TFF'nin küme düşme ve yabancı kuralı kararı | #beINMANŞET | #MuratCaner & #MehmetDemirkol

515
39
 
YORUMLAR
Faruk Meraloğlu
Faruk Meraloğlu - 14 gün önce
Fenerbahçe üzerinden hakem manipüle etmek 3 temmuz kumpasının hemen ardından fenerbahçe'nin istanbul teknik üniversitesi matematik bölümüne yaptırdığı anket, fenerbahçe aleyhinde nasıl bir algı yaratıldığını bütün çıplaklığı ile ortaya koymuştur zaten.
alıntı...
itü fen-edebiyat fakültesi matematik bölümü tarafından mahkemeye sunulan raporda öncelikle fenerbahçe’nin kollanıp kollanmadığı araştırıldı. kamuoyu araştırması yapan bilim adamları, şu soruyu 340 kişiye sordu:“size göre son 10 yılda en çok hangi büyük takım lehine penaltı verilmiştir?”
bu soruya yüzde 32 oranla “fenerbahçe” yanıtı verildi. ankete katılanların yüzde 27’lik kısmı galatasaray, yüzde 21’i beşiktaş ve yüzde 20’si ise trabzonspor’un kollanıp en çok penaltı verildiğini belirtti. böylelikle, kamuoyu algılamasını belirleyen çalışma, halkın fenerbahçe’nin en çok penaltı verilerek kollanan takım olduğunu düşündüğünü ortaya koydu.
alıntı...
(not: aynı ankette rakipleri en çok krmızı kart gören takım kim? sorusu da aynı benzer yanıt ve aynı benzer gerçek ile eşleşmektedir...)
mesele fenerbahçe'ye az penaltı verilmesi, penaltılarının çalınmaması değil, halkın fenerbahçe gaziantepspor'dan bile az penaltı kazanmasına rağmen, fenerbahçe'yi en çok penaltı kazanan takım sanması.
bu algıyı erman toroğlu gibi ahmet çakar gibi, fenerbahçe aleyhinde algı yaratmakla görevlendirilmiş kişiler yıllarca yaptıkları alçakça yayınlarla oluşturdular..bu isimlere elbette şansal, serhat, gökmen, hıncal gibi kişileri de ekleyebiliriz.
erman toroğlu bir programa demir bir direk getirerek, fenerbahçeli özer hurmacı'nın çizgiden çıkardığı topun gol olduğunu ispat etmek için 2,5 saat program yapmıştı mesela.
tabii benim asıl iddiam fenerbahçe üzerinden federasyonun isteyerek ya da bu oluşturulan algıdan etkilenerek fenerbahçe üzerinde yıllarca oynadığı hakem manipülasyonu yaptığıdır.
şimdi bunu örneklerle ispatlayalım...
ilk isim yılnur önen.
bu hakem 90'lı ve 2000'li yılların ilk yarısında uzunca bir süre süper ligde hakemlik yaptı ve üç büyüklerin sayısız maçını yönetti...
15 aralık 2000 fenerbahçe-samsunspor maçının da hakemi yılnur önen'di.
önen bu maçta fenerbahçe lehinde 2 penaltı vermişti, ilk penaltıyı ne tribünden ne de sonra tv başında, ne olduğunu, neden penaltı çaldığını bile anlamadan izlemiştim, ikinci penaltı ise doğru bir karardı.
ama işin püf noktası yılnur önen'in bu tarihten sonra aldığı ilk fenerbahçe maçıydı...
fenerbahçe lehinde iki penaltı çalan bu hakem bir sonraki fenerbahçe maçı için tam 5 yıl bekledi...5 sezon sonra oynanan (bkz: 23 ekim 2005 malatyaspor-fenerbahçe) maçı ile fenerbahçe maçı alabildi.
bu 5 yıllık sürede ligin en faal 2-3 hakeminden biriydi...beşiktaş ve galatasaray'ın sayısız maçını yönetti. burada verilen mesaj çok net tabii ki...fenerbahçe'ye penaltı verirsen bir daha fenerbahçe maçı yönetemezsin.
bu mesaj sadece yılnur önen'e değildi tabii ki, tüm diğer hakemler de mesajı gayet net almış olmalılar ki, fenerbahçe bir daha penaltı atmak için tam 42 ( yazı ile kırkiki )hafta bekledi (bkz: 1 mart 2002 fenerbahçe-çaykur rizespor maçı) 'na kadar.
bir diğer hakem mutlu çelik
mutlu çelik döneminin gözde hakemlerinden biriydi, sürekli 3 büyüklerin maçlarına atanırdı.
(bkz: 5 kasım 2000 fenerbahçe-ankaragücü maçı) 'nın da hakemi mutlu çelik oldu, maçta fenerbahçe lehinde bir penaltı verip, bir de ankaragüçlü oyuncuyu oyundan atınca ( niyazi) pek sevgili türk spor medyasının, erman ve ahmet abilerinin de şimşeklerini üzerine çekti...bir kaç hafta sonra oynanan (bkz: 3 aralık 2000 fenerbahçe-erzurumspor) maçı 'nda da bir erzurumsporlu oyuncuyu oyundan atınca, hakemliği bıraktığı 15 mayıs 2004 tarihine kadar, yani 4 yıl boyunca bir daha fenerbahçe maçı alamadı.
bir diğer hakemimiz özgüç türkalp.
meşhuuur olaylı (bkz: 14 ekim 2005 konyaspor-fenerbahçe) maçı 'nın hakemiydi kendisi, anelka'nın kaleciye faul yaparak (ısrarla el dendi ama değil) attığı ve özgüç türkalp'in de büyük bir hata yaparak golü saydığı maç.
oldukça önemli bir hakem hatasıydı..normalde böyle büyük hata yapan hakemler 6-8 hafta kadar dinlendirilirdi.
özgüç türkalpise büyük gelecek vaat eden hakem olarak gösterilen genç bir hakemdi. (bkz: 25 mart 2006 diyarbakırspor-sivasspor maçı) 'na kadar bir daha süper ligde maç yönetemedi, fenerbahçe lehinde hata yapmıştı çünkü.
bir sonraki fenerbahçe maçı için ise (bkz: 1 şubat 2009 fenerbahçe-gaziantepspor maçı) 'nı beklemek zorunda kaldı, yani tam 4 yıllık fenerbahçe maçı alamama cezasına çarptırıldı...yine mesaj netti, fenerbahçe lehinde hata kariyer bitirir.
hakan sivriservi
hakan sivriservi yeni ahmet çakar olarak görülüyordu ve mhk'nın gözlerindendi.
(bkz: 5 nisan 2005 fenerbahçe-kayserispor maçı)'nın hakemiydi.
bu maçın sonuna 4 dakika eklediğinde maç 1-1'di, ve 4 dakika 30 saniye sonra semih'in attığı golle fenerbahçe maçı kazanınca elbette kıyamet koptu, nasıl olur da 30 saniye fazla oynatırdı, oysa haklıydı elbette, çünkü uzatma anlarında kayserispor'un fenerbahçe aşığı teknik direktörü tolunay ve yardı
Tsgvgdhsbdg Gahdggsy
Tsgvgdhsbdg Gahdggsy - Aylar önce
Yang pilih Allah like yang pilih Dajjal abaikan
Egemen Kutay Tecer
Egemen Kutay Tecer - Aylar önce
#beinsportsiptal
Debuurt020 Oostoost
Debuurt020 Oostoost - Aylar önce
Ya 18 takim oynansin ya 22
Ya Ömer
Ya Ömer - Aylar önce
Saçma sapan şeylere takılıp yorum yapıyorsunuz arkadaş ya ..valla bu futbol ⚽️ boş iş diyenler yalan söylemiyor...
Bilinç6
Bilinç6 - Aylar önce
Dünyanın bir çok ligi'20 takımla bizim lig 21 olmuş 1 seneye mahsus sonra 20 ye düşücek bir sonraki sene ve devamında 20 takımlı bir lig bence iyi olur daha çok futbol daha çok keyif bence bir çok insan ezberi bozulduğu için bu tepkileri veriyor.
SELÇUK KAYA
SELÇUK KAYA - Aylar önce
REİSZZZ öyle istedi. Ol dedi (tövbe haşa)
RusTV
RusTV - Aylar önce
#beinsportsiptal
Murat Han
Murat Han - Aylar önce
Beinspor iptal edilmeli Fenerbahçeliler olarak
Vural Guverte
Vural Guverte - Aylar önce
SÜPER LİG VE 1 LİG BİRLEŞİP A-B İKİ KLASMANA AYRILIP LİG SONUNDA 4 TAKIM A DAN 4 TAKIM B DEN SEKİZLİ TURNUVA ELEME USULÜ FİNALLER YAPILMASI DAHA İYİ OLMAZMI ...A-B 4 DER TAKIM ALT DÜŞME KALMA MÜCADELESİ ELEME USULÜ YAPILABİLİR..
Emma Glen
Emma Glen - Aylar önce
düşme olmasa nasıl çıkma nasıl olacak bay akıllı.
Sinan Cinar
Sinan Cinar - Aylar önce
Demirkol sacin guzel ekilmis
Deniz Temiz
Deniz Temiz - Aylar önce
Euro 2021
Türkiye Kupası
Avrupada oynayacak takımlar.
Lig.
Hiç bir takım bu yoğunluğu dayanamaz.
Emma Glen
Emma Glen - Aylar önce
point down forever.
Mustafa Güven
Mustafa Güven - Aylar önce
Bir trabzonspor taraftarı olarak söylüyorum ; merak etmiyoruz çünkü sebebini biliyoruz. Ama bu sebebi sizde biliyorsunuz. herkes de biliyor. Bunu bizim söylmemiz çok bir şey ifade etmez ama siz niye söylemiyorsunuz ya da söyleyemiyorsunuz...
Engin Sönmez
Engin Sönmez - Aylar önce
Ülkemiz de kararlar günlük alınıyor. Planlamalar günlük ve ülkenin durumu ortada. Hep geriye gidiyoruz her anlamda...
Deniz KARTAL
Deniz KARTAL - Aylar önce
Yaw arkadaş sanki bu kararı federasyon yada spor bakanı aldı tayyip reiz istedi ve şak diye oldu istenileni şak diye yaptılar yazık türk futbolu zerre ilerlemiyordu şimdi daha beter olur zaten bu akp nin el attığı herşey kuruyor yazık ya güzelim ülkeyi ne hale getirdiler...
Alperen Tunçeli
Alperen Tunçeli - Aylar önce
Murat Caner'i de severek izlerim ama Mehmet Demirkol en iyi saat 11-12 arası, Fuat Akdağ ile beraber NTVSpor'da izlenir. Akşam 6'da "şifreli" kanalda (ne demek istediğimi anlamıştır çoğu kişi), tekrarının hiçbir sosyal ortamda patlaşılamadığı imkanlarda değil.
Yiğit Gürses
Yiğit Gürses - Aylar önce
Plansızlığın temel sebebi TFF'dir. Ligin kalitesi yetersiz. Türkiye'de en üst ligde kalite artana kadar 16 takım olması gerekiyor. Yabancı sınırı değil, "teşvik sisteminin devamında" bazı kriter olması gerekiyor. Alt liglerde "Bölgesel Gruplama Sistemi"ne geçilmesi gerekiyor. Kulüpler Birliği'nin şirketleşmesi hatta holdingleşmesi gerekiyor. Pandemi sürecinde yazmaya bu konular hakkında yazmıştım. İlgilenenler linkten ulaşabilir. http://yg7blog.wordpress.com/
Ozzy Osborn
Ozzy Osborn - Aylar önce
Bu ülkede her şey bazı şeylerle paralel gidiyor.
faruk ozeroglu
faruk ozeroglu - Aylar önce
"EVET deyin" diye çagiri yapan Ridvan nere de?.
faruk ozeroglu
faruk ozeroglu - Aylar önce
https://cumhuriyet.com.tr/haber/kayseri-buyuksehir-belediye-baskani-futbola-siyasi-destek-icin-tesekkur-etti-1755573
Kimse, Türk futbolunun "TEMIZ" oldugunu iddia etmesin!!!....
Yusuf
Yusuf - Aylar önce
neden
nasıl
niçin?
Hepsinin tek cevabı var: Erdoğan böyle istedi ondan....
Siyaset bulaşınca futbola böyle olacak tabiii
blnt ylt
blnt ylt - Aylar önce
kimse beyenmemiş kararı bence iyi olmuş futbola doyucaz ts salaklığına doymasın elindeki kozu kullanamadı
R3SUL BUYUKDAG
R3SUL BUYUKDAG - Aylar önce
O ZAMAN PTT 1 LİG NE OLARAK
Osman Pasa
Osman Pasa - Aylar önce
YALAN bu video montaj!
Türk milletinin yüzde 60'ı aptaldır.
küme düşen takımlara bakıyorum:
daha önceden küme düşmüş olmasına rağmen ligde tutulan torpilli ankaragücü,
yobaz iç anadolunun kayserisi ile yobaz doğu anadolunun takımı malatyaspor.
dolayısıyla verilen karara şaşırmıyorum. şampiyon yapılan takım da bilal'in takımı başakşehir zaten.
eğer küme düşen denizli veya gençler olsaydı küme düşme falan kaldırılmazdı.
Husameddin Kudu
Husameddin Kudu - Aylar önce
Türk futboluna gelecek sezon bakmayacağım futboldan soğuttular beni Türk futbolu resmen çorba oldu .
Spor adamları yönetmese böyle olur birde siyaset türk futboluna girerse böyle birde futbol mafyası işin içine girerse böyle olur.
Çok şükür futbolu hayatimdan çıkardım
TARAFSIZ ANALİZ
TARAFSIZ ANALİZ - 2 aylar önce
Rezal@
murat çafoğlu
murat çafoğlu - 2 aylar önce
Agzina sağlık çok iyi konuştun ülkede futbol bitmiş adalet yok oyun para iddia üzerine dönüyor ......
uğur P.
uğur P. - 2 aylar önce
Nedeni, bilbordlarda Erdoağan’a teşekkür eden takımlardan belli değil mi? Kimin düşüp kimin çıkacağına artık siyaset karar veriyor!
Zafer Erturk
Zafer Erturk - 2 aylar önce
Paris gibi sampiyon olsaydi diyor.Fransa yikiliyordu covid den.E almanya oynadi onu ornek ver.Maclari nereye sigdiracakmisiz.ingilteredr bir yil 85 hafta mi onlar nereye sigdiriyor.Bos konusmayin bizim ligdeki futbolcular degil haftada bir 15 gundr bir top oynayamazlar de,18 takim bile fazla 8 takim ideal deyin olsun bitsin.seneye 38 haftaya dusecek 4 hafta haftabici de mac koyarsin olur biter.
FATİH
FATİH - 2 aylar önce
Cok afedersiniz sicti biraktilar bu ne ya dustuysen dustun kardesim calis yine gel sozkonusu uc klup kendi itibarini zedeledi artik kimse saygi duymaz onlara duymamali mizikci aglak cocuklar gibi
ersinert
ersinert - 2 aylar önce
Cevabı Demirkol da biliyor ama söyleyemiyor normal olarak, emir Uzun yerden geldi çünkü, bu kadar basit.
Adalet Sadece
Adalet Sadece - 2 aylar önce
Bedenin cevabını siz dahil herkes biliyor..
ama siz söyleyemiyorsunuz
Хасти Фасти
Хасти Фасти - 2 aylar önce
Kural kimler için çıkıyor belli maddi açıdan siki tutmuş istanbul takımları büyüklüğünü kaybetti artik istanbulun büyüğü başakşehir ..
Türküm Gururluyum
Türküm Gururluyum - 2 aylar önce
21 takım olmaz çok tan tana çıkar 22 takım olsun
istanbul semaları
istanbul semaları - 2 aylar önce
Lig Kobani Kürt ligine döndü
Birol Altiyaprak
Birol Altiyaprak - 2 aylar önce
Eger dedikleri gibi bu kluplerin birlikte aldigi bi kararsa 2 mac 3 mac kaybettiklerinde yok 3 gunde bi mac oynuyoruz yok avrupadan donduk 1 gun once oynadik gibi bahanelerle aglamasin kimse arti madem klupler bu kadar dost canlisi puan para kupa sampiyonluk hersey kalksin hagta sonlari toplanip mahalle maci gibi kardes kardes oynasinlar
Ferhat özer
Ferhat özer - 2 aylar önce
evet haklı mesela pandemiden en çok etkilenen takım Galatasaray pandemide olmasa gazı almış gidiyordu döndüğünde ise ne hale geldiği ortada teknik adamı başkanı hastalığa takımı maffetti. gerçi bunlar mazeret olamayacağı gibi düşmemeye de mazeret olmamalı pandemiden dönüşü direk desen kuralımız budur diye atıyorum 2 takım düşecek yada tek takım düşecek kimsenin sesi çıkmazdı
rachmaninoffxx Tuna
rachmaninoffxx Tuna - 2 aylar önce
Mehmet Demirkol saçları çıkmış pandemide
hanpirikuku
hanpirikuku - 2 aylar önce
Izlenmez kardeşim bu lig izlencek neyi kaldı başakşehir bu duruma nasıl geldi herşey ortada yazıklar olsun bir futbolumuz vardı bizi mutlu eden onuda aldılar elimizden
Harun isik
Harun isik - 2 aylar önce
Arkadaslar avrupa birliginde 18 ülke var. 21 ülke bir yil olacak sonra 20 ülke olacak ve kalacak herkesin gözü 20 ülkede olacak. Bu cok Güzel bir sey. Hem sehir hem külüb adina.
aubre cex
aubre cex - 2 aylar önce
Ortada tartışma yok neden tartışma yok diye program yapmışlar. Yazıklar olsun
Cevdet Kasimay
Cevdet Kasimay - 2 aylar önce
Mehmet Demirkol a Tesekkür ederim cok ama cok dogru bir yorum.. Bu kadar göstere , göstere Hakemlerin taraf oldugu maclar oldu.Takimlar kayip ediyor ama göstererek mac veren hakemler hala devam ediyor..
Burak Öztaş
Burak Öztaş - 2 aylar önce
Gerizekalıca bir karar, salgın devam ederse sonraki sene 24 takıma mı çıkacağız iyice saçmaladılar.
Fevzi Karabacak
Fevzi Karabacak - 2 aylar önce
Saçmalıklar ülkesi Türkiye.oyun oynanmış bitmiş yeni kural getiriyorsun bundan önce ki sezonlarda düşenlerin ne günahı vardı veya madem takım sayısı yükseltilecek neden bunu alttan daha fazla takım çıkararak değil üstten düşmesi kesinleşen takımlara hediye olarak sunuluyor veya neden 1 yıl daha beklenmiyor bunun için
maykıl maykıl
maykıl maykıl - 2 aylar önce
Oy moy yok
Engin Gültekin
Engin Gültekin - 2 aylar önce
Neden ?
M E S Production
M E S Production - 2 aylar önce
Olay basit. Neden mi? Trabzonspordan dolayı. Çünkü bu ligin tüm dengelerini sadece Trabzonspor bozar. Bu ligin tarihi boyunca böyle olmuştur. Ne zaman Trabzonspor başa oynar. İstanbul dükalığı tüm siyasi lobilerini kullanmaya başlar. Baktı olmadı. Hakem lobisini kullanmaya başlar. Baktı olmadı. En son çare şike lobisini kullanmaya başlar. Bu her daim böyle olmuştur. Bunu ayırt edemeyen İstanbul yalamaları da bu dükalığın üretmiş olduğu düşünceleri savunur. Çünkü hiçbir zaman kendi düşünceleri olmamıştır. Geçen sene de bu sene de iş hakem lobisi kademesinde çözümlenmiştir. Ama bu videoda konuşulanlar siyasi lobi kademesinin yansımalarıdır. Ancak şu unutulmamalıdır; eninde sonunda ilahi adalet tecelli edecektir.
Cevat Tufan
Cevat Tufan - 2 aylar önce
Kararı kim verdi Türkiye futbol federasyonumu güldürmeyin insanı Türkiye futbol federasyonumu varki bu ülkede Siyasetin aldığı kararları çıkıp açıklayan basiretsiz insanlarla idare edilen kukla bir yönetim yazık bu ülkeye ayıptır günahtır siyasetin Türk sporu üzerindeki hegemonyası bir an önce bitmelidir çekin ellerinizi Türk sporu üzerinden yeter artık
Meydan Dayakçısı
Meydan Dayakçısı - 2 aylar önce
Bir Göztepeli olarak passokartımı iptal ettirdim. Bu ligi takip etmek ahmaklıktır. Herkesi protestoya davet ediyorum.
Enler
Enler - 2 aylar önce
Nihatima ihale verin şöyle gökyüzünde otoyol projesi verin yapsın
Enler
Enler - 2 aylar önce
Mehmetçik sacmi ektirdin yoksa perukmu
#1
#1 - 2 aylar önce
Şampiyona devlet yardım eder, ikinciye devlet yardım eder ama şampiyon yapmayı beceremez, ülkenin en güçlü kulüplerinin önü kesilir, küme düşmeyi iptal ederler, zırt pırt yabancı kuralı değişir. Dünyanın en saçma ligi! Şimdi 34 hafta top oynamayan Ankaragücü ve sürekli ağlayan başkanı seneyede mi bu ligdeler? Yazıklar olsun...
Adem Kalkan
Adem Kalkan - 2 aylar önce
Nedeni bu ülke açıda hep birlik olur gerisi teferruattır anladınmı
AsiRuhBesiktas Kartal
AsiRuhBesiktas Kartal - 2 aylar önce
Siyasi bir karar
Zayıf Kurt
Zayıf Kurt - 2 aylar önce
Gurbetci düşmanı demirkol
Murat Kum
Murat Kum - 2 aylar önce
Mehmet abi istedikleri kadar desinler . Demeyle olmuyo bu işler bu ülkede
Mert Temiztürk
Mert Temiztürk - 2 aylar önce
Ben galatasarayliyim trabzona verilsin sampiyonluk vallahi tebrik ederim basaksehir seyirci olsa omur boyu sampiyon olamaz
Daha bir İntikam
Daha bir İntikam - 2 aylar önce
🤡🤡🤡
sd sd
sd sd - 2 aylar önce
Neden mi nedeni çok net:
Trabzon göz gore gore siyaset,medya,tff korumasında ilerliyordu Trabzon u şampiyon ilan edemezlerdi o kadar da değil deyip devam ettirdiler nasıl olsa hallederiz diye fakat o kadar desteğe rağmen Trabzon şampiyon olamadı
sd sd
sd sd - 2 aylar önce
Mehmet abi naptın sen 2020 kupamızı verin diyecekler 2011 gibi :))
Osman Osmanoğlu
Osman Osmanoğlu - 2 aylar önce
Öl de ölelim Nihat baba. Kurtarsan kurtarsan sen bizi kurtarırsın. Seni ve saçmalıklarını sonuna kadar destekliyoruz.
MemoLog
MemoLog - 2 aylar önce
Programın tamamını niye izleyemiyoruz? Bu kadarmı ya?
Bülent Kaplan
Bülent Kaplan - 2 aylar önce
Bence artık siyasal ve sportif ahlak ülke şartlarından uzaklaştı
DadasoV Vuqar Offical
DadasoV Vuqar Offical - 2 aylar önce
İnan ki eyer başakşehir şampiyon olmasaydı O zaman bizde arayı lider bitirdik derler küme düşme kalkdiysa bizde şampiyonuz derledi amma şimdi diyemezler çünkü Reisin takımı bu isder o kadar kolay deyil
Kadir Hıçkırıkoglu
Kadir Hıçkırıkoglu - 2 aylar önce
Adana Demirspor ve Fatih Karagümrük kulüplerini Süper Lig'e alalım, 22 takımlı lig oynansın, kimse bay geçmesin. Sezon sonunda da 4 değil 5 takım düşsün. TFF alt ligleri de bu duruma göre düzenlesin.
Kadir Hıçkırıkoglu
Kadir Hıçkırıkoglu - 2 aylar önce
20 takımlı lig istiyordum, 21 takımlı lig geldi.
Kul istedi bir göz. Allah verdi iki göz. Ama her hafta bir takımın bay geçme durumu hiç içime sinmiyor.
Adana Demirspor ve Fatih Karagümrük kulüplerini Süper Lig'e alalım, 22 takımlı lig oynansın, kimse bay geçmesin. Sezon sonunda da 4 değil 5 takım düşsün. TFF alt ligleri de bu duruma göre düzenlesin.
Arif KAPUSUZ
Arif KAPUSUZ - 2 aylar önce
Salgından sonra lig devam ettirildi ve düşen 3 takımla, şampiyonlar ligine ve avrupa ligine gidecek takımlar da belirlendi. Ama sonra ligin bitiminin ardından ligden düşme kaldırıldı. Çünkü salgın düşmemeye oynayan takımları etkiledi. Eşitsizlikle ve seyirci desteği olmadan verilen mücadele bu takımları çok zorladı. Futbolcularda antrenman eksiklikleri, kondisyon, psikolojik eksiklikler oldu. O halde bunların aynısı liderlik mücadelesinde de geçerli olmalıydı. Salgın, salgın sonrası futbolu çok etkilediğinden lig salgın öncesine göre tescillenmeliydi. Trabzonspor aynı sebeplerle 1. kabul edilmeliydi.
Hasan Boz
Hasan Boz - 2 aylar önce
Bizim salak kulüpler hiç birşeye ses çıkarmasın zaten özellikle beşiktaş
Gökhan Biçer
Gökhan Biçer - 2 aylar önce
Basketbol, voleybol gibi diğer spor dallarının ligleri pandemi nedeniyle iptal edilirken demiştik; futbol ligi neden oynatılıyor, diye! Şimdi de diyorsunuz ki; küme düşme olmasın, pandemi takımları olumsuz etkiledi. Ee, pandemi sadece küme düşen takımları mı etkiledi? Bu ne saçma bir düşünce! Küme düşmenin olmadığı bir sezonun şampiyonu da olmaz! Net!
Abdullah ÇAKMAK
Abdullah ÇAKMAK - 2 aylar önce
Ağla
YUNUS CAN
YUNUS CAN - 2 aylar önce
Futbolun icine ettiniz 2 ligte playoff ve sampiyon olma sansi olan takimlar vardi para harcadikar hic harcamayan kume dusen takimla ayni ligte kaldilar
Cüneyd
Cüneyd - 2 aylar önce
tabii ki 40 hafta. takımlar birbiriyle oynamiyor herhalde.
Cüneyt Atik
Cüneyt Atik - 2 aylar önce
42 haftada 40 maç yapacak takımlar, 2 hafta bay
moonwalk 101
moonwalk 101 - 2 aylar önce
Ortaligi karistirmanin anlami yok her takim etkilendi biri sampiyon oldu digerleri dusecekti isine geldi cikanlarda zaten cikti daha ne neden diye sormaya gerek yok.!
Akif Gndg1
Akif Gndg1 - 2 aylar önce
20 takım olmaz sende ilk 4 avrupaya gidiyor İngiltere gibi 6 takım gitmiyor Türkiye gibi ligde hatır şikesinin cok oldugu ülkede maç satma coğalır tüm sezonlara bakın son 6 7 maç yeri belli olan takımlar komple kaybeder göztepe gibi tüm maçları kaybedip 1 sıra geri gittiler sadece hedefsiz takım cogaltıyosun takım sayısını yükselterek
Akif Gndg1
Akif Gndg1 - 2 aylar önce
Gs İn hocası başkanı corona oldu alsana etkilenme
Akif Gndg1
Akif Gndg1 - 2 aylar önce
Ligtv zarar ediyorum diye ağladı ağladı her zaman oldugu gibi şike sezonu playoff bu sende 40 hafta yeri gelir lig sonu 3 tane Gs fener 3 Mac daha yaptırılır yayıncı kuruluş zarar ediyor çünkü
Ahmet Uğurlu
Ahmet Uğurlu - 2 aylar önce
Ligin tescil edilmemesi lazım..sorun pandemiyse ligin üstünüde yok saycaklar, ligde takım sayısını az görüyorlarsa ayrı konu..burada benim görüşüm kayseri takımına kollama var kayseri düşmeseydi bu kanun çıkmazdı..
Emre Şenzek
Emre Şenzek - 2 aylar önce
Ülkemizde haddinden fazla devre arası tatili var. Yabancı ülkelerde noelde bile 1 hafta ara olmuyor. Biz 1 aydan fazla ara veriyoruz. Bence böyle daha verimli olabilir.
İzleyici
İzleyici - 2 aylar önce
Bu kararın sebebi başakşehirin şampiyon Trabzon'un ikinci olmasıdır bu iki takım da devlet desteğini ekonomik olarak çok ciddi alıyor ama başakşehir artı ekstra hakemler tarafından da kolllaniyor Trabzon sahada kollanmiyor ekstra olarak hakkı yeniyir ama ekonomik olarak Trabzon da kollaniyor (trabzonsporluyum) ve diğer takımlar bu duruma karşı çıkmasın veya küme düşen takımlardan bu duruma söyleyecek olan çıkmasın diye kümede tuttular şimdi o takımlar her durumda devleti tffyi savunacak asıl sebep budur
Emre Turanoğlu
Emre Turanoğlu - 2 aylar önce
hayret edersin bein manşet'i yüklemişsiniz?
İsmail Akgündüz
İsmail Akgündüz - 2 aylar önce
Akıllı yorum yapabilen nadir yorumculardan. Bu saçmalığa itiraz edilmesi gerek.
Ariz Ahmedli
Ariz Ahmedli - 2 aylar önce
Bütün ulkelerde kume takimlar dusdu , wampiyon olan takim da tartiwmasiz wampiyon oldu.. ama neden kume duwen takim olmayacakdisa son haftalarda bu kadar boguwma niye ? Turkiyede neden iw yapmayi unuttular? Bir gerileyen dizi sektoru var eskiden turk dizilerini merakla.bekliyorduk , bir de gerileyen Turk futbolu var ki eskden turk takimlarinin Avrupa.maclarini sabirsizlikla.bekliyorduk. yazik.. cok yazik. Dunyanin hic yerinde boyke kararlar verilmezken neden turkiyede boyke kararlar alinir..
Kaya Kıllı
Kaya Kıllı - 2 aylar önce
PSG 20 puan onde zaten salak şampiyon garanti trabzon maçlarını sattı baskan cebini doldurdu trabzon ömrü billah sampiyon olamaz .
İzleyici
İzleyici - 2 aylar önce
Ne alakası var olm şampiyonlukla gelecek para ve şampiyonlar ligine gidince gelecek paradan daha çok paraya mi satacak maçları aptal aptal konusma
Tahsin Haldiz
Tahsin Haldiz - 2 aylar önce
Merak Etmiyorum mehmedim çünkü iyibiliyorum bilali sampiyon yapmak icin ligioynattilar bizi ligin basindanberi dogradilar cimbomumunda sampiyonluk sansi var di ama biz olacaktik izin vermediler de ben bizim angut baskani anlamiyorum bu karara nasil razi gelir imza atar isyani orda deyilde is isten gectikten sonra orda burda yapar ulkeninicine etti akp ve tff futbol bitmistir yaziklar olsun
Özer Ateş
Özer Ateş - 2 aylar önce
Fiyasko çıktı bu karardan futbol bitmişti şimdi komple gitti olan diyer takımlara oldu başakşehiri şampiyon yapmak için senarya üretildi hani bu fenerasyon yabancı kuralını deyiştirmeyecekti hani 8 yabancı olacaktı bu fenerasyon istifa etsin
cahit özkaya
cahit özkaya - 2 aylar önce
Mehmet Demirkol fenerbahçe'li ama şu anki ortamda en objektif yorumculardan biri. Bakış açıları da her zaman çok farklı.
ozgur sarak
ozgur sarak - 2 aylar önce
İddaadan yerle bir olduk biz ne olacaz Nihat özdemir söylesene
Emre Utku
Emre Utku - 2 aylar önce
Sampiyonlugumuzi yedirmeyiz
ali öksüz
ali öksüz - 2 aylar önce
Şampiyon da ilan etmesinler o zaman bu nasıl bir mantık lig neden oynatıldı o zaman. Büyük kulüpler bunu nasıl ve hangi mantıkla kabul ediyorlar çıkıp taraftarlarına açıklasınlar bunları. Anlaşılan o ki bu karar zaten verilecekmiş, görünen o ki yukarıdan emir gelmiş bütün kulüpler ortak karar almış olsunlar bizi de zor durumda bırakmasınlar gibi bir mantıkla yapılmış o kadar kurnazca atılan bir adım ki kulüplere ortak karar aldırılıyor sonra kimse çıkıp konuşamasın, konuşan olursa da bak senin de imzan var altında şimdi neye itiraz ediyorsun diye elimizde koz olsun diye yaptırılmış bir şey. İktidar futbolun da içine iyice girdi ve orayı da mahvetti yeni Türkiye diyorlardı şimdi yeni futbol da hayırlı olsun birilerine.
SessizEr 27
SessizEr 27 - 2 aylar önce
Farklı bi karar ama 21 takım olacağına Karagümrük ve Adana Demir birlikte çıksaydı
levent kalaycı
levent kalaycı - 2 aylar önce
bir karar veriyor tff acaba bundan daha kötü karar verbilir mi diye düşünürken vallaha şaşırtıyorlar sonraki kararlarıyla
Cagri Arisoy
Cagri Arisoy - 2 aylar önce
Bu iş bilmiyorsun Beinsports. Şu programın tamamını neden YouTube’a yüklemezsin anlamakta zorluk çekiyorum. Yıl olmuş 2020 herşey tek tıka bakıyor, biz hala atla gidiyoz.
SAMİR BJK.
SAMİR BJK. - 2 aylar önce
Ligin içine sicdilar.
UraL
UraL - 2 aylar önce
LİGDEN ALTTAN ALINMALIYDI TAKIMLAR DÜŞEN DÜŞMÜŞTÜR AMA ADALET YOK TURKIYEDE ADALET KAHBELERIN ELINDE
Serkan Özcan
Serkan Özcan - 2 aylar önce
Alınan kararı açıkçası doğru bulmuyorum. Ligimiz ve takımılarımzın gerek ekonomik bütçeleri 21 takımlı ligi kaldırmaya müsait değil. Bu kararı keşke kulüp başkanları ve teknik direktörler ile oturulup kouşulsaydı daha sağlıklı kararlar vetilebilridi. İngiltere, ispanya. İtalya da da 20 takımlı oynanıyor ama adamların hem kadro seviyeleri hemde ekonomik bütçeleri ligimizin kat kat üstünde plansız programsız alınan karar ile lig sağlıklı yürümez Allah hayırlısını eylesin
Yigit Taşkın
Yigit Taşkın - 2 aylar önce
Tek mantıklı açıklaması var.Dört büyük kulüp transfer limiti verilmesi karşılığında buna evet oyu verdi.
Kadir Can
Kadir Can - 2 aylar önce
Sayın Demirkol neden in cevabını alamayız hiç bi zaman çünkü yapılan mantıklı ve akla uymuyor da ondan
Abdullah AYTEN
Abdullah AYTEN - 2 aylar önce
85 milyonluk bir Ülke nin 21 takımlı olması gayet normaldir.Demirkol neden bu kadar rahatsız oldu.
soykan pala
soykan pala - 2 aylar önce
Akhisar in bursaspor un hakkı yeniliyor 21 olursa 23-24 de olsun yani
Metinhocadadas Dadas
Metinhocadadas Dadas - 2 aylar önce
Türk mahalle federasyon başkanı Nihat Özdemir
Metinhocadadas Dadas
Metinhocadadas Dadas - 2 aylar önce
Kamyoncu Nihat Özdemir kim seçti bu federasyon başkanlığı na acaba yakında ofsayt ve korneride kaldirir
Cüneyt Atik
Cüneyt Atik - 2 aylar önce
Nihat piyon, ne söylenirse uyguluyor
EA Anderson
EA Anderson - 2 aylar önce
Her alanda şu feodalite belasından kurtulmamız ve kendimizi geliştirmemiz donanımlarımızı arttırmamız lazım ki bizim olana sahip çıkalım.Her yerde her işte ben yaptım oldu,ben,ben..Paramızla rezil oluyoruz🤬
Sonraki