Açık ve Net - 2 Mayıs 2019 (Prof. Dr. Selçuk Şirin)

198
6
 
YORUMLAR
Merdan Han
Merdan Han - Aylar önce
Selçuk hocam sizingibi 100insan olsa türkiye yoluna girer çok doru yerdesiniz çocukda. Cahilde savaşla düzelir zanneder
ekrem saldıran
ekrem saldıran - 4 aylar önce
Öncelikle bu ve benzeri çalışmalarından dolayı Selçuk Hocaya teşekkür ediyorum.İyi bir birey,iyi bir ebeveyn ve iyi birer model olduktan sonra gerisi ayrıntıdır.Çocuğa dair bilgimiz arttıkça,kaygılarımız ve yapmacıklığımız da artmaktadır.Bu durum,hem bizi hem de çocukları germektedir.İdealize edilmeye çalışılan hayat,çocuğun doğasına aykırıdır.Hayatı,akışında ve zıtlıklarıyla yaşamalarına olanak vermeliyiz.Bir ailede,insana dair olumlu-olumsuz bütün duygular yaşanacak ki,çocuklarda duygu-düşünce kontrolü gelişebilsin.Sadece mutlu olmaları ve kalmaları hedeflenen çocuklar,ne potansiyellerinin farkına varırlar ne de bu potansiyellerini,gerçek hayata yansıtabilecekler.Gerçeklikten kopuk,bir fanusun içinde yaşayacaklar. Yetişkinler tarafından bir proje deneyine tabi tutulmuşlar gibi yaşayacaklar.Bu çocuklar,yetişkin olup,gerçeklerle yüzleşmeye başladıkları zaman bu yalancı dünyanın ağır travmalarının bedelini kendilerini yetiştirmeye çalışan büyüklere kesecekler.
İsviçre’den selamlar A&A
Selcuk hoca inanilmaz akici,ve degerli konulara deginiyor... resmen ekrana kilitlendim 👍böyle degerli Aydin kisilere ihtiyacimiz var,hocam cok Tesekkür ederim bizi bilgilendirdiniz icin sevgiler
Mustafa Saka
Mustafa Saka - 4 aylar önce
selçuk hoca fark yaratıyor. ülkemiz için büyük kazanç kendisi
Kendinle yarış
Kendinle yarış - 4 aylar önce
Harika bir programdı 😊
Yeliz İlhan
Yeliz İlhan - 4 aylar önce
1.sınıflar ve ödev konusu için 35:00 dakika
Alper İlgun
Alper İlgun - 4 aylar önce
Selçuk hocanın tüm videoları ve konuşmalarını kesinlikle tavsiye ediyorum.. kitaplarını mutlaka alın ve okuyun.. twitter dan takip edin.. çok şey kazanacaksınız.. bir de özgür bolat tavsiyemdir..
Sonraki