Merkez Bankasının Hamlesi Ne Anlama Geliyor? | Emin Çapa ile Gündem

1 560
42
 
YORUMLAR
sakar şakir
sakar şakir - 3 aylar önce
2006 da oto tamir işi yapiyordum 1 saatte 10 tane ampul satardım 2020 de..günde tane satarsan ne ala
U
U - 5 aylar önce
Üretmeyen ölür.
Devlet Erunsal
Devlet Erunsal - 6 aylar önce
Doları baskılamak için devamlı zam yapıyorlar bırakın doları salsalar terste kalanlar doları yukarı doğru salsalar herkes bozdurur zaten dolar baskilayip aşağıda tutarlarsa herkese alıyor terste kalanlar bile alıyor düştükçe alıyoruz bozdurmak için yukarı olmasını bekliyor herkes yoksa bozmayacak fahizleri iki ay sonra yine yukarı doğru alcaklar
aysensesdurma
aysensesdurma - 8 aylar önce
aksiyon filmi izliyormuş gibi hissettim. bu ne duygusu yüksek bir anlatımdır sayın Emin Çapa :D
islamic revival in turkey is imminent
hitler ikinci dünya savaşında yaptığı en büyük hatalarından biri savaşı generallerine birakmamasiydi su an cumhurbaşkanı da ekonomiyi ekonomistlerin değil kendi yonetmek ıstiyor bu da onun felaketi olacak
Ayse C.
Ayse C. - Yıl önce
Üniversitede anlatilan Ekonomi dersini hatirladim da 😕 ya neden sizin gibi anlatan cok az hoca var! Neden kitap cümlelerinden siyrilamiyorlar. Bence ilkokuldan itibaren, cocuklara sunum nasil yapilir’i ögretmeliler. Siz cok yasayin, bize cok sey aktarin, biz de anlayalim-aktaralim.
Biliyorum mu ?
Biliyorum mu ? - Yıl önce
Bu dayı beni herseye inandirdi bravo
Harun Emre Kıran
Harun Emre Kıran - Yıl önce
La bu adamı izleyince hayattan soğuyorum
Davut Erkılıç
Davut Erkılıç - Yıl önce
Yanlış sonuç tan dogru sonuç çıkmaz bunlar iyi günler
Metin Köksal
Metin Köksal - Yıl önce
çokomelli olmayannn
Saydere e
Saydere e - Yıl önce
Disslike atanlar makarnacılar... 🤫😊🤗
Lena Etvesh
Lena Etvesh - Yıl önce
😒
Uchiha İTACHİ
Uchiha İTACHİ - Yıl önce
Hitap şekli o kadar egolu ve yapmacık ki...
Gece
Gece - Yıl önce
Siz çok değerli birisiniz sizin gibi insanların bilgisinden neden devlet faydalanamıyor
süleyman kahraman
süleyman kahraman - Yıl önce
PİYASAYA SÜRÜLEN DÖVİZ SERMAYE İÇİN BİR NİMET HALİNE GELİYOR. FAİZLERİN YÜKSEK OLDUĞU BİR DÖNEMDE SERMAYE DAHA FİNANSAL ARAÇLARIN KARLI OLACAĞINI BİLİR VE ORAYA YÖNELİR. REEL SEKTÖR YATIRIMLARI AZILIR. ASLINDA DARALTICI PARA POLİTİKASIYLA TL NİN PİYASADA AZALMASI DEMEK BİR YANDAN YATIRIM VE EN ÖNEMLİSİ İSTİHDAMIN AZALMASI DEMEKTİR. TAM SERBESTİYE SAHİP SERMAYE TOPLUMSAL ÇIKARLARI GÖZETECEK HALİ YOK, KARLI NEREYSE ORAYA YÖNELİR. BANKALAR DAHA FAZLA FAİZ VERİYORSA, BİR SONRAKİ DÖNEMDE YATIRIM YAPMAK İÇİN AYRILMIŞ FONLAR BANKA FAİZLERİNE YATIRILIR. FİNANS KAPİTALİN MANTIĞI BUNA DAYANIR, EKONOMİ TOPLUM İÇİN DEĞİL SERMAYENİN DAHA DA KARLANMASI İÇİN VARDIR.
Nevzat Üçyıldız
Nevzat Üçyıldız - Yıl önce
Merkez Bankası , artık "Yalancı Adam" pozisyonunda... Merkez Bankası bu güne kadar hangi hedefini gerçekleştirdiki güvenelim. MB' da yangın çıksa kimse dönüp bakmaz, çünkü herkes yalan olduğunu düşünür. Hele bir de Berbat Albayrak gibi birisi MB ile ilişkili bir bakan olunca bırakın yangına bir kova su dökmeyi, yağlı benzin dökesi geliyor insanın ; Berbat Bey'in aldığı nefes bile yalan.. BIRAKIN YIKILINCAYA KADAR GİTSİNLER...
POLAROID ANDROID
POLAROID ANDROID - Yıl önce
Bir vatandaş işsiz olduğu için kendini yakalı bir gün, başka bir vatandaş arabasını yaktıktan sonra köprüden atlayarak intihar edeli birkaç saat oldu
Yusuf Akkaya
Yusuf Akkaya - Yıl önce
Nepotizim ekonomilerin ve devletlerin gerçek iflas sebebidir ve bu ülke cumhuriyet tarihi boyuncan nopotizm’e hiç bukadar maruz kalmamıştır.işin ehli olan insaları işten çıkarıp damatla dürünle hareket etmek Osmanlı’da denemiş ve sonuçlarının neler olduğu görülmüştür..bugünOsmanlıcılık yapanlar gerçekten Osmanlı tarihini okuyup araştırsa olayları ve gidişatın nereye gittini anlamaktan zorlanmalAr,ama yemekteyiz veya benzeri günlük dedikodu proğramları daha makul geliyor bu seviyedeki toplumların bilinç Seviyelerine.
sinan yasar
sinan yasar - Yıl önce
Ben filtre ustasıyım emin olun 3 aydır ekonomistlerden aldığım sentez ile şu damat feritten daha iyi yönetirim önce üretim üreticinin önünü aç ithalatı kes çak vergiyi
Savaş Kaynak
Savaş Kaynak - Yıl önce
Bilgileriniz için teşekkür ederim...
mehmet yalçın
mehmet yalçın - Yıl önce
Osmanlının dünyayı titrettiği dönemde kullandığı Topkapı sarayını gezin , birde borçtan yıkıldığı dönemde kullandığı Dolmabahçe sarayını gezin. Bir Çankaya köşküne bakın , birde Aksaraya . Emin Çapayı genel olarak daha iyi anlarsınız. Bilgi , hizmet, ürün üretmiyorsanız bitersiniz. Rakamlarla oynamak sizi kurtarmaz. Ekonomik bozulmanın göstergesi olan sonuçlara müdahele etmenizde sizi kurtarmaz. Parakende devi patronlara kar marjlarınızı düşürün demekle , belediyelere zararına domates, patates sattırmakla enflasyon düşmeyeceği gibi , döviz almayın , satın demekle de paranız değer kazanmaz. Yüksek faizle daha çok borçlanarak ülke ekonomisi düze çıkmaz. Bütün bunların sebebini ,yükselen Türkiyeyi çekemeyen dış güçlerin , kutsal hükümetimizi yıpratmak için tezgahladığı bir oyun olduğunu söylerseniz inanan olurmu evet olur, hemde milyonlarca.
mehmet yalçın
mehmet yalçın - Yıl önce
Benim hissetiğim , ekonomi 2009 dan beri kötü. 2002 den 2009 a kadar enflasyonun düşmesi ile birtakım gerçek olumlu gelişmeler oldu. Sanayi adına , turizm adına , tarım adına. Fakat bu bile karşılığında sektörlerde inanılmaz bir borçlanma getirdi. Ve 2009 da çarklar sıkışmaya başladı. Bakmayı n yakın zamana kadar milletçe konut kredilerini yediğimiz için piyasalar canlı görünüyordu ,ama borçlanmaya ve sadece konut üretimine dayalı bu ekonominin duracağı baştan belliydi. Bilin ki bir ülkede vergi , sgk prim affı ve yapılandırması yapılıyorsa , esnafa "nefes" adı altında kampanyalı kredi veriliyorsa , konut kredileri 10 yıldan 20 yıla çıkarılıyorsa , orada ekonomi zaten bitik demektir. Konut kredileri ile ite kaka yürüyen piyasalar " bakın avmler dolu, herkezin altında lüks arabalar , cebinde milyarlık telefonlar" sloganı ,aslında batırılan , bitirilen sanayinin, tarımın , turizmin kısacası gerçek zenginlik kaynaklarının gözden saklanması için bir perdeydi , millette çok güzel seyretti . Herkez köprü , hastane , üniversite , okul açılışlarını alkışladı. Kimse sormadı ki , " yahu sen ülkede ekonomiyi geliştirip, milleti zengin edip , vergi gelirlerini arttırıp , devleti zengin edip mi yapıyorsun bunları , yoksa bas bas paraları leylaya bidahamı gelicez dünyaya mantığıyla ülkeyi içinden çıkılmaz borç batağına mı sürüklüyorsun. Bu gün açılışını alkışladığım köprüden hem geçmeyecek , hemde yirmi küsur yıl günde iki buçuk milyon T.L. para ödeyeceksem ,acaba bu bana gerçekten ihtiyaç mı , yoksa birilerinin iki göbek sülalesini mi kurtarıyoruz demedi.
Silver Rayleigh
Silver Rayleigh - Yıl önce
Suriyelileri sok işe milletini aç bırak sen dur önce ibb başkanı sonra cumhur başkanı yapacağız İMAMOĞLUNU ❤️❣️
basscaq
basscaq - Yıl önce
Hocam hastalık dediğiniz şeylerin düzelmesi Sayın Erdoğanın işine gelmez. Kamuda şeffaflık ve tasarrruf, yargıda reform, ekonomide reform vs vs....Bunların yapılması demek sayın Erdoğanın tek adam rejimine ters düşer. O "bana kise karışmasın ve ben yaptım oldu" zihniyetinde biri.
Güven özdemir
Güven özdemir - Yıl önce
Eğitim sisteminde ahlak çok önemli yoksa bunun gibi ucube rektörler türer
emirhan erdenk
emirhan erdenk - Yıl önce
ya arkadaş dünyada tek karşılığı olmayan para birimi dolar ama bugün ama yarın çökecek bunu biliyorsun
neden hala dolar böyle olacak şöyle olacak diye atıp tutuyorsunuz ve çok yakında zaten akdenizde
kıyamet kopacak yorma güzel ağzını hepimiz savaşa hazırlanalım en geç 3 ay içinde zaten dünya savaşı çıkacak yeni düzen kurulaçak demedi deme
Murat Ergen
Murat Ergen - Yıl önce
Kişisel yorumlarınıza katılmıyorum. Fakat iyi bir ekonomist olabilsin. Olayları yorumlamanızı seviyorum. Kişisel görüşlerini katmadan anlatsanız.
Akay Fikri
Akay Fikri - Yıl önce
Vatan666
Onder
Onder - Yıl önce
Betonun yatirim oldugunu dusunen ve hala köye yol gelmis gibi deger bicen bir halk ve bunu oyla kufakatlandıran bir zihniyet oldugu sürece "yatirim" yaptım, o bina , bu yol , su kopru diye bunlari hizmetmis gibi sunanlar her zaman cikacak, ve bu ulke yatirimsiz kalacaktir. Altyapı yatiirmi sadece gerektigi kadar yapılmalı, kalkınma pivot noktasi olamaz. Yatirim aslinda nedir ne degildir. , adi altinda bir egitimle, belki bazı kafalar aydinlanır.
Onder
Onder - Yıl önce
TCMBnin hedefim kur degil enflasyon soylemi ekonomik denklemlere aykiri, konu patates sogan bulunmaması filan degil, o baska bir carpıklık, gumruk vergilerini sifirlayarak da uretimi ayrica ölduruyor olmak ayrı bir mesele.şu an bile ureitmler ölmekte. etc.. Eger kurun enflasyona gecisgenligi diye bir kavram var ve bunun hesaplarini tum ekonomik birimler yapıyorsa, TCMBnin enflasyon hedeflemesi aynı zamanda kur hedeflemesi demektir.Zatne TCMB raporlarinda o zaman neden yilsonu kur tahmini veirliyor?.Velhasil, doviz yagarken yatirim veya sicak para.--, bunlari dogru kanallara kanalize etmezsen,yapamadıklarınla saglam bir rezerv yapmazsan, cikarken boyle patlarsin, gerisi lafi güzaf.
CoreSU
CoreSU - Yıl önce
bilgilerin hepsi tatmin edici teşekkürler.
programların inandırıcı olmayışının sebebi nedir ona bakmak lazım, gezi sürecinden beri hükümeti rahat bırakmadılar ki, hükümet direnmekten başka birşey yapamıyor.
bugün yönetime gelecek alternatif parti de sadece ekonomik durumun kötülüğünden bahsediyor, mevcut duruma neden olan argumanları şöyle aşarım böyle aşarım demiyor ki, tatmin edici birşey yok. bazuka(!) ile aşar diyorsanız ama oda çözüm değilki zaten en yüksek faizi veren ülkeyiz, ekonomi daha da zayıflayacak.
gerçek yapısal reform nedir, nelerdir onları ortaya koymalısınız. bu reformları ortaya koyarken, bu hükümetin ortaya koyduğu vizyonu, dış politikayı da destekleyecek çözüm bulmalısınız.
bir sonraki konuşmanız bunun üzerine olmalı.
Arif Shroud
Arif Shroud - Yıl önce
abicim eyvllah senin sayende neyin ne oldugunu anladık. teşekkürler. Adamsın...
Burak Kasırga
Burak Kasırga - Yıl önce
Ne Güzel Uyutuluyoruz. Allah Milletimizin Sonunu Göstermesin Gidişat Kötü ...
Koray Pinar
Koray Pinar - Yıl önce
ya bu adam akıl hastası mı ? İzlemeye başladıktan sadece 5 saniye sonra utanıp kapattım.
Koray Pinar
Koray Pinar - Yıl önce
@Silver Rayleigh siktir git
Koray Pinar
Koray Pinar - Yıl önce
@yakup efe dogan siktir gir
Silver Rayleigh
Silver Rayleigh - Yıl önce
Koray Pinar kesinlikle rahatsız olan sensin
yakup efe dogan
yakup efe dogan - Yıl önce
Koray Pinar acilen koyunluğu bırakmalısın!...
ÇAKIR OĞULLARI
ÇAKIR OĞULLARI - Yıl önce
Emin çapraz bu Ekrem Başkan Beylikdüzü'ndeki AVM ve yüzlerce daire sahibi olduğu ve Yunan Heykeli diktiği haberleri doğrumudur. Bizleri aydınlatırsanız sevinirim. Sizi çok seviyoruz.😛😛😁
Johnny Sins
Johnny Sins - Yıl önce
Akpli yalani
Yavuz Cangız
Yavuz Cangız - Yıl önce
Emin abi seni çok seviyoruz. Lütfen İmamoğlu'nun arkasında dur! Bizim elimizden bişey gelmiyo sen bizim sesimiz ol.
Hakan Çıtıraz
Hakan Çıtıraz - Yıl önce
Harika tespitler
OzanUsta Coglu
OzanUsta Coglu - Yıl önce
Ben aşcıyım bu abiden ekonomi terimlerini öğrendim.bilgi güzel şey.uzun zamandır izliyordum öğrendiğim şey üretim bitince cari açık ürüyor:)bakteri gibi yayılıyor..o bakteri her şeyi bloke ediyor.benzin elektrik su buğday konut ilaç kimya elektronik akla gelecek ne varsa hepsi birbiriyle alakalı..üretim durdurulunca borçlanmada başlıyor..dolar olmadığı için elinde ne varsa satıyorsun aslında iflas diyelim..sonrası her seneryoya açık herşey olabiliyor...zor zamanlar...
ramazan köse
ramazan köse - Yıl önce
Türkiye de böyle değerler olması güzel (Emin Çapa)
yücel öksüz
yücel öksüz - Yıl önce
iyi de halk ne yapacak??? ne yapacağız ? seçim de oy verdik, onuda iptal ettiler ???esir mi düştük ?nedir??ülke işgal mi edildi???
EYÜP KURT
EYÜP KURT - Yıl önce
14:36

- Sen söyle bakalım Şaban, niyle beslenir memeliler niiiyyyllee?
Mete Han
Mete Han - Yıl önce
Cengiz-Limak-Kolin değil mi onlar ? Bir de rakam 150 milyar dolar değil miydi Emin Başkan.
Miraç Ataman
Miraç Ataman - Yıl önce
Sen ne güzel konuşan bir insansın böyle.
Eline emeğine ağzına sağlık.
Takipteyim artık.
leyla otamis
leyla otamis - Yıl önce
Acik ve net anlatiyorsunuz cok tesekkurler
Furkan Atalay
Furkan Atalay - Yıl önce
Emin Bey koltuk sevdalarına diyorsun ki bir şey yap. Kötü bir durumda olduğumuzu anlamamız için ekonomimizi tamamen çökmesi lazım. Kısacası daha İstanbul seçimi belli olmamış siz bize diyorsunuz ki devlet bir şey yapsın.
Charles Bridge
Charles Bridge - Yıl önce
dk 3 teyim bir önceki videoda yokmuydu bunlar..
mehmet cenge
mehmet cenge - Yıl önce
Sayın Emin Bey, bilgilendirme ve değerli yorumlarınız için teşekkürler. Her fırsatta sizler gibi ekonomistlerimize yönelttiğim ve halktan biri olarak çok bilinçli insanımızın destekleyeceğini düşündüğüm nacizane bir fikrim var. Bu konudaki yorumunuzu almak istiyorum. Türkiyemizde siz ve sizler gibi bilgi birikimi yüksek ve piyasa tecrübeli ekonomistlerimiz, kamuya yıllarca hizmet etmiş emekli üst düzey ekonomistlerimiz, finansal analistlerimiz var. SİYASİ BAKIŞ açısı gözetmeksizin sadece ülkemizin ekonomik yönlü bekası için birbirinize bir çağrı yapsanız, bir araya gelip bir platform oluştursanız ekonomiyi enine boyuna konuşsanız, çözüm ve hareket yolunu bütünlükle çıkartsanız.. ve resmi bir medya kanalı ile hükümete çağrı yapsanız mutlaka birileri (halk gibi) arkanızda duracaktır.. ülkemiz için çok daha etkili ve hayırlı olmaz mı. Bu bir ütopya değil bence. Bu ülkenin örneğin 500 aydını bir araya gelip 3 ay odaya kapansa, Türkiye ekonomisi üzerine detaylı çalışsa bu ülke 5 senede çok farklı ekonomik çığırlar açar.. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Lütfen yorumunuzu sizde paylaşınız.
Borahan Bozkurt
Borahan Bozkurt - Yıl önce
Şu Akp seçmenleri keşke biraz da böyle videolar izleseler de ufak bi kuşku oluşsa içlerinde
Topuklu Ayyas Efe
Topuklu Ayyas Efe - Yıl önce
Iste bu yüzden issizlik dünyada azaliyor, bizde yükseliyor. Dünya bizi kıskanmasında ne yapsın?! İşsizlikte dünyanın tersine gidiyoruz!
Türkiye'de işsizlik %14.7 seviyelerindeyken, Amerika'da işsizlik 50 yılın, Birleşik Krallık'ta 40 yılın, Almanya'da 30 yılın, Fransa'da da 10 yılın dibinde!
Johnny Sins
Johnny Sins - Yıl önce
Bizim halkımız malesef cahil olmasini onceden verilmemis eğitime borçlu bu ulke kesinlikle cok daha iyi yerde olabilirdi baskalarina nerelisin Turkiye diyince gururlanmak isterdim ama gururlanamiyorum cunku bu yonetim her gun daha da kotuye gidiyor emin capaninda dedigi gibi yapisal reform diyor kac senedir insanlari piyasayi oyaliyorlar yabanci yatirimci olsaydim asla buraya yatirim yapmazdım.
mustafa kemal
mustafa kemal - Yıl önce
vallahi memleket elden gidiyor yakında emeklisi işçisi memuru maaş alamıyacak hala koşa koşa gidip akp ye oy veriyorsunuz bu saltanata bu israfa paramı dayanır arkadaşlar nerde bir israf var orada kesin bir akp li var uyanın artık parti felan önemli değil ama bu israfcılar bitirecek bu ülkeyi heryer satıldı ülke mülteci çöplüğüne döndü ülkemiz elden gidiyor Allah aşkına uyanın artık.partisine sokayım kim olursa olsun önce vatan bayrak cumhuriyet bu değerlerin kıymetini bilin .bunları yıkmak isteyen bu israfcı sultancılara fırsat vermeyin
Fatih PEKŞEN
Fatih PEKŞEN - Yıl önce
Söyledikleriniz gerçekten önemli şeyler ama bunları herkesten duyuyoruz ve halkta bunları bir şekilde biliyor artık.Siz ve sizin gibi değerli ekonomistlerin elini taşın altına koyup hükümetle birlikte o reformlar neler olmalı o reformları uygulamaya geçirmek için neler yapılmalı diye hep birlikte bu ülke için çalışmalısınız diye düşünüyorum.Konuşarak kutuplaşarak bir yere gelemedik gelemeyeceğiz malesef.
Ponçik İKRA BOZKURT
Ponçik İKRA BOZKURT - Yıl önce
spekülatif kelimesi artık geçmiyor zeybekçi zamanında kaldı allah sonumuzu hayr etsin diyemiyoruz artık
zülfikar çakmak
zülfikar çakmak - Yıl önce
Emin abi sen aklı başında insansın sen söyle bari düze çıkmak mümkünmü , ne yapılması lazım kurtuluş için. Yada hiç umut yokmu ne yapalım bi yol göster.
Karizması Yeter
Karizması Yeter - Yıl önce
Tek yapılması gereken şey ; acil olarak 70milyar dolar borç bulmak. Bunu verecek olan tek yer de IMF.
Erkan Celep
Erkan Celep - Yıl önce
Bu ülkede adalet ve kalkınma partisi hükümetken hem adaletten yoksunuz hemde kalkınamıyoruz.
amokachi31
amokachi31 - Yıl önce
Bilal bile anladı.
Yok. Bunu bile anlamaz o.
irem
irem - Yıl önce
Hocam çok başarılısınız tebrik ederim
Cem Tuten
Cem Tuten - Yıl önce
Emin bey , kanımca hayali ihracat hortladı... örn: Soğanı hayali ihracat yapıp , ithal ettik. Kısaca soğan depolardan çıkmadı bile! bu bilgileri uzman "çiller hnm" dan aldılar ve devreye soktularına inanmaktayım. Bu hükümet halk ve gündem üzerinde çok ama çok şeytani taktikler kullanmakta.....
dejavu demir
dejavu demir - Yıl önce
At yalanı...inananı
Onder Yurdaer
Onder Yurdaer - Yıl önce
Şu seçim öncesi bulunan doğal gaz ile petrol nerede şimdi acaba?
Kadir has
Kadir has - Yıl önce
Neden CNN Türk işine son verdi bu değerli insanın, çünki gerçekleri sadece gerçekleri konuştuğu için, buda hükümet yanlısı kanalda mümkün değildi Demirören medyasında.
Talha Akalin
Talha Akalin - Yıl önce
Emin bey üstadım sizin anlattiginiz bu gerçekleri meleyen vatandaşlara izletsen reisimizi kıskanıyor bu Ataputcular çekemiyorlar diye yorum yaparlar inanin batağa batmisiz ama davarlar süper güç olduğumuzu zannediyorlar hala inanin
Kemal Özenç
Kemal Özenç - Yıl önce
Ü
Kemal Özenç
Kemal Özenç - Yıl önce
Üüü
Kemal Özenç
Kemal Özenç - Yıl önce
Üü
Kemal Özenç
Kemal Özenç - Yıl önce
Üü
Kemal Özenç
Kemal Özenç - Yıl önce
Ü
Kemal Özenç
Kemal Özenç - Yıl önce
Ü
Kemal Özenç
Kemal Özenç - Yıl önce
Ü
hakkı karamnlı
hakkı karamnlı - Yıl önce
Erdoğan,merkez bankasına müdahale etsin,ekonomi bozulsun,muhalefetin işine yarasın.Daha ne istiyorsunuz.
Osman Tekin
Osman Tekin - Yıl önce
31 MART SECIMINDE DOLAR 550,,,DE IDI,,,,SIMDI YUKSEK DOLAR OLURSA ISTANBUL SECIMINI KAZANMA IHTIMALI SIFIR OLUR...
Adalet Yüksel
Adalet Yüksel - Yıl önce
DÖK ŞUNLARIN MAKYAJINI EMİN BABAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AbdulKerim
AbdulKerim - Yıl önce
Fed kagıt para basıyor hiç bir değeri olmayan bir kağıt gerçek ekenomi altına dayalı parayla olur
Tadelens
Tadelens - Yıl önce
Çok önemlisiniz.
Okan Gökçe
Okan Gökçe - Yıl önce
Teşekkürler
Taner Yaman
Taner Yaman - Yıl önce
kalyon kolin cengiz limak akepe gittiği güm çökecen bunlara
KOMEDİ DÜNYASI
KOMEDİ DÜNYASI - Yıl önce
Ağzınıza sağlık cok güzel bir analiz ve anlatım
İsa Viyana
İsa Viyana - Yıl önce
İnceldiği yerden kopsun!
Halk zaten aç, işsiz, parasız.
Her zaman öyleydi, yine öyle belki biraz daha kötü.
Türkiye batsın, umrumuzda olmaz, halk zaten batık!
Beter olun siz de! 😂
kuvikina
kuvikina - Yıl önce
Bebeğim çok boş konuşuyorsun %110 üzeri Debt/GDP olan bir ülkenin parası ile TL yi kıyaslıyorsun...
Emir Akov
Emir Akov - Yıl önce
artık tek çaremiz kaldı, cumhuriyet ayarlarına (kapalı ithal ikameli ekonomi) dönmek.
çağlar hanaylı
çağlar hanaylı - Yıl önce
değerli emin hocam bizlere öğretim için vermiş olduğunuz burslar imkanlar ve çabalamakta olduğunuz eğitim, araştırma gibi fonlar ve iyiki bu ülke hala kaldığınız için teşekkürler. verdiğiniz ekonomi bilgileri çok güzel ama ekonomi nin termolojisini açıklayan bir video yapar msınız? anlattığınız ekonomi bilgilerinin daha anlaşılır olacağını düşünüyorum. herşeyi çok basit ve harika anlatıyorsunuz. teşşekürler.
Sonraki