine bizi Ruhi yaa...
Cengiz Ulker
Cengiz Ulker - 3 aylar önce
8:56 hocam o ABD değil midir
Rapunzell Apaz
Rapunzell Apaz - 4 aylar önce
Arkadşlar ulkeyi zaten rte batirdi bide rte ulkeyi kurtaracak diyo adamin oynu bu
Musa Berat Oflaz
Musa Berat Oflaz - 4 aylar önce
Şu Netflix nereden çıktı ya
Ferhat  ÇEKİÇ
Ferhat ÇEKİÇ - 4 aylar önce
beyin olsa ben de göçerim sürünüyoz kendi vatanımızda böyle hayat mı olur
Fake Hesap
Fake Hesap - 4 aylar önce
Videoda siyasi bir kişi kullanman iyi birşey değil.
Berzan Balta
Berzan Balta - 4 aylar önce
Bilim ve Sanat takdir edilmediği yerden göç eder.
İbn-i Sina
Yusuf kanal
Yusuf kanal - Gün önce
Bilginize
Yusuf kanal
Yusuf kanal - Gün önce
Yav tabiki almıyom kardeşim
Finlandiya Tankı
Finlandiya Tankı - 22 gün önce
+Yusuf kanal dediğimi ciddiye alıyorsanız hemen şuradan .... gidebilirsiniz... bilginize.
Yusuf kanal
Yusuf kanal - 22 gün önce
Kesin kesin tabi tabi
Finlandiya Tankı
Finlandiya Tankı - Aylar önce
Kardeşim sen korkma. 2023'de dünyayı FeThEdEcEz. AhahahahahahahahAAHAHAHAHAHAHAHAHAH .d (!)
nokia care
nokia care - 4 aylar önce
sadece benim tanıdığım en az 200 kişi türkiyeden ayrıldı bilhassa usa en tercih edilen ülkeler arasında nedeni belli.
ebeneben
ebeneben - 4 aylar önce
2 yil önce gittim, yeniden dogmus gibiyim. Buralarin da zorluklari var ama insan gibi yasamak, alim gücü, saygi, hak hukuk, etik degerler saymakla bitmeyecek bir sürü güzel yani da var. Türkiye gittikce kötüye gidiyor. Milliyetcilik, ayrimcilik, dincilik gibi zirvalar var oldugu sürece daha da kötü olacak. Yazik orada yasayan zeki, ahlakli insanlara. Umarim kacma imkanlari olur o timarhaneden.
Sonraki